Название: Приборкай своїх драконів. Як перетворити недоліки на переваги
Автор: Хосе Стивенс
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-617-12-7423-5
isbn:
Схема, яку ви бачите нижче, ілюструє повну класифікацію драконів.
Розділ 2
Стадії зрілості
Попри те що дракони мають чіткі риси й належать до конкретних категорій, усі ми реагуємо на них по-різному. Візьмімо для прикладу дракона нетерплячості та погляньмо на поведінку двох людей, які перебувають під його впливом. Один нетерплячий батько піднімає руку на дітей, бо вони роблять усе надто повільно. А другий добре ставиться до своїх малюків, але може страждати від проявів нетерпіння до самого себе.
На те, як люди реагують на своїх драконів, впливають мільярди чинників – значно більше, аніж ми можемо уявити. Утім, є один головний і спільний для всіх чинник – і йдеться про рівень зрілості, на якому перебуває особистість.
Рівні зрілості
Поза сумнівом, поведінка людей може демонструвати різні рівні їхньої зрілості. Зазвичай ми гадаємо, що людина має поводитися на рівні, що враховує її вік, – себто очікуємо, що сорокарічний чоловік не поводитиметься, як дворічний малюк. Але не все так просто – варто лишень переглянути щоденні випуски новин і переконатися в протилежному. Не тільки дорослі поводяться, як діти, – незріла поведінка притаманна цілим націям, які не можуть дійти між собою згоди. Як наслідок, «не дам тобі іграшку, бо ти дражнишся» перетворюється на «торгові санкції у зв’язку з порушенням дипломатичних відносин».
Правда ж полягає в тому, що розвиток більшості дорослих зупиняється ще в юному віці. Вони «заклякають» на ранній стадії свого розвитку, а нас уводять в оману їхня «доросла» зовнішність та статура. Їм навіть вдається засвоїти основні принципи дорослої поведінки в суспільстві, однак зрілості таким індивідам усе одно бракує.
Трохи нижче ви можете ознайомитися з переліком, подібним до того, який переглядали раніше, проте цього разу все не так однозначно. Він допоможе з’ясувати, із яким рівнем зрілості пов’язані ваші звичні дії. Вам знову-таки треба обрати перелік, який найбільше вас характеризує, тож раджу бути максимально чесними й об’єктивними. Групи тверджень зумисне розташовані в довільному порядку, щоб ваші відповіді були максимально об’єктивними.
Найбільш комфортно я почуваюся поряд із людьми, які на мене схожі.
Я почуваюся незручно у присутності незнайомців та іноземців.
Найбільше наша країна потребує суворих законів, у ній слід навести лад.
Я нервую, коли бачу диких тварин. Значно краще, коли вони сидять у клітках.
Стережіться мікробів та вірусів – вони всюди.
Я СКАЧАТЬ