Armastus Genfi järve ääres. Bella Swanlake
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Armastus Genfi järve ääres - Bella Swanlake страница 3

Название: Armastus Genfi järve ääres

Автор: Bella Swanlake

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Зарубежные любовные романы

Серия:

isbn: 9789949576890

isbn:

СКАЧАТЬ pikkadesse, eelistatult hallides toonides rõivastesse, ning nende sümpaatsed lapsed, kellele veel oli lubatud mõningad kehaosad katmata jätta. Araablased tulid Genfi, kus sel ajal oli kolmekümnekraadine soojus, et jahutada end nende viiekümne-kraadisest.

      Hoolitsetud Ameerika prouad helesiniseks või roosaks värvitud juustega ohkasid vaimustatult, nähes kuulsat purskkaevu, mille juga keset Genfi järve ulatus tohutult kõrgele. Purskkaevust oli ammu saanud Genfi sümbol, kuid kohalikud elanikud, kelle hulka arvas end ka Denise, tegid näo, et ei pööra sellele tähelepanu – purskkaev, ja mis siis? Kuid kuumal päeval, istudes Järve Pärli terrassil tassikese kohviga, imetles Denise tahtmatult pisikestest tilgakestest koosnevat seina, milles purunes ja tuhandetes tulukestes lõõmas päike.

      Seejärel liikus tema pilk laisalt järve vastaskaldale, kus asus Rooside park. Pisut vasakule jäi väga rikaste inimeste villade rajoon. Järve eenduval neemel asus Hermanse’i linnake oma suurepäraste kunstigaleriidega, aga edasi tuli juba Prantsusmaa. Ja paljude Prantsuse linnakeste hulgas imepärane kuurort Evian. Kõige selle kohal kõrgus suursugune Mont Blanc, mille tipud on isegi suvel alati kaetud lumega. Milline ilu!

      Siinkohal Denise toibus, katkestas oma lõputud mälestused ja otsustas helistada kuulutuses toodud telefonile.

      Teda kutsuti vestlusele samal päeval kell kolm. Tuli kiirustada.

      Denise pesi hoolikalt juukseid ja kammis neid kaua, seni kuni need pragisema hakkasid. Juuksed sädelesid päikese käes nagu sula kuld.

      Aga mida selga panna? Kui midagi uhket, siis ei mõisteta, milleks mulle lihtsa ettekandja töö. Liiga tagasihoidlikult riietudes aga ei osutata mulle piisavalt tähelepanu ja sellele kohale võetakse keegi teine.

      Denise lähenes sisseehitatud peegeluksega kapile. Ta valis kaua ja võttis lõpuks riidepuult otsustavalt helesinise siidist seeliku koos valge lühikeste varrukatega pluusiga. Proovis. Justkui sobiks. Pidulik, samas tagasihoidlik, mõtles ta.

      Jalga pani ta uued valged kõrge kontsaga kingad, õlale riputas seeliku värvi helesinise nahast koti ja läks uuesti peegli ette. Nähtuga rahule jäädes naeratas ta oma peegelpildile ja pöörates järsult kontsadel ringi, väljus korterist.

      Kuulnud koputust kabineti uksele, lausus restorani Järve Pärl omanik monsieur Jean Jobelle karmilt: “Sisse!”

      Sisenes tütarlaps, kelle välimus vastas täielikult monsieur Jobelle’i esteetilistele nõudmistele, mida ta inimsoo kaunimale poolele esitas – noor, veetlev, pikka kasvu, sportliku kehaehitusega ja, mis peamine, tal olid luksuslikud heleda kastani värvi kuldse läikega juuksed.

      “Ma olen Denise Delacroix. Määrasite mulle intervjuu kella kolmeks.”

      Monsieur Jobelle võpatas kergelt.

      “Mis, kas teie tahate ettekandjana tööd leida?” imestas ta. “Ja teil pole mingeid ambitsioone?”

      Mees vaatas tähelepanelikult neiu hallikassinistesse silmadesse.

      “Kui ausalt öelda, siis ambitsioonid mul on,” vastas Denise tagasihoidlikult. “Tahan teie juures töötada, suvel aga astuda hotellimajanduse instituuti.”

      Kuid oma muudest plaanidest otsustas ta vaikida.

      “Ja mida arvavad sellest teie vanemad?” jätkas omanik ülekuulamist.

      “Minu vanemad hukkusid lennukatastroofis kaks aastat tagasi.” Denise silmad muutusid kurvaks. “Kuid minu vanem õde kiitis selle mõtte heaks ja peab seda mõistlikuks.”

      Nüüd on selge, miks see olevus selle sammu ette võttis, mõtles monsieur Jobelle ja temas ärkas kaastunne. Pärast vanemate surma tema eluline ja ilmselt ka finantsiline olukord muutus ning ta vajab lihtsalt raha. Raha õppimise jaoks.

      “Aga milline on teie töökogemus?” küsis monsieur Jobelle palju pehmemal toonil.

      “Ma lõpetasin peaaegu teie restorani vastas asuva kolledži Lausanne’i tänavas,” alustas Denise. “Alati, kui me organiseerisime heategevuslikke lõunaid vanuritele ja invaliididele, aga seda juhtus, uskuge mind, üsna sageli, töötasin ma ettekandjana. Loomulikult ma mõistan, et seda on sellise suurepärase restorani jaoks vähevõitu, kuid… küll ma õpin.” Nende sõnade juures monsieur Jobelle noogutas heakskiitvalt.

      Denise vaatas mehele usaldavalt silma.

      Mu jumal! Milline veetlev olevus! Tundub, et muutun sentimentaalseks. Tähendab, vananen, mõtles restorani omanik. Valjusti aga lausus:

      “Teie õnn, et algab suvine turismihooaeg. Külastajate hulk on meeletu ja me vajame tõepoolest ettekandjaid. Ma ei hakka rääkima, mida on vaja teha, sellest räägib teile vanemkelner.”

      Monsieur Jobelle vajutas nupule ja kamandas:

      “Claude Agossa, minu juurde!”

      Minuti möödudes sisenes kabinetti pikk, sihvakas, kelneri riietuses umbes kahekümne viie aastane mustanahaline.

      “Saage tuttavaks, see on Claude Agossa, meie vanemkelner, aga see on meie uus ettekandja Denise Delacroix,” tutvustas neid monsieur Jobelle teineteisele.

      Aru saanud, et kaunis tütarlaps pole mitte klient, vaid kolleeg, see tähendab samal tasemel, naeratas mustanahaline sõbralikult, paljastades seejuures oma tugevad lumivalged hambad.

      “Väga meeldiv.”

      “Minul samuti,” vastas Denise viisakalt.

      “Claude, Denise’il puudub suurem töökogemus. Ma võtan ta, kuidas öelda, oma vastutusel ja seetõttu palun sul ta oma šefluse alla võtta ning talle ettekandja tööd õpetada. Said aru?” teatas ülemus karmilt.

      “Jah, monsieur, sain kõigest aru.”

      “Muide, Denise,” jätkas monsieur Jobelle. “Claude on möödunudaastase Genfis toimunud kelnerite konkursi võitja. Loodan, et ta on teile hea õpetaja. Hakkan ka ise tähelepanelikult teie tööd jälgima, sest, kordan, võtan teid oma isiklikule vastutusele. Meie asutuses kehtib range kord. Kuid iga töötaja initsiatiivi, mis aitab kaasa restorani heale käekäigule, tunnustatakse. Nii materiaalselt kõikvõimalike preemiatega kui ka liikumisega karjääriredelil. Kas pole nii, Claude?”

      Ta vaatas mustanahalise poole.

      “Just nii, monsieur Jobelle,” vastas too kuulekalt. “Möödunud aastal olin ma lihtne kelner, aga pärast võitu konkursil sain kohe vanemkelneriks. Tänu teile, monsieur.”

      Monsieur Jobelle kortsutas kulmu.

      “Palun, ilma meelitusteta. Tead ju, et ma neid ei armasta.”

      Ta rehmas käega.

      “No nii, minge nüüd. Tööle tuleb Denise homme, kell kaheksa hommikul. Ta töötab terrassil, teenindab hommiku- ja lõunasööke. Kolm päeva tööl, üks vaba. On selge?”

      “Jah, monsieur,” pahvatasid Denise ja Claude üheaegselt.

      “Siis on kõik. Teile, Denise, peab veel vormiriietuse otsima. Claude aitab.”

      Monsieur Jobelle naeratas ja noogutas, andes sellega märku, et audients on lõppenud.

      Noored СКАЧАТЬ