Казки, легенди, притчі. Герман Гессе
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Казки, легенди, притчі - Герман Гессе страница 12

СКАЧАТЬ червоною стрічкою, а заможніші не забували й про коней, із нової упряжі яких звисали начищені до блиску латунні бляшки. Їхали підводи, на яких під навісами зі свіжих букових гілок тулилися люди з кошиками й дітлахами на колінах, багато хто з них співали вголос хором; туди й сюди пробігав візок, прикрашений прапорцями, червоними, синіми білими паперовими квітами на зелених букових гілках, звідти долинала весела мелодія сільських музик, а з-поміж затінку гілок зблискували ніжно й чарівливо золоті ріжки та труби. Дітлахи, що змушені були вставати спозаранку, рюмсали, спітнілі від спеки матері намагалися їх заспокоїти, хтось із візників по доброті сердечній брав дітлахів до себе на підводу. Якась старенька бабуся везла дитячий візок із близнюками, малюки спали, а на подушці серед дитячих голівок лежали дві чепурненько вбрані ляльки, такі самі пухкенькі й рум’яні, як і самі малюки.

      Хто мешкав побіля дороги й сьогодні не їхав на ярмарок, той міг досхочу набалакатися з прохожими й надивитися вдосталь на нескінчений людський потік. Однак таких було мало. На садовій драбині заливався сльозами десятилітній хлопчик, бо його залишили вдома з бабусею. Насидівшись вдосталь і наплакавшись, він раптом помітив на дорозі зграйку сільських хлопчаків і кулею вискочив із подвір’я та приєднався до них. По сусідству жив нетягою нежонатий старий, цей і чути не хотів про ярмарок, бо йому було шкода грошей. Повсюди панувала атмосфера свята, і він вирішив, що саме час підстригти живопліт із глоду, і ось, коли ледь засвітало, він бадьоро взявся за роботу – садові ножиці так і цвенькали. Проте вже дуже швидко він полишив цю роботу й, закипаючи спересердя, повернувся до хати, адже кожен парубок, який проходив чи проїжджав повз, з подивом зиркав на нього, а часом жартував про його недоречну завзятість, що викликало сміх у дівчат. Коли ж нетяга, розізлившись, пригрозив їм своїми довгими ножицями, вони зривали з голів свої шапки і, розреготавшись, махали йому. Зачинивши ставні, він заздрісно дивився у щілину, його злість поволі стихла, під вікном поспішали на ярмарок запізнілі пішоходи, немовби їх чекало там бозна-яке блаженство. І ось наш нетяга теж взув чоботи, засунув у гаманець один талер, узяв ціпок і зібрався в дорогу. Але на порозі він раптом зметикував, що талер – це неймовірно великі гроші, тоді витяг монету з гаманця й заховав її у кишеню. Потім зачинив двері та хвіртку і пустився в дорогу, але йшов так хутко, що обігнав не одного пішого й навіть дві підводи.

      Коли він пішов, будинок і сад спорожніли, дорожня порохнеча стала потроху осідати, вдалечині відлунали й зникли кінський тупіт і звуки музики, вже й горобці повернулися зі скошених полів і заходилися купатися у білій пилюці та роздивлялися, де було б можна щось поклювати. Дорога була безлюдною, вимерлою, спекотною, часом здалеку ледь розбірливо долітало чи то зітхання, чи то звук ріжка.

      І ось із лісу вийшов якийсь чолов’яга в низько натягнутому на чоло капелюсі з широкими крисами та неквапливо закрокував порожнім трактом. Він був високий на зріст, ішов упевнено й розмашисто, немов СКАЧАТЬ