Загадковий нічний інцидент із собакою. Марк Геддон
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Загадковий нічний інцидент із собакою - Марк Геддон страница 3

Название: Загадковий нічний інцидент із собакою

Автор: Марк Геддон

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Современные детективы

Серия:

isbn: 978-617-12-0789-9, 978-617-12-0515-4, 978-0-224-06378-4, 9786171207882

isbn:

СКАЧАТЬ машини, бо якщо ти ще раз викинеш оцей коник, лайно ти мале, то в мене точно зірве дах. Зрозуміло?

      Я пішов до патрульної машини, припаркованої просто за воротами.

      Він відчинив задні двері, і я забрався всередину. Він сів за кермо й зв’язався по рації з жінкою-поліцейським, яка досі перебувала в будинку:

      – Кейт, малий засранець щойно на мене накинувся. Можеш побути з місіс Ш, поки я відвезу його до відділка? Я домовлюся з Тоні, аби він по тебе заїхав.

      Вона озвалася:

      – Звісно. Зустрінемось пізніше.

      – Окі-докі, – відповів поліцейський, і ми поїхали.

      У патрульній машині пахло гарячим пластиком, лосьйоном після гоління та картоплею фрі.

      Поки ми їхали до центра міста, я дивився на небо. Стояла ясна ніч, і було видно Чумацький Шлях.

      Дехто вважає, що Чумацький Шлях – це довга низка зірок, але це не так. Наша галактика – це величезний диск з мільйонами зірок і діаметром у світлові роки, а наша сонячна система десь на краю цього диска.

      Коли ви дивитеся в напрямку А, під кутом 90° до диска, то багато зірок не побачите.

      Але якщо дивитися в напрямку В, то ви побачите набагато більше зірок, бо там центр нашої галактики, а оскільки галактика має форму диска, то ви дивитеся на ціле зоряне пасмо.

      А потім я подумав про те, як довго вчені не могли розгадати, чому вночі небо темне, хоча у Всесвіті є мільярди зірок і вони розташовані в будь-якому напрямку, куди б ви не дивилися, тому небо має бути сповнене зоряного сяйва, оскільки майже ніщо не може спинити світло дорогою до Землі.

      Згодом вони зрозуміли, що Всесвіт розширюється, що після Великого вибуху зірки розлітаються одна від одної і що далі вони від нас, то швидше рухаються, деякі – майже зі швидкістю світла, тому їх власне світло ніколи до нас не дійде.

      Мені подобається цей факт. Про це можна здогадатися самостійно, навіть нікого не питаючи, можна просто дивитися вночі на небо над головою й розмірковувати.

      А коли Всесвіт припинить вибухати, то всі зірки вповільняться, наче м’ячі, які підкинули вгору, зупиняться й знову почнуть падати в центр Всесвіту. І тоді нам ніщо не завадить бачити всі зорі у Всесвіті, оскільки вони рухатимуться до нас дедалі швидше й швидше і ми зрозуміємо, що скоро прийде кінець світу, бо коли ми дивитимемося вночі на небо, то не буде темряви, а лише сліпуче світло мільярдів і мільярдів зірок, які падають.

      Тільки ніхто цього не побачить, бо на Землі не залишиться людей, аби на це дивитися. На той час вони, мабуть, уже вимруть. А навіть якщо й лишаться люди, то вони нічого не побачать, оскільки світло буде таким яскравим, що всі люди на Землі згорять на смерть, навіть якщо житимуть у катакомбах.

      19

      Зазвичай розділи в книжках позначаються порядковими числівниками 1, 2, 3, 4, 5, 6 тощо. Але я вирішив нумерувати свої розділи простими числами 2, 3, 5, 7, 11, 13 тощо, оскільки мені подобаються прості числа.

      Ось як можна вирахувати прості числа.

      Спочатку записуєте всі цілі числа в світі:

СКАЧАТЬ