Tervendavad punktid. Su-jok-teraapia. Gerda Kroom (koostaja)
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Tervendavad punktid. Su-jok-teraapia - Gerda Kroom (koostaja) страница 1

Название: Tervendavad punktid. Su-jok-teraapia

Автор: Gerda Kroom (koostaja)

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Здоровье

Серия:

isbn: 9789949557547

isbn:

СКАЧАТЬ AALUSTATUD TERVIS

      Tervis – see on tasakaal iseenda ja looduse vahel. Kui inimene eraldub loodusest ega võta kuulda oma organismi soove ja vajadusi, on ta kaitsetu haiguste ees. Ei tasu loota, et kallid ravimid vabastavad otsekohe kannatustest. Kõigepealt peab püüdma muuta iseennast, oma eluviise ja suhtumist ümbritsevasse maailma.

      Tänapäeva meditsiin käib käsikäes mittetraditsiooniliste ravimeetoditega. Nimelt on rahvameditsiini käsutuses hulgaliselt mooduseid, millel on silmanähtavaid eeliseid haiguste profülaktikas ja ravis.

      Huvi rahvameditsiini, sealhulgas idamaade meditsiini vastu hakkas aga tõusma alles XX sajandil. Varasematel aegadel oli see teadmiste valdkond kättesaadav vaid oma ala asjatundjate kitsale ringile. Idamaade meditsiin polnud läänes kuigi populaarne, endises sotsialismileeris oli aga range keelu all kuni möödunud sajandi 60. aastateni. Ja nüüd on lõpuks ometi saabunud aeg asuda uurima nii sensitiivseid ja võimsaid energiaid nagu väljade energia ja vaimne energia, kuna nad on kosmose ja inimese peamised ja määravad energiad! Siinkohal tuleb aga märkida, et kogu idamaade meditsiin põhineb esoteerilistel, okultistlikel ja holistlikel teadmistel, mille aluseks on iidne fundamentalistlik filosoofia.

      Idamaade meditsiinis vaatleb ravitseja inimest seestpoolt, tuvastades energeetilise põhjuslik-tulemusliku seose haigusega. See seos ilmneb ja seda uuritakse organismis kolmel energeetilisel – füüsilisel, emotsionaalsel, vaimsel – tasandil teatud kindla sümptomaatikana (samasugune sümptomaatika ilmutab end ka inimese käitumises).

      Selle meditsiini tänapäevased nimetused kannavad kindlat ja mõtestatud tähendust: mittetraditsiooniline meditsiin, rahvameditsiin, alternatiivmeditsiin, akupunktuur (korporaalne ja jäseme akupunktuur) ja uue suunana energeetilis-informatiivne, vibratsiooniline, einsteinlik ja esoteetiline meditsiin, kvantmeditsiin, holistiline meditsiin, manuaalteraapia ja Onnuri meditsiin. Mittetraditsiooniline meditsiin on saanud oma nimetused riikide ja regioonide järgi: Hiina, India, Tiibeti, Egiptuse, Jaapani, Korea ja Vietnami meditsiin.

      Su-jok, mille kodumaaks on Korea, on selle meditsiini koostisosa. Korea keeles tähendab su jäset ja jok jalalaba. Su-jok ei kätke endas mitte ainult teadmisi Korea, Hiina, India, Egiptuse ja Tiibeti meditsiinist, vaid ka kaasaegseid teadmisi akupunktuurist. Just seepärast peetakse su-jok-meetodit eredaks täheks idamaade meditsiinitaevas. Su-jok kui kõige kaasaegsem meetod põhineb täiesti uuel maailmavaatel, mis toetub omakorda erinevatele teooriatele ja õpetustele inimese energeetilisest süsteemist. Ta on koondanud endasse paljude maailma rahvaste ravitsejate kogemusi. Tena aluseks on sajanditepikkune rahvameditsiini ja mittetraditsioonilise meditsiini ajalugu, Tiibeti ja Hiina meditsiin, esoteerika, okultism ja manuaalteraapia.

      See on ökoloogiliselt puhas, ravimitevaba ja väga tõhus ravimoodus. Kui seda õigesti kasutada, ilmnevad tulemused juba mõne minuti pärast, mõnikord aga koguni sekundite jooksul.

      Su-jok on kättesaadav kõigile. Mõistes kord selle olemust, võite kasutada seda kogu elu. Kuid pidage meeles, et käesolev raamat ei ole meditsiiniõpik. Kõik soovitused, mis te sellest raamatust leiate, tuleb enne kasutamist kindlasti oma raviarstiga kooskõlastada!

      SU-JOK JA AKUPUNKTUUR

      Su-jok’i esivanemaks on akupunktuur. Sõna "akupunktuur" (acus – nõel, punctum – torge) on pärit Prantsusmaalt.

      Akupunktuuri ehk nõelravi on Hiina meditsiinis praktiseeritud juba iidsetel aegadel. Kuigi see sündis mitu tuhat aastat tagasi, on seda tänapäeval üsna raske liigitada mittetraditsioonilise meditsiini kategooriasse. Akupunktuur seisneb väga peenikeste nõelte viimises teatud kindlatesse kehapunktidesse, mis soodustab valuvaigistavate ja ravitoimeliste endorfiinide ja endogeensete opiaatide paiskumist verre. Hiinlaste arvates avavad nõelad augukesi, mille kaudu haigused väljuvad, kõrvetamine hävitab nad aga tulega. Peale traditsioonilise nõelravi kasutatakse ka akupressuuri, üht akupunktuuri alaliiki, mis sisaldab endas triikimist, kõrvetamist, paikset massaaži ja aplikatsioone õhukeste metallplaatidega.

      Refleksoteraapiat kasutatakse mitmetel meditsiinilistel eesmärkidel, nii kõikvõimalike haiguste profülaktikaks kui ka raviks. Hiinas, Koreas ja Jaapanis rakendatakse nõelravi paljude patoloogiliste seisundite puhul rahustava või toniseeriva vahendina, samuti krooniliste haiguste ravis ja ka kirurgias.

      Paljud raviefekti saavutamiseks vajalikud punktid moodustavad niinimetatud meridiaane ehk energeetilisi kanaleid (võrgustikke). Eksisteerivad paaris ja paaritud meridiaanid, mis omakorda jagunevad yin– ja yang-meridiaanideks. Nad läbivad kogu inimese keha, ühendades omavahel kesknärvisüsteemi, siseelundid ja nahapinna. Mööda energeetilisi kanaleid (meridiaane) tõuseb chi lähemale nahapinnale ehk siis akupunktuuripunktidele. Akupunktuuripunktide asetuse määravad närvisõlmed. Need on eelkõige närviahelad ja kaks kõhuõõne närvitüve, mis asetsevad käte ja jalgade sise- ja välispindadel.

      Inimese kehal võib kokku lugeda üle 600 punkti, mida mõjutades saab arst reguleerida eluenergiat. Osa neist toniseerib organismi, teised suunavad energia ühelt meridiaanilt teisele. Kui chi voolab vabalt mööda energiavõrgustikku, on inimene terve. Kui ta on blokeeritud, seiskunud või nõrgenenud, tekivad probleemid enesetundega.

      Teatavasti sümboliseerib yin naiselikku, tumedat, negatiivset alget, yang aga kõike mehelikku, heledat, aktiivset ja positiivset. Yang liigub väljast sissepoole, yin keha sisemuses. Kui üks neist domineerib, on tasakaal rikutud, mis toobki kaasa haiguse. Akupunktuuri põhieesmärk on saavutada harmoonia ehk tasakaal kahe alge vahel.

      Kõik idamaade tervendavad süsteemid on suunatud organismi energeetiliste kanalite puhastamisele ja elundite piisavale energiaga varustamisele. Chi asukoha korrigeerimiseks kasutatakse nõelravi, mis võimaldab teda suunata sinna, kus ta on kõige vajalikum. Akupunktuuri tehnika aitab ennetada haigusi ja efektiivselt taastada kaotatud tervist.

      Kaasaegsete seadmete ja vahenditega on yin– ja yang-energiat muidugi võimatu avastada. Ja ka teaduslikust vaatepunktist lähtudes ei saa nõela ravitoimet tõestada ega ümber lükata. Sellegipoolest kasutatakse akupunktuuri edukalt järgmiste haiguste ja vaevuste korral:

      neuroloogia (osteokondroos, depressioon, krooniline väsimus, unetus, alkoholism, suitsetamine, narkomaania, ajuvereringe häired, neuriit, neuralgia);

       krooniline valu (artriit, peavalu, traumad);

       nefroloogia ja uroloogia;

       günekoloogia;

       oftalmoloogia;

       ägedad ja kroonilised seedetraktihaigused (mao ja kaksteistsõrmiku haavandtõbi);

       maksa-, sapipõie- ja kõhunäärmehaigused, krooniline koliit jt;

       hingamissüsteemi haigused (bronhiit, kopsupõletik, bronhiaalastma);

       südame ja veresoonkonna haigused (südame isheemiatõbi, hüpertoonia, südame rütmihäired, müokardiinfarkti tagajärjed);

       endokriinsüsteemi haigused ja ainevahetushäired (rasvumine, kilpnäärmehaigused, neerupealiste- ja munasarjahaigused, suhkurdiabeet);

       immuunsüsteemi haigused.

      Tänapäeva meditsiin, mis on küllaltki hästi toime tulnud nakkushaiguste ja kirurgilist sekkumist nõudvate tõbedega, jääb kahjuks tihti alla paljudele kroonilistele ja psüühilistele vaevustele. Just sellega seoses on kasvanud huvi idamaade meditsiini, sealhulgas ka nõelravi vastu. Idamaade meditsiinis kasutatakse akupunktuuri enamasti haiguste ennetamiseks. Nimelt selles seisnebki ülim meisterlikkus: СКАЧАТЬ