Papierowa dziewczyna. Guillaume Musso
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Papierowa dziewczyna - Guillaume Musso страница 3

Название: Papierowa dziewczyna

Автор: Guillaume Musso

Издательство: OSDW Azymut

Жанр: Современная зарубежная литература

Серия:

isbn: 978-83-8125-999-6

isbn:

СКАЧАТЬ rel="nofollow" href="#u8c0391ed-acd9-55b8-9e85-1dcefb864534">16. Ograniczenie prędkości

      27  17. Billie & Clyde

      28  18. Motel Casa del Sol

      29  19. Road Movie

      30  20. Miasto Aniołów

      31  21. Amor, Tequila y Mariachi

      32  22. Aurore

      33  23. Samotność

      34  24. La Cucaracha

      35  25. Niebezpieczeństwo utraty ciebie

      36  26. Dziewczyna z innej planety

      37  27. Always on my mind

      38  28. Próba

      39  29. Kiedy jesteśmy razem

      40  30. Labirynt życia

      41  31. Ulice Rzymu

      42  32. Zło za zło

      43  33. Związać się i wspierać

      44  34. The Book of Life

      45  35. Próba serca

      46  36. Po raz ostatni widzę Billie

      47  37. Ślub moich najlepszych przyjaciół

      48  38. Lilly

      49  39. Dziewięć miesięcy później…

      50  Przypisy

      Mojej matce

      Czemuż służy literatura, jeśli nie temu, aby kazać nam żyć pełną piersią, zmusić nas do picia z kielicha codzienności większymi haustami?

      Henry Miller

      Prolog

      Interesować się życiem prywatnym pisarza, ponieważ polubiło się jego książkę, to tak, jakby interesować się życiem gęsi po zasmakowaniu w pasztecie z gęsich wątróbek.

      Margaret Atwood

      („USA Today”, 6 lutego 2008) AMERYKA ZAFASCYNOWANA TRYLOGIĄ ANIELSKĄ Nieprawdopodobny romans młodej kobiety ze swoim aniołem to sukces literacki roku. Poniżej analiza fenomenu.

      W oficynie wydawniczej Doubleday nikt za bardzo nie wierzył w sukces tej książki, wydrukowano więc tylko dziesięć tysięcy egzemplarzy. Tymczasem debiutancka powieść nieznanego pisarza, trzydziestotrzyletniego Toma Boyda, w ciągu kilku miesięcy stała się bestsellerem roku. Towarzystwo aniołów, pierwsza część trylogii, przez dwadzieścia osiem tygodni nie schodziła z pierwszego miejsca księgarskich list bestsellerów. Sprzedano ponad trzy miliony egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, a obecnie przygotowuje się jej przekłady w ponad czterdziestu innych krajach.

      Akcja powieści rozgrywa się w romantycznym, bajecznym Los Angeles, a główny jej wątek to nieprawdopodobna historia miłosna młodej studentki medycyny Dalilah i Raphaela, jej od dzieciństwa anioła stróża. Opowieść ta stała się tłem do opisania poważnych problemów, takich jak kazirodztwo, gwałt, dylematy etyczne dotyczące transplantacji organów czy choroby psychiczne.

      Tak jak w przypadku Harry’ego Pottera czy Zmierzchu, również wokół powieści Towarzystwo aniołów bardzo szybko powstała zorganizowana grupa fanów. Najbardziej entuzjastyczni jej czytelnicy stanowią prawdziwą wspólnotę porozumiewającą się za pomocą kodów powieściowych i tworzącą mnóstwo własnych teorii. Setki stron internetowych zostało poświęconych bohaterom stworzonym przez Toma Boyda. Trzymający się z dala od tłumów Tom Boyd jest młodym nauczycielem z robotniczej dzielnicy MacArthur Park w Los Angeles. Do niedawna uczył literatury trudną młodzież w liceum, które sam ukończył piętnaście lat wcześniej.

      Po spektakularnym sukcesie pierwszej powieści zrezygnował ze swego stanowiska i podpisał umowę z wydawnictwem Doubleday na kolejne dwie książki, opiewającą na dwa miliony dolarów.

      *

      („Gramophone”, 1 czerwca 2008) FRANCUSKA PIANISTKA, AURORE VALANCOURT, LAUREATKĄ PRESTIŻOWEJ NAGRODY AVERY FISHER PRIZE

      Słynna trzydziestojednoletnia pianistka, Aurore Valancourt, została wczoraj laureatką prestiżowej nagrody Avery Fisher. Ta bardzo znacząca w środowisku muzycznym nagroda wysokości siedemdziesięciu pięciu tysięcy dolarów przyznawana jest co roku wyróżniającemu się młodemu wykonawcy muzyki klasycznej.

      Aurore Valancourt, urodzona w Paryżu w 1977 roku, uważana jest za jedną z najbardziej utalentowanych pianistek swego pokolenia.

      Supergwiazda klawiatury

      Aurore Valancourt ukończyła filadelfijski Curtis Institute. W roku 1997 zwraca na nią uwagę dyrygent André Grévin, zapraszając do udziału w swoim tournée. To początek międzynarodowej kariery młodej pianistki. Aurore Valancourt występuje z największymi orkiestrami, ale rozgoryczona z powodu zbytniej hermetyczności środowiska muzyki klasycznej, w styczniu 2003 roku przerywa recitale. Jedzie na dwuletnią wyprawę motocyklową dookoła świata, która zakończy się wśród skał i jezior parku naturalnego Sawai СКАЧАТЬ