Название: Методичні рекомендації по застосуванню Закону України «Про оренду державного та комунального майна»
Автор: Михайло Мондровський
Издательство: Издательские решения
Жанр: Юриспруденция, право
isbn: 9785449696885
isbn:
3 самого початку, у відповідності зі статтею 6 Закону України «Про оренду майна державних підприємств і організацій» (1992), у ролі пріоритетного ініціатора створення орендного підприємства передбачалася «організація орендарів».
Організації створювалися членами трудового колективу державного підприємства, організації або структурних підрозділів з їх ініціативи. Підставою для створення такої організації слугувало рішення трудового колективу державного підприємства, організації про оренду майна державного підприємства, організації. Для цього було потрібно більше половини голосів його членів.
У разі прийняття членами трудового колективу рішення про укладення договору оренди особи, які бажали стати орендарями, створювали організацію орендарів.
З дня державної реєстрації організація орендарів набувала права юридичної особи і, тим самим, можливість укласти договір оренди державного майна. Створена трудовим колективом організація орендарів мала переважне, перед іншими фізичними та юридичними особами, право на укладення договору оренди майна того державного підприємства, організації, де вона створена.
З прийняттям нових редакцій цього Закону, який спершу одержав назву «Про оренду державного майна» (від 14 березня 1995 року), а потім – «Про оренду державного та комунального майна» (від 23 грудня 1997 року) організація орендарів у числі можливих орендарів більше не згадується, її роль покликані виконувати господарські товариства, створювані членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу.
Частиною другою статті 8 цього Закону (98/95-ВР) визначено, що після прийняття рішення трудового колективу про оренду цілісного майнового комплексу члени трудового колективу державного підприємства, його структурного підрозділу засновують відповідно до чинного законодавства господарське товариство. Закон не встановлює заборони щодо входження до складу такого господарського товариства іншої юридичної особи.
Також слід зазначити, що Законом України «Про господарські товариства» (1576—12), яким встановлено правила створення господарських товариств, їх діяльності, права і обов’язки учасників та засновників, не передбачено обмежень щодо складу засновників (учасників) для господарських товариств, які створюються для взяття в оренду цілісного майнового комплексу.
Щодо порядку прийняття рішень трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу про оренду цілісного майнового комплексу повернемося згодом.
З приводу орендарів фізичних осіб зазначимо, що по 27 липня 2004 року діяла норма, що зобов’язує фізичних осіб – орендарів до укладення договору оренди державного майна зареєструватися як суб’єкти підприємницької діяльності.
На даний час ця норма трохи змінена. Так відповідно до абзацу другого частини першої статті 6 Закону СКАЧАТЬ