Patiesi. Neprātīgi. Vainīgi. Laiena Moriartija
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Patiesi. Neprātīgi. Vainīgi - Laiena Moriartija страница 5

Название: Patiesi. Neprātīgi. Vainīgi

Автор: Laiena Moriartija

Издательство: KONTINENTS

Жанр: Зарубежные любовные романы

Серия:

isbn: 978-9984-35-866-6

isbn:

СКАЧАТЬ tu nemaz neparunāji ar Klementīni? – Olivers pārvaicāja. Varēja dzirdēt, ka viņš visiem spēkiem pūlas slēpt aizkaitinājumu.

      – Šodien ne, – viņa atteica. – Neuztraucies. Es vienkārši mēģinu atrast īsto brīdi. Tirdzniecības centra ēdināšanas zona tik un tā nebūtu vispiemērotākā vieta sarunai.

      – Es nupat paskatījos savā plānotājā. Rīt kopš tām dārza viesībām būs pagājušas precīzi astoņas nedēļas. Es neuzskatu, ka uzdot to jautājumu būtu uzmācīgi, neiejūtīgi vai tamlīdzīgi. Vienkārši piezvani viņai. Jums jau nemaz nav obligāti jāsatiekas.

      – Es zinu. Piedod.

      – Nevajag atvainoties, – Olivers iebilda. – Tas nav viegli. Tu jau neesi vainīga.

      – Tā ir mana vaina, ka mēs vispār aizgājām uz tām dārza viesībām, – Ērika sacīja. To nu Olivers nevarēja noliegt. Viņš bija pārāk precīzs. Šāda kaislīga precizitāte allaž bijusi viņu kopīgā īpašība.

      Taksometra šoferis strauji nobremzēja.

      – Tu, sasodītais idiots! Tu, stulbais zostēviņš!

      Ērika ar plaukstu atbalstījās pret priekšējo sēdekli. Olivers tikmēr turpināja:

      – Tam ar to visu nav nekāda sakara.

      – Es gan tā nedomāju, – Ērika iebilda. Viņas telefons iepīkstējās, liekot manīt, ka saņemts vēl viens zvans. Tā noteikti bija māte. Ja viņa bija nospriedusi pārzvanīt pēc dažām minūtēm, tas nozīmēja, ka lamāšanās vietā viņa grasījās apraudāties. Ar raudāšanu negāja tik ātri.

      – Es nezinu, ko tu gribi, lai es par to saku, Ērika, – Olivers noraizējies sacīja. Viņš domāja, ka uz kaut ko tādu patiešām bija iespējams pareizi atbildēt. Aplūkot pareizo atbildi grāmatas beigās. Viņam likās, ka noteikti pastāv kāds slepens attiecību noteikumu krājums un viņa, būdama sieviete, šos noteikumus pārzina, taču tīšām nevēlas viņam tos atklāt. – Es tikai… vai tu parunāsi ar Klementīni? – viņš vēlreiz pavaicāja.

      – Es parunāšu ar Klementīni, – Ērika atkārtoja. – Līdz vakaram.

      Viņa izslēdza telefona skaņas režīmu un ielika telefonu somā sev pie kājām. Taksometra šoferis pagrieza skaļāk radio. Nu jau viņš noteikti bija atteicies no domas lūgt Ērikai kādu padomu grāmatvedības jomā, droši vien nolēmis, ka, spriežot pēc viņas personiskās dzīves, uz viņas profesionālajiem padomiem nevar paļauties.

      Ērika iedomājās par Klementīni, kura šajā brīdī neapšaubāmi jau bija beigusi savu nelielo runu un droši vien izpelnījusies pieklājīgus klausītāju aplausus. Neviens noteikti nebija ne saucis "bravo!", ne aplaudējis stāvot, ne arī nesis uz aizkulisēm ziedus.

      Nabaga Klementīne, kura uzskatīja, ka viņai bija burtiski nepieciešams šādi pazemoties.

      Oliveram bija taisnība: lēmums doties uz dārza viesībām neko nenozīmēja. To varēja pieskaitīt pie neatgūstamajām izmaksām. Viņa atbalstīja pakausi pret sēdekļa atzveltni un aizvēra acis. Atmiņā atausa aina, kurā viņai rudens lapu virpulī tuvojās sudrabaina automašīna.

      3. nodaļa

Dārza viesību diena

      Iebraucot aklajā ielā pie savas mājas, Ērikas skatienam pavērās savāda, gandrīz skaista aina: kāds beidzot bija apsēdies pie stūres sudrabainajam BMW, kas jau sešus mēnešus bija stāvējis novietots pie septītā numura mājas, un automašīnas nezināmais vadītājs pat nebija pacenties notraukt uz tās motora pārsega un jumta sakrājušos sarkano un zeltaino rudens lapu kārtu, un tagad, uzsākot braucienu (krietni pārsniedzot ātrumu, ņemot vērā, ka te bija dzīvojamā zona), bija izveidojies lapu virpulis, it kā automašīnai sekotu neliels tornādo.

      Kad lapas pamazām nolaidās, Ērika ieraudzīja, ka savas mājas piebraucamā ceļa galā stāv viņas kaimiņš Vids un noskatās pakaļ aizbraucošajai automašīnai. Viņa saulesbrillēs kā fotoaparāta zibspuldzes uzplaiksnījums atmirdzēja viens vienīgs saules stars.

      Ērika nobremzēja viņam blakus, vienlaikus nolaizdama pasažieru puses logu.

      – Labrīt! – viņa uzsauca. – Kāds beidzot ir izkustinājis to automašīnu!

      – Jā, viņi galu galā būs tikuši galā ar savu narkotiku tirdzniecību, vai jums tā nešķiet? – Vids paliecās tuvāk automašīnai, uzstumdams saulesbrilles savos krāšņajos, sirmajos matos. – Bet varbūt tā ir mafija, vai zināt.

      – Ha, ha, – Ērika nepārliecinoši iesmējās, jo arī pats Vids nedaudz līdzinājās turīgam gangsterim.

      – Šī ir viena sasodīti skaista diena, vai zināt. Skatieties! Vai man nav taisnība?! – Vids apmierināti norādīja uz debesīm, it kā pats personiski būtu nopircis šo dienu, par to samaksājis krietnu cenu un pretī saņēmis pienācīgas kvalitātes preci.

      – Diena ir brīnišķīga, – Ērika piekrita. – Vai grasāties doties pastaigā?

      Vids šādu minējumu uztvēra ar vieglu riebumu.

      – Pastaigā? Es? Nē. – Viņš norādīja uz kūpošo cigareti, ko turēja pirkstos, un saritināto, celofānā ietīto sestdienas avīzi otrā rokā. – Es tikai nonācu lejā pēc avīzes, vai zināt.

      Ērika domās sev piekodināja neskaitīt, cik reizes Vids pateiks "vai zināt". Citu cilvēku parazītvārdu uzskaitīšana jau robežojās ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem. (Vida pašreizējais rekords bija vienpadsmit reizes divu minūšu ilgā niknā stāstā par vietējo picēriju, kas bija pārstājusi piedāvāt klientiem picu ar kūpinātu cauraugušu speķi. Tas bija kaut kas neticams, vienkārši kaut kas neticams, vai zināt. Kad Vids bija uztraucies, "vai zināt" bira kā no pārpilnības raga.)

      Ērika lieliski apzinājās, ka arī viņas pašas rīcība dažkārt robežojās ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem.

      – Es jūsu vietā tik ļoti neaizrautos ar dažādiem apzīmējumiem, Ērika, – viņas psihoterapeite sacīja ar skābu smaidu, kas ārstes sejā mēdza parādīties ikreiz, kad Ērika izteica kādu "pašdiagnozi". (Sākot apmeklēt psihoterapeiti, Ērika bija abonējusi žurnālu "Mūsdienu Psiholoģija", lai uzzinātu kaut nedaudz vairāk par šo procesu, un tas viss šķita tik aizraujoši, ka viņa nesen bija ķērusies pie Kembridžas universitātes psiholoģijas un uzvedības zinātņu pēdējā kursa mācību literatūras saraksta. Tikai intereses pēc, viņa bija paskaidrojusi savai psihoterapeitei, kura, to dzirdot, gan neizskatījās apdraudēta, tomēr gluži sajūsmināta arī ne.)

      – Tas sasodītais, sīkais motosporta entuazists joņo pa ielu un met avīzes no savas automašīnas kā tādas granātas nolāpītajā Sīrijā, vai zināt. – Vids atvēzējās ar saritināto avīzi, it kā grasītos to aizmest gluži kā granātu. – Kas tad jums šodien padomā? Bijāt aizbraukusi uz pārtikas veikalu?

      Viņš paskatījās uz nelielo polietilēna iepirkumu maisiņu kaudzi uz Ērikas automašīnas pasažieru puses sēdekļa, dziļi ievilka dūmu no savas cigaretes un pa mutes kaktiņu izpūta dūmu straumīti.

      – Ne СКАЧАТЬ