Название: Леонід Биков
Автор: Ростислав Коломиец
Издательство: OMIKO
Жанр: Биографии и Мемуары
Серия: Знамениті українці
isbn: 978-966-03-9354-7
isbn:
Чи не ці харизматичні «дивацтва» багато чого пояснюють у поведінці Леоніда Бикова – як у житті, так і на знімальному майданчику?
Володіючи секретами гумору, він розганяв похмурість і песимістичні настрої оточення – як у житті, так і на екрані…
Здавалося, ніякі негаразди в житті (а їх вистачало) не здатні зламати цього чоловіка – він знаходив вихід із будь-якої, навіть безвихідної ситуації…
Гороскоп Стрільця нагородив Леоніда ще однією якістю, про яку, може, й не здогадувалися близькі, – він любив швидкість у пересуванні. Байдуже чим – бігом, велосипедом, мотоциклом, авто – у його водійському посвідченні було два зауваження щодо перевищення ним швидкості. Завжди поспішав кудись? Чи просто поспішав жити?
Кажуть, що люди, народжені під знаком Стрільця, володіють даром розуміння і навіть здатністю ставити себе на місце іншої людини. Як побачимо, це має пряме відношення до нашого героя.
А може, у цій, сказати б, назовні «принциповій звичайності» і слід шукати унікальність його творчої постаті?.. Та він і сам підказує нам:
«Я граю звичайних людей. Не прикрашаю їх, не згущую фарб».
Вони могли бути слюсарями, перукарями, льотчиками, гримерами, моряками, артистами, колгоспниками… Він називав своїх героїв «глибокими хлопцями», пропонуючи нам:
«Спробуйте осягнути в їхній звичайності, неяскравості незвичайність і глибоку значущість їхніх щоденних вчинків, їхньої любові до життя».
«Мої герої – звичайнісінькі рядові люди, такі як усі. Звичайно, вони самі та їхня праця скромні. Але придивіться до них пильніше. Чи такі вони насправді звичайнісінькі?»
І чи не тому він ніколи не грав негативних ролей?.. Дивакуватість, баламутство, любов до жартів, розіграшів, уміння переводити серйозну розмову на жарт і навпаки – до чого тут негатив?
Він завжди був самим собою. У житті нікого і нічого не грав – приймайте таким, як є. На сцені та на екрані розкривав різні іпостасі свого «Я»…
І чи не тому був усюди «своїм»:
• у Краматорську, де провів дитинство і підліткові роки;
• у Барнаулі, де перебував із батьками під час евакуації, вважаючи містян своїми земляками;
• у Харкові, де так успішно розгорталася його театральна кар’єра;
• у Ленінграді, де розпочиналася його кіноакторська творчість і відбувся режисерський дебют у кіно;
• у Києві, де його кіноакторська і кінорежисерська творчість сягнула свого апогею…
Він мав друзів на все життя:
Віктор Щедронов (1926–1943). Вони ще у дитинстві поклялися злетіти в небо. Віктор став військовим льотчиком і загинув наприкінці війни. Образ Віктора супроводжував Леоніда все життя. Леонід злетів у небо командиром ескадрильї Титаренком у своєму кінофільмі «В бій ідуть самі “старики”». І на екрані зустрівся зі своїм СКАЧАТЬ