Pārmaiņu vējš. Kārena Vaita
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Pārmaiņu vējš - Kārena Vaita страница 15

Название: Pārmaiņu vējš

Автор: Kārena Vaita

Издательство: Apgāds KONTINENTS

Жанр: Зарубежные любовные романы

Серия:

isbn: 978-9984-35-653-2

isbn:

СКАЧАТЬ rokas, un pirmo reizi pēc ilga laika es iedomājos par gredzena sākotnējo īpašnieci un to, vai šis zaudējums pārvērta mūžīgo īslaicīgā.

      – Labi, – Džofrijs noteica, neskatīdamies uz mani.

      Viņš saņēma grožus ar abām rokām, un es turpināju viņu vērot, gribēdama jautāt, kā viņš zina to visu par Džordžīnu, un reizē apzinādamās, ka es to nespēju.

AvaSentsaimonsas sala Džordžijā2011. gada aprīlis

      Vēlreiz ieskatījusies kartē, kuru Metjū man bija uzskicējis, es to salocīju un iebāzu šortu aizmugurējā kabatā. Bija pagājis kāds laiks, kopš pēdējoreiz braucu ar divriteni, taču visi allaž apgalvoja, ka, tiklīdz šī māksla ir apgūta, to nav iespējams aizmirst. Sākumā, grīļīgi mēģinot tikt uz priekšu pa nelīdzeno zemi, biju gatava tam nepiekrist. Tas bija Metjū divritenis, kas izrādījās man par lielu, taču viņš bija novietojis sēdekli līdz viszemākajai atzīmei, lai būtu vieglāk braukt, un apsolījis, ka drīzumā nopirksim divriteni arī man. Atstūmos ar vienu kāju, uzliku otru uz pedāļa un konstatēju, ka brīnumainā kārtā turos taisni un līdzsvaroti. Minos uz priekšu, sāļam vējiņam glāstot seju, un smaidīju visai pasaulei un nevienam konkrēti.

      Manas darba pārrunas iepriekšējā dienā, kuras biju noorganizējusi, pateicoties agrākā darba devēja ieteikumam, bija noritējušas labi, tāpēc man bija labs noskaņojums. Metjū pat bija piedāvājis aizvest mani uz pārrunām pāri dambim Brunsvikā, taču es gribēju tikt galā pati. Tāpēc tā vietā viņš man iemācīja dažus elpošanas vingrojumus, lai nomierinātos, ja es sāktu just paniku, šķērsojot tiltu, un pēc trim izmēģinājuma braucieniem ar viņu pasažiera sēdeklī es sajutos pietiekoši droša, lai izdarītu to vienatnē.

      Samazināju tempu, tuvojoties Frederikas ceļam, atcerēdamās pēc kartes, ka man ir jānogriežas pa labi, lai dotos uz ciematu. Biju apmeklējusi nelielo centru ar mazajiem veikaliņiem un restorāniem, kad mēs ar Metjū tur ēdām vakariņas pēc manas izgāšanās virtuvē, taču manu jauno māju apgūšana vēl bija priekšā. Metjū bija apsolījis to izrādīt nedēļas nogalē, taču es negribēju gaidīt. Mani bija pārņēmusi vēlme apskatīt visu savām, nevis viņa acīm, lai izskaidrotu skatus bez viņa atmiņām, kas bija ar tiem saistītas. Un es gribēju redzēt okeānu.

      Auksta baiļu bulta izšāvās cauri, par to iedomājoties, un divritenis nošūpodamies uzbrauca uz šaurās divjoslu ielas. Aizmugurē atskanēja auto taures signāls, un es atkal nogriezos no ceļa, turpinot lūkoties uz trotuāru priekšā, kamēr mašīna pabrauca garām.

      Nepagāja ilgs laiks, kad manu seju pārklāja sviedru maska, pielipinot sporta kreklu pie muguras. Mani apņēma purvāju smarža, novēršot domas no divriteņa, uz kura sēdēju, un miklās sviedru segas, kas spieda silto gaisu tuvāk ādai. Atpazīstamības izjūta pārņēma mani līdz ar atmiņu uzplūdu, vēl pirms prāts atpazina pēc sēra smaržojošā gaisa avotu.

      Palēnināju gaitu, atkal sākot pamanīt ozolu vainagus un to grubuļainos zarus, kas cēla augšup sūnas gluži kā sieviete, kas izrāda savas dārglietas. Vietām varēja padomāt, ka iela atrodas tādā kā tunelī, jo sūnas un koki radīja ilūziju par ceļojumu laikā, pateicoties gaismēnu rotaļām.

      Man izdevās iekļauties satiksmē, nesaduroties ar mikroautobusu no Ohaio, kas brauca nepareizajā joslā. Šoferis man atvainodamies pamāja, un es pamāju viņam, gribēdama pateikt, ka esmu tūriste. Ievēroju zem ozola paslēpušos saldējuma kafejnīcu un apturēju divriteni, novēloti secinādama, ka esmu aizmirsusi maku – kas lika man vēl vairāk ilgoties pēc kā auksta un mitra.

      Manu stilbu sarāva krampji, tāpēc nokāpu no divriteņa un sāku staipīties, ievērojot, ka pa to laiku no dzelteni zaļi svītrotas nojumes līdzās saldējuma kafejnīcai iznāk kāds pārītis. Uz logiem bija rakstīts Mērfija tavernas nosaukums, un tas pats bija lasāms arī uz norādes virs durvīm un uzkrāsots uz tumši zaļajiem ķieģeļiem jumta tuvumā gadījumam, ja kāds nebūtu ievērojis pirmos divus. Neliels ļaužu pulciņš ar fotoaparātiem stāvēja līdzās tavernai, notēmējuši savas kameras pret lielā ozola stumbru. Sajuzdama ziņkārību, ar visu divriteni piegāju tuvāk, lai noskaidrotu, kas piesaistījis viņu uzmanību.

      Milzīgā koka celmā bija izgrebta vīrieša seja atpūtas brīdī: viņa acis bija aizvērtas gluži kā miegā. Tas man atgādināja slavenu cilvēku pēcnāves maskas, kuras biju redzējusi vēstures grāmatās. Grebums bija ļoti detalizēts, taču visvairāk mani pārsteidza tas, ka pirmoreiz kopš ierašanās uz salas mani nepārņēma sajūta, ka es to visu jau zinu: tā bija man uzbrukusi brīdī, kad šķērsoju dambi un atcerējos nekad neredzētā okeāna smaržu.

      – Kas tas ir? – es apjautājos vīrietim sev līdzās, kad viņš sāka ņemt fotoaparātu ārā no futrāļa.

      – Tas ir viens no koka gariem, – viņš atbildēja, it kā tas būtu pietiekams paskaidrojums.

      Sieviete, jādomā vīrieša sieva, neapmierināti palūkojās uz viņu, pirms pievērsties man.

      – Salā tādu ir septiņpadsmit – lielākoties sabiedriskās vietās, un tās ir izgrebis vietējais mākslinieks Kīts Dženingss. Tie attēlo zvejniekus, kuri pazuduši jūrā ar kuģiem, kas gatavoti no Sentsaimonsas ozoliem.

      Viegla gaisa vēsmiņa mani atvēsināja, itin kā es piepeši būtu ielekusi baseinā. Vēlreiz palūkojos uz seju, tagad redzēdama, ka tas ir noslīcis cilvēks, un iztēlojos, kā viņa atvērtās acis nolūkojas uz ūdens virsmu, pašam grimstot aizvien dziļāk un dziļāk.

      Sieviete mani savādi uzlūkoja, un es ar grūtībām pasmaidīju.

      – Paldies, – noteicu vārgā balsī. – Cik interesanti.

      Pamāju viņiem abiem un tad devos projām, juzdama, ka plaukstas uz divriteņa stūres ir sasvīdušas. Atkal uzkāpu uz divriteņa, nezinādama, kurā virzienā doties. Mans sākotnējais plāns bija apciemot ciematu un vēsturisko Sentsaimonsas bāku. Piestātne un Sentsaimonsas jūras šaurums atradās aiz tās, un abi piesaistīja salas viesus un pastāvīgos iedzīvotājus. Biju gribējusi uz īsu brīdi tuvoties ūdenim, aplūkot to no attāluma, atrodoties drošībā uz divriteņa.

      Auksti sviedri izspiedās man uz kakla, gandrīz liekot apgriezt otrādi divriteni un doties atpakaļ mājup. Taču tad atcerējos Metjū seju, kad viņš runāja par laiku, kas pavadīts pie ūdeņiem kopš bērnības, par viņa lielo mīlestību pret viļņu smaržu un sajūtu, ka tie atrodas zem laivas dibena, un savu solījumu sev pašai mēģināt iemīlēt to visu tikpat stipri kā viņš.

      Izriesusi plecus, pagriezu divriteni pret mērķi un sāku mīties, cik ātri vien spēdama, lai neļautu sev pārdomāt.

      Nonākusi Malerija un Kingsvejas ielu krustojumā, pamanīju restorānu, kurā mēs ar Metjū ēdām “Ceturto maiju”, un nokāpu no divriteņa, lai varētu iet pa ietvi un aplūkot veikalu vitrīnas.

      Ciematu veidoja eklektiski tūristu veikaliņi un galerijas pamīšus ar restorāniem, kuros patika ieturēties pat vietējiem. Centos skatīties uz skatlogiem un nevis tālumā, kur atradās Sentsaimonsas zunds un aiz tās Atlantijas okeāns. Atkal uzkāpu uz divriteņa, sasniedzot Bīčvūdraivu, lēnām pabraucu garām kazino – pasākumu zālei un viesu centram – un tad nogriezos pa labi Divpadsmitajā ielā, kur Sentsaimonsas bāka kā sargkareivis sargāja pilsētu un jūras šaurumu.

      Vēlreiz СКАЧАТЬ