Olejki Eteryczne Dla Twojego Zdrowia I Urody. Lyudmila Ananieva
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Olejki Eteryczne Dla Twojego Zdrowia I Urody - Lyudmila Ananieva страница 3

Название: Olejki Eteryczne Dla Twojego Zdrowia I Urody

Автор: Lyudmila Ananieva

Издательство: Tektime S.r.l.s.

Жанр: Здоровье

Серия:

isbn: 9788873044741

isbn:

СКАЧАТЬ Olejek jojoba – 50 ml.

      Zastosowanie:

      Wymieszać wszystkie komponenty, nałożyć wacikiem na oczyszczoną twarz.

      Tonik do włosów

      Działanie:

      Poprawia mikrokrążenie i odżywianie mieszków włosowych, stymuluje wzrost włosów, zwiększa ich połysk.

      Przepis:

      Mleczko kokosowe – ½ szklanki.

      Olejek rycynowy – 3 łyżki stołowe.

      Olejek jojoba – 15 kropli.

      Olejek z bazylii – 5-7 kropli.

      Zastosowanie:

      Mieszamy wszystkie składniki razem. Miksturę aplikujemy na skórę i pozostawiamy ją na 10 minut. Następnie myjemy głowę szamponem do włosów, dodawszy do 50 ml szamponu 15 kropli olejku z bazylii.

      Przeciwwskazania

      Podczas rysowania na skórze obserwuje się działanie fototoksyczne. W związku z tym IFRA ogranicza wykorzystanie olejku gorzkiej pomarańczy w kompozycjach perfumeryjnych. Olejku tego nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby ze zwiększoną koagulacją krwi. Przy nadmiernym użyciu może powodować nerwowość. Może powodować podrażnienie skóry u osób z wrażliwą skórą.

      Bergamota

      Olejek z bergamoty ma wiele przydatnych właściwości. Stosuje się go jako środka antyspazmatycznego, uspokajającego, odtruwającego w masażu zmęczonej skóry, a także jako środka antyseptycznego.

      Podczas zabiegów kosmetycznych właściwości olejku bergamoty pomagają w regulacji wydzieliny łojowej i potu, a jego skuteczność w zwężaniu porów skórnych jest także użyteczna.

      Olejek eteryczny bergamoty w kosmetologii

      Masaż: Należy wymieszać 5-7 kropli oleju z bergamoty z 10 g olejku bazowego, a następnie otrzymaną miksturę zastosować do masażu ciała.

      Dodatek do kosmetyków: dodać od 1 do 5 kropli olejku bergamoty do dowolnego kremu, toniku lub odżywki. Wzbogaci on wszelkie kosmetyki bazowe, nadając im nowe właściwości związane z bergamotą.

      Środek oczyszczający dla skóry:rozpuścić w 1 łyżce oliwy z winogron 5 kropli olejku z bergamoty i tyleż olejku tymianku. Codziennie nacierać skórę.

      Olej do ciała: do olejku ze słodkich migdałów (50 ml) dodać 5 kropli olejku z bergamoty, 5 kropli olejku z cytryny, 3 krople olejku neroli i 1 kroplę olejku rozmarynowego. Mikstura ma efekt orzeźwiający i schładzający.

      Balsam dla skóry starzejącej się: dodać 15 ml gliceryny do 75 ml wody destylowanej. Następnie dołożyć 5 kropli olejku z geranium i 5 kropli olejku z bergamoty, a także 3 krople olejku z drzewa sandałowego. Dobrze wymieszać, nanieść wszystko na twarz i pozostawić na całą noc. Balsam likwiduje tłusty połysk, normalizuje tłuszczowy metabolizm gruczołów łojowych.

      Odżywka do pielęgnacji włosów: dodać jedną kropelkę olejku bergamoty na szczotkę do włosów i po prostu rozczesać włosy. Włosy zyskają połysk i niezapomniany aromat.

      Balsam do rąk i paznokci: nałożyć 1-2 krople oleju z bergamoty na skórę rąk, rozsmarować na całej powierzchni rąk, łącznie z paznokciami. Twoje ręce otrzymają doskonały balsam z odświeżającym i odmładzającym działaniem.

      Leczenie olejkiem bergamotkowym

      Klasyczna receptura: do łyżeczki miodu dodaj 2-5 kropli olejku bergamoty 30 minut przed jedzeniem. Pomoże to pozbyć się zapalenia wokół "ucha-gardła-nosa", będzie miało dobry wpływ na pęcherz moczowy oraz sferę seksualną. Miksura ta ma zastosowanie także do obniżenia temperatury, do zwiększenia apetytu i do zlikwidowania pasożytów jelitowych.

      Przeciwwskazania

      Olejek z bergamoty i słońce nie współpracują ze sobą! Dlatego po jakimkolwiek zabiegu z olejkiem z bergamoty nie powinno się wychodzić na zewnątrz, gdy słońce świeci – skóra może pokryć się niepożądanym pigmentem. Z tego właśnie powodu w kosmetykach nie stosuje się naturalnego olejku z bergamoty.

      Nie używaj go lub ogranicz maksimum w przypadku ostrych chorób układu pokarmowego, w ciąży i jeżeli cierpisz na padaczkę.

      Wanilla

      Działanie: antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, uspokajające, osłabiające, przeciwdepresyjne.

      Olejek eteryczny wanilii jest doskonałym środkiem uśmierzającym ból, posiadającym bardzo silne działanie pobudzające.

      Zastosowanie w kosmetykach:

      Odmładza i bardzo pozytywnie wpływa na skórę, czyniąc ją silniejszą, bardziej elastyczną i napiętą, wspierając jej regenerację i utrzymanie wody. Usuwa stany zapalne, eliminuje wysypkę nerwową i podrażnienie. Ma działanie wybielające i oczyszczające.

      Właściwości dla skóry twarzy, ciała i włosów

      Aromatyczny olejek wanilii jest szeroko stosowany do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Na jego bazie wykonywane są kremy i maski do twarzy. Składniki olejku odżywiają i nawilżają komórki, usuwają stany zapalne, sprawiają, że skóra staje się jedwabista i elastyczna.

      Dzięki zastosowaniu preparatów wykonanych na bazie tego olejku eterycznego, sucha skóra przestaje się łuskać, odzyskuje zdrowy wygląd. Krem z olejkiem waniliowym działa również wybielająco i przywraca proces wymiany w komórkach dojrzałej skóry.

      Od dawna wiadomo, że olejek waniliowy ma właściwości służące pięknu i zdrowiu włosów. Włosy stają się gładkie, zwiększają swoją objętość, łatwo się czeszą i mają przyjemny zapach. Eteryczny olejek waniliowy odżywia skórę głowy, pobudzając wzrost włosów.

      „Olejkowa” wanilia jest dodawana do preparatów do masażu, jest wykorzystywana do sauny, kąpieli i nacierania. Jej działanie uspokajające sprzyja relaksowi. Jednocześnie naturalne składniki olejku waniliowego są wchłaniane przez skórę i wzbogacają ją w użyteczne substancje.

      Przepis na maseczkę do twarzy:

      Olejek waniliowy wzmacnia działanie podstawowych olejków kosmetycznych. Aby przygotować pożywną maskę dla skóry, potrzebne jest:

      • 15 ml olejku jojoba + 15 ml olejku winogronowego;

      • 6 kropli olejku eterycznego z wanilii;

      • 3 СКАЧАТЬ