Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки. Збірник лекцій. Вадим Гребенніков
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки. Збірник лекцій - Вадим Гребенніков страница 21

СКАЧАТЬ презумпцію невинуватості підозрюваного, обвинуваченого або упереджують рішення суду;

      и) не розголошувати інформацію про приватне життя громадянина без його згоди, якщо ця інформація не є суспільно необхідною;

      і) розмістити спростування поширеної інформації, визнаної недостовірною, наклепницькою тощо.

      Згідно статті 62 Закону телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 6.00 та на каналах з обмеженим доступом.

      Такі програми або передачі повинні мати спеціальне попередження та відповідно позначатися в розкладі програм телерадіоорганізацій та спеціально позначатися безпосередньо перед їх трансляцією.

      У програмах та передачах телерадіоорганізації не мають права без письмової згоди батьків або осіб, що їх замінюють, а також відповідних правоохоронних органів розголошувати будь-яку інформацію, яка:

      – може сприяти ідентифікації особи неповнолітнього правопорушника;

      – стосується факту самогубства неповнолітнього.

      Згідно статті 63 Закону особа, в якої беруть інтерв'ю, або особа, яка надала інформацію для телерадіоорганізації, має право на підставі письмової заяви переглянути та/або прослухати відповідну передачу перед її трансляцією.

      Згідно статті 64 Закону громадянин або юридична особа мають право вимагати від телерадіоорганізації спростування поширених у її програмі чи передачі відомостей, які не відповідають дійсності та/або принижують честь і гідність особи.

      Вимоги до діяльності НРТР визначає Закон України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» як конституційного, постійно діючого, колегіального, наглядового та регулюючого державного органу в галузі телерадіомовлення.

      Крім того, згідно статті 24 Закону «Про радіочастотний ресурс України» НРТР:

      2) погоджує проект Національної таблиці розподілу смуг радіочастот та Плану використання радіочастотного ресурсу України;

      3) визначає користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот, виділених для каналів мовлення, мереж мовлення;

      4) замовляє розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення.

      Офіційний сайт НРТР: www.nrada.gov.ua.

      Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах є Державний комітет телебачення і радіомовлення України (далі – Держкомтелерадіо), який здійснює свою діяльність згідно «Положення про Держкомтелерадіо», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року №341.

      Згідно п.4 Положення Держкомтелерадіо:

СКАЧАТЬ