Название: Світове місто Харків
Автор: Олена Зеленіна
Издательство: OMIKO
Жанр: История
Серия: Справжня історія
isbn:
isbn:
Другий і третій дзвони виготовлені в селі Пісочин, що під Харковом, на заводі, власником якого був відомий харківський промисловець Павло Павлович Рижов (1885—1917).
Четвертий дзвін відлитий у Воронезі на заводі братів Самофалових. У його декорі можна побачити образ Святого Миколая в сяянні.
Чимало дзвонів створювалося, щоб люди пам’ятали про важливі події для країни й народу, деякі з них знаменували воєнні перемоги.
Харківський колегіум
Спершу в Харкові існувала переведена з Білгорода школа-семінарія, яка йменувалася греко-латино-слов’янською, а з 1734 року – Харківським колегіумом.
Поряд із Києво-Могилянським і Чернігівським колегіумами наш навчальний заклад став зразковим духовно-світським училищем XVIII століття. Одночасно тут навчалися близько 500 дітей із різних станів Східної України.
Завдяки йому і сам Харків почав набувати центрального значення серед решти полкових міст Слобожанщини.
У Харківському колегіумі, пізніше переробленому в духовну семінарію, викладали поетику, риторику, філософію, богослів’я, грецьку, латинську і російську мови. У 1765 році відкрили додаткові класи з вивчення французької й німецької мов, музики, математики, малювання, інженерної справи, артилерії, геодезії, будівництва. У 1795 році введені до програми фізика й природознавство, а на початку ХІХ століття – іще й сільське господарство і медицина.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.