Економіка XXI: країни, підприємства, людини. Олексій Геращенкo
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Економіка XXI: країни, підприємства, людини - Олексій Геращенкo страница 1

СКАЧАТЬ , навіщо економіці банки, що таке гроші, як виникає інфляція, навіщо потрібні податки, чому розподіл доходів часто здається нам таким несправедливим і чи можна це виправити. Дізнаємося, як відбувалась еволюція економічної думки, чому трапляються кризи і про що досі сперечаються економісти.

      Потім ми перейдемо до питання роботи підприємства в економічній системі. Розберемося в секретах підприємницького успіху, в тому, що таке прибуток, і як бізнесу вдається досягти фінансової успішності. Зрозуміємо, якими характеристиками можна описати підприємство, що таке його фінансова звітність, які рішення доводиться приймати менеджерам і як домоглися успіху ті підприємства, котрі наразі мають найвищу вартість у світі. Ми розберемося в тому, як оцінити бізнес-ідею і розробити бізнес-план, розглянемо бізнес як вираз людських ідей і творчості. Зрозуміємо, як працювати з ідеєю, що в нас виникає, і як визначити, чи є вона перспективною для того, щоб втілити її в бізнес.

      Останню частину буде присвячено персональній ефективності. У кожного з нас є резерв можливостей для поліпшення свого фінансового становища. Існують як загальні принципи управління персональними фінансами, так і ті, що підходять саме тобі. Про активні і пасивні доходи, про те, якого розміру колись стане пенсія і чи варто на неї покладатися, про збереження заощаджень, про вибір між стабільною зарплатнею і нестабільним доходом підприємця, а також про те, які професії, скоріш за все, опиняться під загрозою зникнення, а які натомість матимуть попит.

      Стати економічно ефективним самостійно, досягти результату для підприємства й жити в економічно квітучій країні – хіба не гідна задача? Кожен з нас створює світ, в якому ми всі живемо. Економіка не схожа на фізику чи хімію, ті можуть обійтися без людей, адже процеси всередині сонячного ядра не залежать від нашого ставлення до них, а економіка створена людьми; вона – їхня похідна, така ж незвідана, як і сама людина.

      Як стати економічно успішним і жити в світі, де інші люди також досягають успіху? Насамперед – прочитати цю книгу; можливо, ти знайдеш тут відповіді на деякі запитання. Але пам’ятай: поставити найголовніші питання і дати найголовніші відповіді можеш тільки ти.

      Частина 1

      Економіка країни

      Замість вступу

      – Послухайте, друже мій, чого хочуть усі ці люди?

      – Грошей, звичайно ж – грошей.

      – Тож дайте їм грошей! Ви ж можете все!

      – Так, я міг би, але що це змінить?

      – Вони отримають те, чого хочуть!

      – Чого ж вони хочуть?

      – Та ви ж самі щойно сказали. Грошей! Їм потрібні гроші!

      – О ні, вони помиляються. Якщо я дам їм грошей, вони збагнуть, що це нічого не вирішило.

      – Чому ж?

      – Замість того щоб працювати старанніше, вони побіжуть купувати всілякі непотрібні дурниці.

      – Стривайте, але тоді торговці й виробники будуть раді, вони продадуть усе, що мають, і…

      – І підвисять ціни. Коли ти бачиш чергу з грошима і брак продукції, то підвищуєш ціну, адже за твоїм продуктом полює забагато грошей.

      – Але ці люди встигнуть купити те, про що мріяли!

      – Можливо, перші з них. Перші завжди збирають вершки. Останнім або нічого не лишиться, або буде надто дорого й не вистачить навіть тих грошей, що ми їм дамо.

      – Але хоч частина з них стане багатшими?

      – Ненадовго, потім все стануть біднішими.

      – Але хіба в нас є вибір? Вони ломляться у двері, вони їх виламають, вони розірвуть нас на шматки!

      – Так, людина в розпачі робить безглузді вчинки, хоча вона і в інших станах робить їх із завидною регулярністю.

      – Чого вони хочуть?

      – Покарати нас. І знайти гроші. Вони борються з несправедливістю.

      – Слухайте, тож поясніть їм, що гроші тут не допоможуть, чи не так?

      – Так, гроші – це завжди наслідок, а не причина. Я багато можу розповісти про це – не знаю лише, чи встигну, бо двері вже тріщать. Не думаю, що зможу переконати їх. Люди, як правило, впевнені у своїй правоті. Хоч узагалі я багато знаю про гроші. Я економіст, а ці люди знають про гроші навіть більше, ніж ті, у кого вони є.

      – Економіст? А хто такі економісти?

      – Так відразу й не відповіси. Взагалі, це люди, що займаються економікою.

      – Так, це багато що пояснює. Ціную ваш сарказм. І що ж таке економіка?

      – Якщо я відповім, що це те, чим займаються економісти, вас це влаштує?

      – Ні, не влаштує.

      – Добре, тоді я розповім СКАЧАТЬ