Название: Куди та як правильно писати скаргу, заяву, претензію, клопотання, щоб відстояти свої права
Автор: В. В. Гайворонська
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Юриспруденция, право
isbn: 978-966-14-7247-0, 9789661472463
isbn:
3. Квитанція сплати судового збору.
Дата. Підпис. Прізвище, ініціали особи, що підписує
Касаційне провадження
Касаційне провадження – це стадія цивільного процесу з перегляду рішень (ухвал) суду, які набрали чинності, що виникає за ініціативою зацікавлених осіб у зв’язку з неправильним застосуванням судом норм матеріального права чи порушенням норм процесуального права.
Касаційною інстанцією у цивільних справах є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Можливість оскарження судового рішення не тільки в апеляційному, але й у касаційному порядку є додатковою гарантією захисту прав і законних інтересів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, а також осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи чи обов’язки (детальніше щодо суб’єктів права оскарження див. питання «Право апеляційного оскарження»).
Важливою умовою виникнення касаційного провадження є набрання рішенням чи ухвалою суду чинності після перегляду справи в апеляційному порядку. Якщо зацікавлені особи не зверталися до апеляційної інстанції зі скаргою на рішення або ухвалу суду першої інстанції, то право касаційного оскарження вони втрачають. Цивільне процесуальне законодавство допускає оскарження в касаційному порядку також ухвал апеляційного суду, що їх він виносить під час апеляційного провадження (на підставі ст. 319 ЦПК припускають, що такі ухвали так само набирають чинності від моменту їх проголошення) та які, з точки зору зацікавлених осіб, перешкоджають провадженню по справі і винесенню рішення.
Згідно зі ст. 324 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов’язки, мають право оскаржити у касаційному порядку:
1) рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, рішення і ухвали апеляційного суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду;
2) ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 1, 3, 4, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 31–33 частини першої статті 293 ЦПК України, після їх перегляду в апеляційному порядку та ухвали апеляційного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі.
Касаційну скаргу можна подати протягом двадцяти днів від дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.
У випадку пропущення строку на касаційне оскарження, встановленого ч. 1 ст. 325 ЦПК України, з причин, визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк.
Згідно зі ст. 327 ЦПК України, касаційну скаргу подають безпосередньо до суду касаційної інстанції, де її реєструють у порядку, встановленому ч. ч. 2 і 3 ст. 11-1 ЦПК, та не пізніше наступного дня передають судді-доповідачеві.
Відповідно до ст. 326 ЦПК України, касаційну скаргу подають у письмовій формі. У скарзі має бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подають скаргу;
2) ім’я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;
3) ім’я (найменування) СКАЧАТЬ