Марево. Світлана Томашевська
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Марево - Світлана Томашевська страница 9

Название: Марево

Автор: Світлана Томашевська

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Ужасы и Мистика

Серия:

isbn: 978-617-12-2598-5,978-617-12-2595-4, 978-617-12-1679-2

isbn:

СКАЧАТЬ поглядом (мені потім Наталка розповіла): мовляв, хто ти такий і чого тобі треба. Шеф образився, зачинився в кабінеті, буркнувши, що зайнятий і його ні для кого немає. А Наталка через кожні п’ять хвилин телефонувала мені на мобільний, який я, вимкнувши ввечері, так і не спромігся увімкнути вранці.

      Я Влада не впізнав: стільки часу минуло. І коли цей здоровило накинувся на мене, стиснувши в обіймах, настільки міцних, що почув хрускіт власних кісток, я не те що сторопів – дар мови втратив.

      – Славику!!! Сто років тебе не бачив! А ти зовсім не змінився! Не впізнаєш? Це ж я, Влад Єгоркін! Однокласник твій!

      – Влад?

      Я ледве вивільнився з ведмежої хватки, придивився. Комп’ютер у голові ввімкнувся, запрацював. Коліщатка, чи що там, увійшли в контакт, пам’ять потроху повертала із забуття роки щасливого дитинства. Упізнавання, хоч і з запізненням, осяяло мозок.

      – Ти до мене? – більш недоречне запитання вигадати важко.

      – До тебе, друже, до тебе…

      Його багатослів’я суперечило воскреслим спогадам, але час здатний і не на такі метаморфози. Усі ми змінюємося.

      Я не знав, про що з ним говорити. Ми стали чужими й незнайомими. Його минуле ховалося в пітьмі, і я не був упевнений, що її варто розвіювати. Мені був геть байдужий не тільки світ його інтересів, а й він сам. Якби Влад не з’явився зараз, можливо, я б про нього взагалі ніколи й не згадав.

      Однак мовчати ставало непристойно.

      Зірвалася чергова фраза задля годиться, і замість очікуваної такої ж накликала довгу тираду. Влад розповідав про своє життя, про бізнес, про сім’ю, а я втупився в підлогу й ледь не позіхав. Хотілося, щоб він нарешті виклав причину нежданого візиту, але Влад немов остерігався її зачіпати й заколисував мене непотребом, відтягуючи мить зізнання. Нарешті потік красномовства вичерпався або ж він уловив моє несприймання, затнувся на півслові й покашляв у кулак.

      – Я до тебе ось чого…

      Він чекав, що я зацікавлюся, дістав для чогось носовичок, покрутив його в руках і сховав назад у кишеню.

      Я мовчав – пауза знову затягнулася, згустилася й натиснула тягарем.

      – Знаєш… Якось незручно тут говорити… Може, вийдемо, посидимо десь за кавою?

      Я не хотів кави, не хотів нікуди йти: роботи було до біса, терміни підганяли, проте сам не знаю чому з готовністю підвівся із-за столу.

* * *

      Погода не радувала: початок вересня після сухого, гарячого серпня вирішив віддати відсутню вологу. Уже тиждень над містом клубочилися свинцеві хмари, мрячив надокучливий дрібний дощ. Пориви вітру згинали дерева й ганяли сміття по зморщених калюжах.

      Незатишно, сиро…

      І настрій такий же: тужливо, хоч вовком вий. Безпричинно, просто так, ні з того ні з сього. У такому настрої дедалі частіше замислюєшся над плинністю часу, над суєтністю й даремністю як свого життя, так і того, що відбувається навкруги. Мабуть, СКАЧАТЬ