6. Казати «дякую, ні», «вибачте, ні».
Ми часто боїмося відмовити, вважаємо, що відмовою образимо людину, змушуємо себе робити те, чого зовсім не хочеться, тільки б нікого не образити. Часом оточуючі можуть цим користуватися. Не хочеш ставати для когось вічною «чарівною паличкою» собі ж на шкоду? Тоді навчися часом казати: «Вибачте, але ні, я цього не можу зробити».
7. Не зважати на поради оточуючих і покладатися тільки на себе.
Це не означає, що ти повинна ігнорувати думку інших. Але важливо вміти прислухатися до власних почуттів, бажань, прагнень та інтуїції. Часто вона не підводить.
8. Побути на самоті навіть якщо інші прагнуть твоєї компанії.
Іноді нам потрібен час для власних думок, мрій, для емоційного відпочинку.
9. На власні почуття, незалежно від того, чи розуміють їх оточуючі.
Часом ми чуємо: «Сердитися – погано!», «Ображатися – негарно!», «Годі вже сумувати, ніякої трагедії нема!». І після таких фраз ми починаємо думати, що певні наші емоції – неправильні, що не можна їх виражати, що це негарно, ба навіть соромно. Але це не так. Будь-які наші емоції – це природна реакція на певні події. І будь-які почуття важливі і потрібні. Авжеж, треба вміти розуміти свої емоції і керувати ними. Але кожна з нас має на них право.
10. Змінювати свої рішення або обирати інший спосіб дій.
Якщо ми даємо комусь слово щось виконати, звичайно, слід дотримати слова. Та варто пам’ятати, що зміна рішення через зміну обставин – це нормально і цілком припустимо.
А тепер друга частина Білля про права особистості.
Отже,
Ти ніколи не зобов’язана:
1. Бути бездоганною на 100 %.
Хух, можна видихнути, адже ми всі – живі люди, зі своїми недоліками, неідеальним характером і часом дивними звичками. І на всій планеті немає жодної бездоганної людини.
2. Йти за натовпом.
Так, ти маєш право діяти на власний розсуд і не коритися думці більшості.
3. Любити людей, які завдають тобі шкоди.
Тут, гадаю, можна і без коментарів.
4. Відчувати провину через свої бажання.
Так, наші бажання не завжди бувають позитивними, і якщо вони призводять до поганих наслідків, то важливо вміти їх контролювати. Але не варто себе звинувачувати через них. Адже бажання не питають у тебе дозволу проявитися J.
Пам’ятай: якщо стосунки стали неприємними, їх краще припинити.
5. СКАЧАТЬ