Антирак. Новий спосіб життя. Давид Серван-Шрейбер
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Антирак. Новий спосіб життя - Давид Серван-Шрейбер страница 7

Название: Антирак. Новий спосіб життя

Автор: Давид Серван-Шрейбер

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Медицина

Серия:

isbn: 978-617-12-5829-7, 978-617-12-5828-0, 978-617-12-5830-3

isbn:

СКАЧАТЬ зображення (їх називають функціональними), отримані в ту мить, коли піддослідний розв’язує розумове завдання. Протягом усього процесу сканер видає різкий, досить гучний звук, ніби хтось раз по раз б’є металевою палицею по підлозі. Це рухається електромагніт, який дуже швидко вмикають і вимикають, щоб індукувати зміни магнітного поля в мозку. Залежно від того, зображення анатомічні чи функціональні, ритм брязкання змінюється. З того, що я чув, виходило, що Джонатан і Дуґ роблять анатомічне зображення мого мозку.

      Десять хвилин по тому анатомічну фазу завершено. На маленькому екрані над моїми очима має з’явитися розумове завдання, яке ми запрограмували, щоб стимулювати дію лобних часток мозку, – це і є мета нашого досліду. Потрібно натискати на кнопку, щойно помічу ті самі літери серед літер, що швидко з’являються одна за одною на екрані (лобні частки мозку активуються та зберігають протягом кількох секунд у пам’яті літери, що зникли з екрана, тому їх можна порівнювати з літерами, що з’являються після них). Чекаю, поки Джонатан дасть мені завдання, щоб по-особливому запульсував сканер, який реєструє функціональну діяльність мозку. Однак пауза триває і триває. Я не розумію, що відбувається. Джонатан і Дуґ поруч за захисним склом в апаратній; ми можемо підтримувати зв’язок тільки через інтерфон. Тоді я чую в навушниках:

      – Девіде, виникла проблема. Якісь нелади із зображенням. Треба почати знову.

      Ну що ж. Знову чекаю.

      Починаємо спочатку. Знову протягом 10 хвилин робимо анатомічні зображення, а тоді настає час для розумового завдання. Чекаю. Чую голос Джонатана:

      – Чуєш? Щось не так. Та сама проблема. Зараз підійдемо. Вони заходять у зал сканування й витягають стіл, на якому я лежу. Коли опиняюся поза межами труби, на їхніх обличчях бачу здивований вираз. Джонатан кладе мені руку на плече й каже:

      – Не можемо зробити дослід. Щось дивне у твоєму мозку.

      Прошу їх показати на екрані зображення, яке вони вже двічі записали на комп’ютері.

      Я не був ні рентгенологом, ні неврологом, але я бачив немало зображень мозку; це була моя щоденна робота. У ділянці правої лобної частки була округла пухлина завбільшки з волоський горіх. Розташована в цьому місці, вона не могла бути однією з тих доброякісних пухлин мозку, які іноді трапляються, їх оперують і не зараховують до найнебезпечніших, як-от менінгіома або аденома гіпофіза. У тій ділянці могла утворитися кіста, інфекційний нарив, спричинений деякими хворобами, наприклад СНІДом. Однак я мав чудове здоров’я, багато рухався, навіть був капітаном команди зі сквошу. Такого просто не могло бути.

      Тому не було найменшої можливості заперечувати серйозність виявленого. Рак мозку на пізній стадії вбиває за 6 місяців без лікування й від 6 місяців до року, якщо його лікувати. Я не знав, на якій перебуваю стадії, але знав статистику. Ми всі троє мовчали. Джонатан відправив плівки у відділення рентгенології, щоб уже завтра СКАЧАТЬ