Название: Кам'яне обличчя, чорне серце
Автор: Чин-Нинг Чу
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 978-617-12-6930-9
isbn:
Коли забутий великий шлях Дао,
Чеснота й мораль виникає.
Коли знання та інтелект народжені,
Починається велика ілюзія.
Коли немає гармонії в сім’ї,
Шана батьків і відданість виникає.
Коли країна в безладі й хаосі,
З’являються лояльні посадовці.
У кожній дії є два аспекти – внутрішній і зовнішній. Внутрішній – це сила, що мотивує чиюсь дію. Її не видно. Зовнішній – вияв внутрішнього стану. Його бачать усі.
На противагу загальній думці, дії доброї людини не завжди обережні. Вони можуть бути жорстокі, холодні й байдужі. Мій друг якось висловив дуже глибоку думку, кажучи: «Коли люди діють надмірно добре, я завжди сумніваюся в їхніх мотивах».
Колись жив майстер, який мав багатьох учнів. Усі вони покладали великі сподівання, прагнучи отримати від нього мудрість, однак кожен мусив боротися з його неконтрольованими бажаннями. Здавалося, майстер не зважав на їхні неправильні дії й дозволяв їм самим виправдовувати свої невдачі, а потім як блискавка завдавав удару. Він суворо карав винуватців, іноді навіть батогом, щоб учні ніколи не забували його уроків. Свідок цього може вважати такі дії вчителя насильством і жорстокістю. Однак учні відчували до вчителя лише любов і були вдячні йому за навчання.
У християнській Біблії Євангеліст Марк оповідає про міняйл: коли Ісус Христос приходить до єрусалимського храму й розгнівано перекидає всі столи та ослони, кажучи, що Божий храм призначений для молитви й не має бути «печерою розбійників». Хоч це зовні скидалося на Ісусів гнів, воно не вплинуло на його мирний внутрішній стан.
Навпаки, деякі люди мають постійні пластикові усмішки на обличчі, щоб їх сприймали як позитивних осіб. Для більшості цілком зрозуміло, що така усмішка лише поверхова, однак ці люди вкладають всю конструктивну енергію в солодку зовнішність, залишаючись порожніми й безсилими всередині.
Зовнішність і дії доброї людини часом можуть здаватися жорстокими й насильницькими, а її поведінка – егоїстичною, однак людина ця має чисте серце. З другого боку, фальшивий проповідник може виражати очевидну сумирність і ніжність назовні, хоч усередині його єдиною метою є самозбагачення. Фальшивий проповідник, який прагне процвітати, залежить від схвалення публіки, тоді як добра людина живе в гармонії із собою – вона не прагне й не потребує зовнішнього схвалення.
Природний шлях «кам’яного обличчя, чорного серця» розташований поза людською маніпуляцією, поза дріб’язковими стандартами людського судження. Коли хтось діє в гармонії із Загальною волею, його дії гармонують із благом для всіх і користю для всіх. Ви не лицемірите й не прагнете хвали, та й не шукаєте схвалення. Ваші дії стрімкі, компетентні й незворушні. Досягаючи чогось, ви незворушні й не переймаєтеся через судження інших. У підкоренні СКАЧАТЬ