Диктатор. Сергій Постоловський
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Диктатор - Сергій Постоловський страница 12

Название: Диктатор

Автор: Сергій Постоловський

Издательство: OMIKO

Жанр: Современная зарубежная литература

Серия:

isbn: 978-966-03-9006-5

isbn:

СКАЧАТЬ демонстрацій-протестів за участю політичних партій і «російських», «слов’янських» громадських організацій, «листів трудящих» на адресу керівництва держави, протестних акцій «православних» до терористичних актів, провокативних дій російського Чорноморського флоту та ін.), що вимагатиме від найвищих представників української влади у наступні два місяці постійної присутності на екранах телебачення, у ЗМІ з викладенням чіткої позиції України з того чи іншого питання і для спростування російських заяв, для своєчасного відгуку на виклики Кремля.

      У разі непідписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС:

      а) ситуація в Україні буде дестабілізована, і її утримання під контролем, можливо, вимагатиме від влади силових дій. У свою чергу застосування сили проти громадян може впливати на зростання ймовірності виникнення революційних заворушень;

      б) у країні відбуватимуться деструктивні зміни, що віддалятимуть її від здобутків європейської цивілізації;

      в) зросте антирейтинг президента, а його шанси на «мирне» переобрання у 2015 р. будуть мінімізовані (за результатами соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова 30 вересня – 8 жовтня 2013 р., 65,4 % українців ставляться до В. Януковича «в основному негативно» чи «повністю негативно»);

      г) дестабілізацію соціально-політичної ситуації в Україні буде використано на власну користь як Росією, так і США.

      Майкл С’юті прочитав цей документ, зробив одну лишень правку, роздрукував його і пішов до директора ЦРУ, аби отримати від керівництва те, чого він так бажав.

      Коли документ ліг на стіл директора ЦРУ, останній пункт аналітики Лейла під редакцією С’юті звучав так:

      г) «дестабілізацію соціально-політичної ситуації в Україні неодмінно буде використано на власну користь Росією».

      1995 рік

      У двадцять п’ять років Томас Лейл стає вбивцею.

      Це відбувається в Сараєві – місті, де завжди починалися війни.

      У той день Лейл стоїть на горі Требевич. Він дивиться у бінокль і бачить людей, будинки, вулиці, машини. Він бачить усе те, що згодом буде знищене потужною авіацією його країни.

      Поряд з Лейлом стоять троє. Один з них Майкл С’юті, який відповідає за підготовку операції «Обдумана сила»[6]. С’юті давно вже займається Югославією. Ще з часів Рейґана. Він знає, яке значення мають Балкани для його батьківщини. Він розуміє, що саме тут і розгортається нова геополітична війна. І ця війна має бути переможною. Після краху СРСР світ зобов’язаний жити згідно з канонами Pax Americana[7]. Все інше не має жодного значення ані для С’юті, ні для організації, яку він представляє.

      Томас відводить бінокля і пригадує ту дивну зустріч два роки тому, яка назавжди змінила його життя.

      Нью-Йорк.

      Мангеттен.

      Бродвей.

      Бар при готелі.

СКАЧАТЬ



<p>6</p>

«Обдумана сила» – операція НАТО в Боснії та Герцеговині, серія повітряних бомбардувань авіацією НАТО позицій боснійських сербів у 1995 році під час Боснійської війни, перша значна військова акція Північноатлантичного альянсу на просторах колишньої Югославії. Операцію було розпочато 30 серпня і проведено згідно з мандатом ООН за участю 400 літаків (зокрема 222 бойових) і 5000 особового складу з 15 країн. Офіційно операцію закінчено 20 вересня 1995 року, фактично – 15 вересня 1995 року.

<p>7</p>

Pax Americana (латинізація сучасного лінгвістичного терміна «Американський світ») – стилістичний термін на позначення періоду економічної та суспільно-політичної стабільності, яка склалася спочатку в Західній півкулі, а після закінчення Другої світової війни й в усьому світі й характеризувався політичним, культурним та економічним домінуванням США.