Название: Дивачка, що закохалася в мозок
Автор: Венди Сузуки
Издательство: Ранок
Жанр: Биология
isbn: 978-617-09-5838-9
isbn:
Венді Судзукі
Шановний читачу!
Спасибі, що придбали цю книгу.
Нагадуємо, що вона є об’єктом Закону України «Про авторське і суміжні право», порушення якого карається за статтею 176 Кримінального кодексу України «Порушення авторського права і суміжних прав» штрафом від ста до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, з конфіскацією та знищенням всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп’ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, програм мовлення та обладнання і матеріалів, призначених для їх виготовлення і відтворення. Повторне порушення карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією та знищенням всіх примірників, матеріальних носіїв комп’ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, програм мовлення, аудіо -і відеокасет, дискет, інших носіїв інформації, обладнання та матеріалів, призначених для їх виготовлення і відтворення. Кримінальне переслідування також відбувається згідно з відповідними законами країн, де зафіксовано незаконне відтворення (поширення) творів.
Книга містить криптографічний захист, що дозволяє визначити, хто є джерелом незаконного розповсюдження (відтворення) творів.
Щиро сподіваємося, що Ви з повагою поставитеся до інтелектуальної праці інших і ще раз Вам вдячні!
Моїм мамі й татові
Люблю вас обох
Вступ
Якось уранці я прокинулась і зрозуміла, що досі позбавлена життя. Маючи майже сорок років за плечима і різноманітні винагороди на полицях, ставши відомою на увесь світ нейробіологинею, я досягла того, що багато людей розглядають як геть усе. Я втілила мрію свого життя, ставши керівником власної – успішної та дуже шанованої – нейробіологічної лабораторії обійнявши посаду професора в Нью-Йоркському університеті. Здобути все це було надзвичайно важко з дуже багатьох причин. Переважна більшість моїх подруг від часів аспірантури, де, до речі, хлопців та дівчат було п’ятдесят на п’ятдесят, так чи інакше відійшла від науки. Причини були ті самі, з якими стикаються жінки в будь-якій професії: їхні чоловіки отримали роботу в таких місцях, де не було можливості займатися наукою, або вони зробили перерву, щоб народити дітей, а потім вирішили, що повертатися в науку буде надто складно чи неможливо. Імовірно, їх знеохотила надто велика конкуренція в отриманні грантів або вони просто стомилися від нескінченних годин роботи за невеличку платню і знайшли кращі пропозиції для застосування власного таланту й творчості. Натомість жінок на кшталт мене, які спромоглися втриматися в науці, дуже мало, і нас можна перелічити ледь не по пальцях. Точніше кажучи, зараз кількість жінок серед наукових співробітників у більшості основних американських дослідних центрів становить у середньому 28 відсотків. Несподіване та стрімке, немов на американських гірках, падіння частки жінок з 50 відсотків в аспірантурі до 28 відсотків у наукових відділах – ніби величезне миготливе неонове попередження: «Стережіться! Це територія неабияких складнощів!».
Попри цю невтішну статистику я вперто рухалася вперед: публікувала безліч статей у престижних наукових журналах та отримувала винагороди за свою роботу з анатомії та фізіології функції пам’яті в мозку. Для жінок-учених я була зразком, і колеги мене дуже шанували. Якщо вірити паперам, я побудувала зіркову кар’єру та мала бездоганний послужний список. До того ж, мені подобалася наука – це було моїм справжнім захопленням.
Що ж було не так? Ну… усе інше.
Якщо казати відверто, моє життя було досить пригніченим. Утілюючи свою заповітну мрію, я геть забула про існування звичайного спілкування, а також поняття «бойфренд», у своєму полі зору я не мала жодного чоловіка, крім колег. Через це стосунки з членами мого відділу та моєї лабораторії були напруженими. Коли мій старший колега, разом з яким я викладала, вирішив, що буде писати запитання до екзамену, перевіряти роботи та проводити лабораторні іспити найостаннішої миті, виявилося, що я абсолютно не здатна йому заперечити. Коли одна зі студенток вирішила (не повідомивши мене) значну частку часу, який мала б проводити разом зі мною в лабораторії, присвятити репетиторству, щоб трішки заробити, мене охопило обурення. Я була здатна спілкуватися з іншими вченими у своїй лабораторії лише крізь призму роботи – чи, точніше кажучи, дійсно важку працю без жодних перерв. Я не була спроможна розмовляти з ними про щось інше в житті, бо – з моєї точки зору – у житті не було нічого іншого. О, а я ще не казала, що до того ж була товстою? Двадцять фунтів[1] зайвої ваги, якщо бути точною. Я почувалася жахливо і вперше в житті не розуміла, що робити й у якому напрямку йти далі. У мене дуже добре виходило проводити дослідження та будувати кар’єру, але виявлялося, що
в СКАЧАТЬ
1
Майже 10 кг.