Название: Легкий спосіб кинути курити
Автор: Аллен Карр
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Здоровье
isbn: 978-966-14-8990-4,978-966-14-8991-1,978-966-14-8354-4
isbn:
Чому ми і далі куримо?
Усі починають курити з безглуздих причин, зазвичай під тиском оточення або під час суспiльних подій. Але коли ми відчуваємо, що починаємо звикати, чому і далі куримо?
Жодний регулярний курець не знає, чому він це робить. Якби люди знали справжню причину, вони б позбулись своєї звички. Під час консультацій я ставив це питання тисячам курців. Правильна відповідь однакова для всіх, але різноманітність отриманих варіантів нескінченна. Здається, що ця частина моїх консультацій є найкумеднішою, але водночас найжаліснішою.
У глибині душі курці знають, що вони бовдури. До того як потрапити у залежність від цигарок, вони знали, що не мають потреби курити. Більшість можуть згадати огидний смак своєї першої цигарки і те, що їм довелося добряче потрудитись, перш ніж з’явилось захоплення. Найбільш прикрим у цьому є те, що такі люди розуміють: некурці не тільки нічого не втрачають, але й сміються з курців (важко не сміятись у Budget day).
Однак курці – розумні та раціональні. Вони усвідомлюють, що наражають власне здоров’я на великий ризик та за все життя витрачають на цигарки цілий статок. Тому для виправдання своєї звички їм потрібно мати логічне пояснення.
Справжня причина, чому курці продовжують курити, – поєднання факторів, які я детально розбиратиму в наступних двох розділах.
1. НІКОТИНОВА ЗАЛЕЖНІСТЬ.
2. ПРОМИВАННЯ МIЗКIВ.
Розділ 6
Нікотинова залежність
Нікотин – безбарвна оліїста речовина, що міститься в тютюні і викликає залежність. До цього наркотику звикають найшвидше зі всіх відомих людству: щоб захопитися ним, може вистачити лише однієї цигарки.
Кожна затяжка постачає крізь легені в мозок невелику дозу нікотину, яка діє набагато швидше, ніж, наприклад, героїн, що його вводять у вену.
Якщо зараз ви робите двадцять затяжок, то отримуєте двадцять доз наркотику з однієї цигарки.
Нікотин діє швидко, і рівень його вмісту в крові падає приблизно вдвічі протягом тридцяти хвилин і майже до однієї чверті через годину після викурювання цигарки. Це пояснює те, чому людина в середньому викурює їх двадцять штук на день.
Щойно ви гасите цигарку, починається швидке виведення наркотику з організму і виникають муки відвикання.
Зараз я маю розвіяти відому оману щодо цих страждань, поширену серед курців. Вони думають, що біль, пов’язаний із відвиканням, є жахливою травмою, якої можна зазнати, коли самостійно або вимушено намагаєшся кинути курити. Але в основному ці муки відбуваються на рівні психіки; людина відчуває, що позбавляється задоволення чи опори. Пізніше я поясню це детальніше.
Насправді біль, викликаний відвиканням від нікотину, настільки незначний, що більшість курців живуть все життя та помирають, навіть не усвідомивши, що вони наркомани. Коли ми використовуємо термін «нікотинозалежний», СКАЧАТЬ