Ära kriimusta end vastu unistusi. Monika Rahuoja-Vidman
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Ära kriimusta end vastu unistusi - Monika Rahuoja-Vidman страница 6

СКАЧАТЬ Väljakul koos neiuga tähti vaadates väga luuleliseks ning laskunud ühele põlvele, esitas Mirebelli itsitamise saatel talle kohapeal väljamõeldud oodi „Sa oled mu täht“. Neiu oli meelitatud ja mainis justkui vihjamisi, et sel nädalavahetusel on ta suvilas üksinda. Hubert ei lasknud seda endale kaks korda öelda.

      Reede õhtul, kui ta Mirebellile Muugale külla läks, toimus kõik nagu märulifilmis. Sõnatul kokkuleppel algas stseen spontaanse suudlusega kohe majauksel. Kardinate ette tõmbamine, toolide eemale viskamine, aluspesu seljast rebimine ja seejärel Mirebelli voodisse kargamine toimus Huberti poolt kehastatava meeletu isalõvi karjete saatel. Seekord olid rollid paigas ja Hubert oli nii mängu algataja kui ka lõpetaja ning Mirebell aitas teda selles nii nagu oskas. Tüdruk naeris kui hullumeelne ja ergutas noormeest üha uutele meeletustele.

      Nad jäidki kohtuma. Ja kohtumised hakkasid toimuma üha tihedamini. Mõne aja pärast leidis Hubert taas üles ka tolle põneva ja ettearvamatu, vahepeal kadunud olnud Mirebelli, keda ta Muuga suvilas oli tundma õppinud. Noore naise, kes ütles andke see mis mulle kuulub, kõigepealt mulle ja siis võite minust ülejäänu omavahel ära jagada. Naise, kes ennast elus millestki ilma ei tahtnud jätta ning kelles ei leidunud võltshäbi ega tagasihoidlikkust. Veni Vidi Vici – nii ütles Julius Caesar. Nii ütles ka Mirebell. Tulin, nägin, võitsin!

      III peatükk

      Ja oligi käes aeg castingule minna. Mirebelli kohale jõudes istus ukse taga ootamas veel vaid kolm tüdrukut.

      ”Idioot, kole lõust ja paksmagu,” lahterdas neiu nad otsekohe ära. Kas need hädapätakad siin olidki tema konkurendid? Häh! Ta viskas pea kuklasse ning end istuma seadnud ja jala üle põlve tõstnud, muigas üleolevalt. Sellised kollid… Filmi pakutav osa tundus olevat samahästi kui käes, teaks ainult, keda tal mängima tuleb hakata…

      ”Kindlasti pannakse mulle selga kaunid rõivad, tehakse soeng ja juuksur oleks ehk no… igatahes mingi tippjuuksur ja siis grimeerija. Ei tea, kas ma ennast isegi selle järel enam ära tunnen,” arutas Mirebell. ”Päris põnev, keda ma pean kehastama… On see suur osa? Ja jessas, kas see on üldse tekstiga osa? Järsku seisan kui jahukott nurgas… Ilus kott, loomulikult… Ah, mis kott! Mida ma sogan… Võibolla on neil vaja, et keegi mängiks näiteks müüjat või siis haiglaõde? Jah õde võib küll olla, süstal käes ja stetoskoop kaela ümber. Aga ehk hoopis arst? Noor ja ilus arst ja peategelane armub… Ei, tegelikult on nii, et kas peaosa või mitte, see polegi alguses tähtis. Tähtis on hoopis jalg julmalt ukse vahele pista, seejärel sisse trügida ja küll seepeale need, kel vaja, märkavad ja siis… No siis te alles näete, milleks Maarjamaa tüdrukud võimelised on!”

      Mirebell otsustas endamisi, et isegi kui talle öeldakse, et kas seisad või liigutad aga ei räägi, vahet pole, on ta kohe ja vastu vaidlemata nõus, aga kui film edasi kerib, siis ütleb ta ikkagi midagi paslikut. Las siis reźissöör ehmub, et miks pole enne märgatud ja mis amatöörid teil siin üldse töötavad… Kindlasti saab ta siis otsekohe hulga parema pakkumise.

      Meeldivad mõtted sundisid teda endamisi naeratama. Elu on nii mõnna!

      Korraga toodi ta olevikku tagasi:

      „Kas sa oled enne ka castingutel käinud?“

      Üllatunult vaatas Mirebell kõrvale ja nägi, et ukse taga ootamas olid nüüd vaid tema ja kole lõust. Viimane oligi too, kes teda ootamatult küsimusega häiris.

      „Ega jah,“ jäi ta ettevaatlikuks. Ega ta siia sõpru otsima või suhtlema tulnud. Mida see lõust tahab? Järsku arvatakse veel, et ta sellistega läbi käib, et tal pole ei eneseuhkust ega…

      „Aga kas sa tead, mida nad küsivad või…“

      „Küsivad? Mida sa ajad? Nad vaatavad sind, et kas sa sobid ja siis… ee… siis pildistatakse. Vot! Et näha kas oled fotogeeniline!“ Vastus üllatas teda ennastki. Kust ma seda teadsin? Kõik tundus aga loogiline ja Mirebell seadis end mugavamalt toolile…

      „Aga kuidas… et pildistatakse?“ Tüdruku nägu väljendas arusaamatust. „Pildid kästi ju kaasa võtta, et need jätame siia.“

      „Mis?“ üllatus nüüd Mirebell ja vaatas kõrval istuvat tüdrukut kõrgenenud huviga.

      „Kas fotod kästi kaasa võtta?“ küsis ta ja rõhutas eriti sõna fotod. „Mulle küll midagi selle kohta ei öeldud. Ma muideks rääkisin otse reźissööriga ja… ta ei öelnud selle kohta küll midagi. Aga kõigil polegi vist fotosid vaja esitada!“

      Tähtsalt pööras ta näo kõrvale. Samal hetkel avanes uks ja lõust kutsuti sisse.

      Mirebelli enesekindlus oli kerge hoobi saanud. Mis nalja siin tehti? Miks siis temal pilti kaasa võtta ei lastud? Imelik… Mees, kes talle nimekaardi oli andnud vaatas ometi sellise näoga, et ta mõtles tõsiselt. Et ta pakkuski juba osa. Konkreetselt. Aga võibolla seepärast polnudki tal vaja pilti kaasa võtta? Need teised, need kollid, eks need lugesid kusagilt mingit kuulutust või mis iganes. Südames kripeldas siiski veidike – aga kui nüüd selle nõmeda pildi pärast, mida tal kaasas pole, midagi valesti läheb?

      Viru hotelli väikeses konverentsisaalis, kus casting toimus, kibelesid filmimaffia mehed juba omaette jääma, et minna baari ja pitsi kõrvale tüdrukute fotod veelkord ükshaaval läbi vaadata. Arutada. Tulemused tuli alles paari päeva pärast teatavaks teha. Tegemist oli üheainsa täitmist vajava osaga aga kandidaate jagus. Ühtekokku oli tüdrukuid, kes end castingule registreerinud olid, kolmkümmend neli. Otsiti naisosatäitjat, kes mängiks spiooni armastatut. Osa polnud kuigi suur, kuid mõjuv. Spiooni armastatud naist meenutati mitmel korral, tema järele igatseti ja ta pidi olema seksikas. Artur Elmarovitś vaatas end osasse pakkuvaid neidusid kohmetult nende ees seismas ja kramplikke liigutusi tegemas ning püüdis ette kujutada, kui hästi oskavad need blondid ja brünetid, noored ja värsked iludused meelitusi kõrva sosistada. Kes neist on parim sosistaja, kes ei häbene olla loomulik, olla naine? See oli tema meelest üks otsustavamaid kriteeriume osatäitja väljavalimisel. Tuli tunnistada et paar-kolm olid üsna julged nii vastama kui ka poose näitama. Aga mine tea, ega see Juhanovitś kavatse ometi ta valikut segada? Ta vaatas altkulmu Juhani poole. Tardunud näoga istus too ettepoole kummardunult tugitoolis ja vaatas pikkade tumedate juustega kurvikat neidu, kes just ühte koolis õpitud August Alle luuletust ette luges.

      „Kas sa tahaksid meile midagi ette lugeda? Peast, soovitavalt.“ Juhani käskiv küsimus neli minutit tagasi oli kõlanud kui vastuvaidlemist mittesalliv. Tumedapäine pikajuukseline sai asjast aru ja noogutanud ebalevalt vastuseks kogeles:

      „Aga ja… aga kas sobib näiteks… Ah, ma tean. Kas näiteks August Alle?“

      „Ükskõik mida! Esita midagi, mis sulle endale meeldib, mis tekitab sinus tundeid… Ja julgemini-julgemini! Häbeneda pole siin midagi. Me sooviksime näha sinu väljendusoskust, nii et pane oma esitlusse kõik tunded, mis sinus olemas on, ära häbene…“ oli ta just äsja neidu õhutanud.

      Neiu värisevad jalad ning mitte vähem värisev ja katkev hääl kustutasid Artur Elmarovitśis igasuguse soovi teda hiljem kusagil mõnusalt kõrva sosistamas näha. Sellest oli tal isegi veidi kahju, sest neiu kurvikas keha olid tõesti kutsuv. Kuid talle olid silma jäänud ka paar eelnevalt end näitamas käinud üsna hea välimusega sõnakat neidu. Üks neist oli olnud punapea, teine meenutas Marilyn Monroed.

      Mõtteisse vajunud mees ei märganudki, millal kurvikas neiu oma esitlusega lõpule jõudis või mida Juhan talle ütles. Tema tähelepanu tõmbas endale assistendi kannul just sisse astunud tõmmukas, tumedapäine ja sale, hobusesabaga tütarlaps.

      „Kas me pole teda juba näinud?“ СКАЧАТЬ