Название: 21 спосіб мислити креативно
Автор: Майкл Микалко
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: О бизнесе популярно
isbn: 978-617-12-6662-9, 978-617-12-5120-5, 978-617-12-6661-2, 978-617-12-6660-5
isbn:
Ставлячи запитання зі «що ще?» і «як ще?», працівники компанії O. M. Scott & Co вийшли з ідеєю спрощення інструкцій та організації для покупців курсів з висівання та догляду за газонами. А тоді наштовхнулися на ідею, що принесла мільйони: простий механічний пристрій під назвою «сіялка Скотта». Такою сіялкою стали невеличкі тачки з отворами змінної величини для того, щоб через них рівним потоком висипалася потрібна кількість продукції O. M. Scott & Co. До винайдення «сівалки Скотта» жоден постачальник товарів з догляду за газонами не пропонував споживачеві засіб, який зміг би контролювати процес висівання та внесення добрив. O. M. Scott & Co створив лінію таких сівалок і за короткий час невеличка фірма з роздрібної торгівлі стала лідером на ринку товарів з догляду за газонами.
А ось завдання, яке, здається, не має розв’язання, принаймні очевидного. На малюнку праворуч спробуйте забрати від шести сірників три сірники так, щоб залишилося чотири.
Як так може статися, щоб від шести відняти три і залишилося чотири? Якщо відповідь не очевидна, то це ще не означає, що такої відповіді не існує. Запитайте: «Як ще можна отримати чотири?» або «Що таке чотири?» – і головоломка буде розгадана. Заберіть сірник згори, знизу і справа – і ви отримаєте відповідь.
Розділ четвертий. Ігри для розуму
Для того щоб виробляти нові ідеї, необхідно бачити ту саму інформацію, що бачать усі, але організовувати її по-новому. Це називається активним мисленням.
Ось арифметичний приклад, який записали римськими цифрами, виклавши його десятьма сірниками. Він неправильний. А чи могли б ви виправити цей приклад і при цьому не торкатися сірників, не додавати й не забирати жодного сірника?
Для розв’язання цього завдання необхідно відмовитися від звичного погляду на речі. Дивитися на будь-який стан справ лишень під одним кутом зору – це окреслити навколо себе обмежувальне коло, усередині якого ви думаєте і працюєте. Щоб знайти розв’язок, необхідно поглянути на завдання по-новому. Переверніть книгу догори ногами – і все стане на свої місця.
Як назвали б ви малюнок унизу?
Більшість людей називають його квадратом, заповненим меншими квадратиками й кружечками або їхніми рядами. Мало хто бачить на малюнку послідовність стовпчиків з квадратиків та кружечків, що чергуються. А все тому, що ми звикли до пасивного групування схожих предметів. Але досить вказати на можливість сприйняття зображеного як стовпчиків з квадратиками і кружечками, що чергуються, і ми одразу це помічаємо.
Щоб вийти за межі звичного, необхідно мислити активно й організовувати СКАЧАТЬ