Название: Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла
Автор: Джулія Ендерс
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Медицина
isbn: 978-966-14-9836-4, 978-966-14-9837-1, 978-966-14-9321-5, 978-3-550-08041-8
isbn:
Ще однією причиною жовтуватих грудочок можуть бути проблеми з кишковими бактеріями. Якщо вони не працюють належним чином, то кал навряд чи буде коричневим. Антибіотики та діарея також можуть вплинути на колір калу.
Від світло-коричневого до сірого.
Якщо зв’язок між печінкою і кишечником вигинається чи опиняється під тиском (як правило, через жовчний міхур), пігменти крові не можуть потрапити в кишечник. У закрутах немає нічого хорошого, тому якщо ваш кал сірого кольору, швидко звертайтесь до лікаря.
Чорний або червоний.
Запечена кров має чорний колір, свіжа кров – червоний. Але цього разу це не просто барвники, які можна перетворити на коричневий колір. Ці кольори свідчать про наявність кров’яних клітин у калі. Яскраво-червоний колір може свідчити про геморой. Усе темніше слід перевірити в лікаря – звісно, якщо ви вчора не їли буряк.
Бристольску шкалу форми калу було розроблено в 1997 році. Тож вона зовсім не стара, якщо подумати про те, скільки мільйонів років існує процес випорожнення. Шкала відображує сім різних консистенцій калу. Вона може бути дуже корисною, адже люди не надто бажають розмовляти про вигляд своїх грудочок. Нічого поганого в цьому мовчанні немає, не може ж людина говорити абсолютно про все! Але проблема в тому, що людина, випорожнення якої є нездоровими, може вважати, що це цілком нормально. Вона ж не мала змоги дізнатися про щось інше. Здорове травлення, у результаті якого кал має оптимальний уміст води, дає тип 3 або тип 4. Інші форми не повинні бути звичним явищем. Якщо ж таке відбувається, слід порадитись із лікарем – можливо, це симптом несприйняття якогось продукту або запор. Оригінальну версію створив англійський лікар Кен Хітон.
окремі тверді шматки, схожі на горіхи, насилу проходять крізь пряму кишку
грудкуватий кал, схожий на ковбаски шматочками
кал, схожий на ковбаски, з поверхнею, вкритою тріщинами
кал, схожий на ковбаски, або змієподібний кал із м’якою та гладенькою поверхнею (наприклад, як зубна паста)
кал у формі м’яких грудочок із чіткими краями, легко проходить через пряму кишку
пористий, крихкий, м’який кал у формі пухнастих грудочок із рваними краями
водянистий кал, без твердих шматочків, або повністю рідкий
Належність калу до певного типу може дати уявлення про те, з якою швидкістю незасвоєні компоненти їжі транспортуються з кишечника. У разі СКАЧАТЬ