Usalda mind, kui julged. Ally Carter
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Usalda mind, kui julged - Ally Carter страница 4

Название: Usalda mind, kui julged

Автор: Ally Carter

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Книги для детей: прочее

Серия:

isbn: 9789949965311

isbn:

СКАЧАТЬ emal lasuks selline kogemus. See on tõesti ainult kuulujutt.)

      „Kõik on okei, Liz,” sõnasin end vabaks sikutades. „See oli vaid rutiinne küsitlus. Tavaline protokoll.”

      „Nii et…” hakkas Liz uurima, „sa pole siis suures jamas?” Ta haaras kätte hiiglasliku raamatu. „Sest „Operatiivkäitumise käsiraamatu” üheksanda artikli seitsmes peatükk ütleb selge sõnaga, et agendiks õppija võib paigutada ajutisse…”

      „Liz!” segas Bex vahele. „Palun ära ütle, et oled terve hommiku seda raamatut pähe tuupinud.”

      „Ma ei tuupinud seda pähe,” pareeris Liz. „Ma lihtsalt lugesin seda.” Tahtsin vahele torgata, et juhul, kui sul on fotograafiline mälu, tähendab see sisuliselt sama asja, aga ma ei hakanud targutama.

      Koridori lõpus selgitas Eva Alvarez parasjagu kellelegi, kuidas Buenos Aires suudab vana aasta õhtul lausa lummata. Kaks tänavust rebast jalutasid meie lahtisest uksest mööda ja vaidlesid tuliselt, kellest saaks parem Gallagheri tüdruk – kas vampiiritapja Buffyst või teismelisest detektiivist Veronica Marsist (vaidluse muutis muidugi omajagu põnevamaks tõsiasi, et see toimus farsi keeles).

      Ere päike säras akna taga ja helkles värskel lumel. Algas uus semester ja mu parimad sõbrannad olid minuga. Maailmas oli kõik korras.

      Pool tundi hiljem olin koolivormis ja voolasin koos kõigi ülejäänud õpilastega mööda keerdtreppe suure saali poole. Või noh, peaaegu kõigi õpilastega.

      „Kus Macey on?”

      „Oh, ta on juba tagasi,” märkis Liz. Seda teadsin ma isegi. Võrdlemisi keeruline oli mitte märgata kapitäit Macey moehilpe, kuhja naeruväärselt kalleid nahahooldustooteid (millest suur osa on legaalsed ainult Euroopas) ja fakti, et tema voodis oli äsja magatud.

      Viimati, kui meie neljandat toanaabrit nägin, valmistus ta sõitma Alpidesse suusatama koos oma senaatorist isa, kosmeetikaimpeeriumi pärijannast ema ja staar-telekokaga. Tagasi jõudis Macey McHenry sealt aga varakult. Ja nüüd polnud teda enam kuskil.

      Bex vaatas samuti ringi, kiigates meid ümbritsevate seitsmendike peadest üle. „Ta ütles, et peab raamatukogus natuke ühe uurimistööga tegelema. Aga see oli mitu tundi tagasi. Arvasin, et kohtume siin, aga…” kehitas ta õlgu, pea ikka pöörlemas nagu öökullil.

      „Te minge sööge,” teatasin otsa ringi pöörates. „Lähen otsin ta üles.”

      Tirisin raamatukogu raske ukse lahti ja astusin kõrgete riiulitega ääristatud hiiglaslikku tuppa. Mugavad nahksohvad ja tammepuidust lauad olid mõnusalt kamina ette sätitud. Seal, kõige selle keskel istus Macey McHenry. Ta pea puhkas viimasel molekulaarkeemia kuukirjal, põsel ilutsesid roosad markerijäljed ja tatinire jooksis suunurgast vanale väärikale lauaplaadile.

      „Macey,” sosistasin teda õlast õrnalt raputades.

      „Mis? Ah… Cammie.” Ta tõstis pea ja pilgutas uniselt silmi. „Mis kell on?” karjatas ta püsti karates. Konspektihunnik lendas põrandale.

      Aitasin tal asju kokku korjata. „Tervitusõhtusöök hakkab kohe pihta.”

      „Suurepärane,” sõnas ta toonil, nagu poleks selles absoluutselt midagi suurepärast.

      Ta muidu säravad lokid turritasid igas suunas ja erksinistest silmadest peegeldus äsjane unisus. Ehkki teadsin vastust, pidin ikkagi küsima: „Oli sul kena vaheaeg?”

      Ta saatis mulle pilgu, mis võinuks tappa (see pole peagi üldse võimatu – muidugi juhul, kui doktor Fibs ikka saab valmis oma tapjapilgu tehnoloogia).

      „Muidugi.” Macey lükkas ühe plagama pannud juuksesalgu otsaeest kõrva taha ja koputas viimasedki konspektid ideaalsesse kuhja. „Täpselt hetkeni, mil vanemad mu hindeid nägid.”

      „Aga sul on ju head hinded. Said korraga hakkama kahe semestri ainetega. Sa…”

      „Sain neli A-d ja kolm B-d,” lõpetas Macey minu eest.

      „Ma tean!” hüüatasin. Mina aitasin tal ju süveneda makromajanduse, molekulaarse taastootmise ja suahiili kõnekeele peenematesse detailidesse.

      „Aga senaatori meelest,” sõnas Macey, pidades kinni ammusest lubadusest mitte kutsuda oma isa ei isaks ega ka nime järgi, „pole lihtsalt võimalik, et mina suudaksin saada neli A-d ja kolm B-d. Järelikult tegin sohki.”

      „Aga…” Mul olid sõnad otsas. „Aga… Gallagheri tüdrukud ei tee valskust.” See on tõsi. Ma ei taha kõlada ülemäära dramaatiliselt, kuid Gallagheri tüdrukud ei õpi kunagi lihtsalt selleks, et eksamit kuidagiviisi ära teha. Meie hinded võivad olla elu ja surma küsimus. Aga senaator McHenry ei teadnud seda. Vaatasin enda ees seisvat vapustavat seltskonnapreilit, kes kukkus välja absoluutselt igast idaranniku eliitkoolist, aga sai nüüd spioonikoolis ühtäkki ainult A-sid ja B-sid. Mõistsin, et senaator ei tea väga paljusid asju. Isegi oma tütrest mitte.

      Raamatukogu oli tühi, ent tasandasin ikkagi häält: „Ma-cey, räägi sellest mu emale. Ta võiks su isale helistada. Me võiks…”

      „Mitte mingil juhul!” hüüatas Macey toonil, nagu ma ei lubaks tal üldse lõbutseda. „Takkapihta ma juba tean, mida ma teen.”

      „Mida siis?” Mu käsi jäi ukselingil pidama.

      „Õpin.” Macey kergitas ühte oma ideaalselt kitkutud kulmu. „Ja järgmisel korral saan kõik A-d.” Ta naeratas nii, nagu leidnuks pärast kuutteist katsetamisaastat viimaks ometi viisi, kuidas oma vanemaid trotsida.

      Koridoris kõlasid hääled. See tundus imelik, sest kogu Gallagheri Akadeemia pidi parasjagu viibima pidulikul õhtusöögil. Miski sundis meid tarduma. Ja ootama. Kuulatasime. Ja hoolimata meid lahutavatest rasketest ustest kuulsin oma ema ütlemas: „Ei, Cammie ei tea midagi.”

      Spiooni (ja tüdruku!) jaoks on omajagu lauseid, mis sunnivad õige teraselt keskenduma. Uskuge, lause „Cammie ei tea midagi!” on päris kindlasti üks nendest.

      Kummardusin uksele lähemale. Macey suured silmad läksid veel suuremaks. Ta sosistas: „Mida sa ei tea?”

      „Ta ei kahtlustanud midagi?” See hääl kuulus härra Solomonile, meie ülikuumale salaoperatsioonide õpetajale.

      „Mida sa ei kahtlustanud?” päris Macey.

      Mitte teadmise ja mitte kahtlustamise mõtte sisu – mitte teadmine ja mitte kahtlustamine – oli Maceyle vist üsna ähmaseks jäänud. Paraku ei saanud ma sellele hetkel viidata, sest teisel pool ust teatas ema parasjagu: „Ei, teda küsitleti sel ajal.”

      Mõtlesin meie pikale tagasisõidule. Sellele, kuidas ema terve tee jäätunud külasid vaatas ning sõnas, et ta ei jälginud mu ülekuulamist, sest tal oli asjaajamisi.

      „Me ei saa talle rääkida, Joe,” sõnas ema. „Me ei saa kellelegi rääkida. Vähemalt kuni see pole absoluutselt hädavajalik.”

      „Ka mustsarvest mitte?”

      „Mitte millestki.” Ema ohkas. „Ma tahan vaid, et kõik püsiks nii normaalne kui võimalik nii kaua kui võimalik.”

      Vaatasin Maceyle otsa. Normaalne oli äsja omistanud sootuks uue tähenduse.

      Lipsasime СКАЧАТЬ