Меч і хрест. Лада Лузіна
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Меч і хрест - Лада Лузіна страница 23

Название: Меч і хрест

Автор: Лада Лузіна

Издательство:

Жанр: Городское фэнтези

Серия: Київські відьми

isbn: 978-966-03-6088-4

isbn:

СКАЧАТЬ просипів кавалер.

      Вона безглуздо заметушилася по кімнаті, ніби птах, який випадково залетів до людського житла і зацьковано шукає вихід. Хотілося вислизнути, вирватися, позбутися, втекти…

      А в голові з’явилася дивна думка: «Мені треба туди!»

      – Катрусю! – вже нервово пробасив Василь Федорович.

      Вона відчайдушно рвонула в передпокій, спотикаючись і хапаючись сліпими руками за стіни.

      – Катерино Михайлівно, я не розумію! – спробував зупинити він її і, отримавши прекрасний, майстерно відпрацьований і вичерпний удар у щелепу, ганебно полетів на підлогу.

      Тремтячими, неслухняними пальцями Катя відімкнула замок вхідних дверей і помчала на вулицю.

      «Швидше! Швидше! Швидше!» – стугоніло в голові.

      Обурений шовковий капець з помпоном із лебединого пуху норовливо зіскочив з її ступні.

      Катя розлючено хвицнула ногою, відкидаючи і другий, й помчала босоніж у темряву, поняття не маючи, куди і навіщо вона біжить.

* * *

      Щойно з допотопних ходиків, що висіли над ліжком у Марійчиній спальні, проклюнулася облізла зозуля й видала перший незрозумілий хрип, як Марійка сіла у своїй постелі.

      Вона лягла спати ще о десятій, і зараз очі її були, як і раніше, заплющені, але рука рішуче відкинула ковдру – Марійка опустила босі ноги на килимок і механічно натягла пухкі капці у вигляді капловухих собачок – подарунок тата. Потім, сліпо витягнувши просто себе долоні з широко розчепіреними пальцями, впевнено попрямувала в коридор.

      Зачувши незрозумілий гуркіт, мати і батько разом вибігли зі своєї спальні й устигли побачити куцу кіску на ситцевій спині дочки та заднє колесо велосипеда, що зникали за дверима квартири.

      У під’їзді незадоволено застогнав потривожений ліфт.

      – Куди? – підхопився Володимир Сергійович. – Зараз одинадцята ночі!

      – Мовчи, – різко осадила його мати. – Уперше в житті дочка йде на ніч із дому. Їй двадцять два роки. Вона має право на особисте життя! От бачиш: зняли вінок безшлюбності – відразу подіяло!

      – Яке особисте життя в піжамі? – заволав той, розлючений її бабською маячнею. – Який вінок?! На ній же піжама й капці! І на велосипеді їздити вона не вміє.

      – О Боже! Вона лунатичка! – схопилася за серце мама і заволала: – Марійко, дівчинко, повернися!

      Мати стрімголов вибігла на сходовий майданчик і, почувши, як ліфт із брязкотом відчинився на першому поверсі, квапливо перегнулася через перила.

      – Доцю! Донечко! – заволала вона, склавши рупором руки. – Донечко, що з тобою?! Повернися зараз же, чуєш!

      Не розплющуючи очей, Марійка стрімко мчала на велосипеді по безлюдній Уманській вулиці, не знаючи, ні куди вона їде, ні того, що вона взагалі їде кудись.

* * *

      Зала клубу «О-йо-йой!» доброзичливо зааплодувала. У Дарини не було своїх пісень, і ввесь її широкий репертуар – від «Зачем ты дочку-воровку на свет родила?» до «Мой мармеладный, я не права» – було позичене з чужого СКАЧАТЬ