Torņa vilinājums. Lulū Teilore
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Torņa vilinājums - Lulū Teilore страница 5

Название: Torņa vilinājums

Автор: Lulū Teilore

Издательство: Apgāds KONTINENTS

Жанр: Современные любовные романы

Серия:

isbn: 978-9984-35-778-2

isbn:

СКАЧАТЬ par kāda viesa joku. Vai Lorenss pamanītu, ja viņa klusiņām nozustu?

      Tieši tajā brīdī Aleksandras delmam pieskārās roka baltā cimdā, viņu izbiedējot. Aleksandra vispirms palūkojās uz roku un tad uz tās īpašnieci. Tā bija misis Frīmena, kura smaidīja, atklādama brūngani dzeltenus zobus biezas, ugunsgrēka sarkanas lūpukrāsas ietvarā. Viņa, kā vienmēr, izskatījās nedaudz vīrišķīga ar savām kuplajām, tumšajām uzacīm un lielo, četrstūraino zodu, kas bija pretstatā sievišķīgajai kleitai un mirdzošajiem dārgakmeņiem.

      – Es vēl neesmu paguvusi jūs apsveikt, – misis Frīmena sacīja. – Kaut gan… vai tad man jāgratulē līgava? Tad jau drīzāk vīrietis, jo dāma tikai izdarījusi savu izvēli. Šajā gadījumā, labi pastrādāts, dārgā! Jūs esat pareizi izraudzījusies!

      Aleksandra vārgi pasmaidīja.

      – Paldies.

      – Gredzens. Vai drīkstu apskatīties? Ak, kāds skaistums! Tas ir vērtīgs akmens, ņemot vērā, ka neliels pēc izmēra. Tā ir ģimenes dārglieta, vai ne? Mazie, glītie gredzentiņi bieži nāk mantojumā.

      Aleksandra pamāja. Divi veci briljanti, iespīlēti zelta skavās, nikni iezibsnījās gaismā, kas plūda no lustras. Antīks rubīns starp briljantiem izskatījās kā dziļš tumši sarkana vīna piliens. Gredzens uz pirksta šķita dīvains un smags.

      – Un kāzas? – prašņāja misis Frīmena. – Kad tās paredzētas?

      – Jūnijā, – Aleksandra atklāja, juzdamās, it kā viņa runātu sapnī. Vai jūnijs kādreiz vispār pienāks? Daļēji viņa cerēja, ka ne. Atlikuši bija tikai trīs mēneši. Iespējams, ka pirms pārmaiņām dzīvē kaut kas notiks un izgaisinās svešo, neiedomājamo nākotni, kurai viņa bija devusi piekrišanu. Kad viņa mēģināja iztēloties savu kāzu dienu, acu priekšā šurpu turpu slīdēja neskaidras personas. Tur bija arī Lorenss, taču viņš turējās ar muguru pret Aleksandru – stingrs, masīvs stāvs vizītsvārkos. Kad Aleksandra centās pagriezt viņu ar seju pret sevi, viņš nozuda.

      – Brīnišķīgi! – Misis Frīmena atkal pasmaidīja, brīdi neatlaižot Aleksandras plaukstas no savējām, un biezie kokvilnas cimdi radīja sajūtu, ka sievietes rokas satītas pārsējos. – Jūs esat uzplaukusi, mīļā. Tā noteikti ir laime. Agrāk bijāt tāda maza pelīte, un paskat, kāda esat kļuvusi! Lūpukrāsa, pūderis, piedienīga kleita pārvērtusi jūs par itin glītu. – Viņa atbrīvoja Aleksandras rokas. – Un vai Stērlingi arī svinēs kopā ar mums? – Misis Frīmena palūkojās apkārt, biezās uzacis parāvusi augšup.

      Aleksandra juta, ka pietvīkst.

      – Nē… nē. Tēvs… Nē, – viņa neveikli aprāvās. Kādreiz Stērlingi bija viņu ģimenes draugi, Nikijs Stērlings un viņa brālēni un māsīcas bija Aleksandras bērnības draugi, bet tagad viņai bija aizliegts ar viņiem tikties un viņi bija izslēgti no viņas tēva dzīves. Stērlingu neesamība viesībās bija uzkrītoša.

      – Ak jā, protams, – misis Frīmena noteica, šķiet, atcerējusies, ka jāizturas piesardzīgi, tāpēc nepārliecinoši aizbildinājās. – Tad jau… Nekavēšu jūs steigties pie līgavaiņa. Viņš ir ļoti skaists, vai ne?

      Abas pagrieza galvu uz Lorensu, kurš stāvēja nelielā vīriešu lokā, plati smaidot, smejoties, sarunājoties. Tajā mirklī viņš patiešām izskatījās skaists: blondie mati apgriezti īsi, stingri militārā stilā, kas piestāvēja viņa diezgan mazajai galvai un vaibstiem, zilās acis jūsmīgi mirdzēja. Lorensa nenoliedzami labā humora izjūta padarīja viņu pievilcīgāku.

      – Jā, – Aleksandra mehāniski piekrita. – Man ir ļoti veicies.

      – Tad ejiet, mīļā! – misis Frīmena mudināja. – Mēs vēlamies redzēt jūs kopā.

      Aleksandra paklausīgi devās cauri pūlim, mājot draugiem un paziņām. Tur stāvēja viņas tēvs, iegrimis dziļā sarunā ar Lorensa tēvu. Aleksandra minēja, vai tēvs runā par viņu, stāsta, cik ļoti lepojas ar meitu. Taču pat tagad, kad tēvs beidzot šķita apmierināts ar Aleksandru, viņa nespēja noticēt, ka tā ir patiesība. Tēvs vienmēr bija turējies atsvešināti un pēc Aleksandras mātes nāves kļuva vēl vēsāks un viņai tālāks nekā jebkad. Viņa neko nespēja izdarīt tēvam pa prātam, pat kaitināja viņu ar savu klātbūtni. Visu mūžu Aleksandra bija centusies tēvam izpatikt, bet viņš nekad nejutās apmierināts. Līdz šim brīdim.

      Mokošā vēlme izpelnīties tēva atzinību atgādināja sevi tajā dienā, kad viņš iesauca meitu kabinetā un paziņoja, ka sarūpējis viņai vīru.

      – Džūljens Saikss runāja ar mani, un mēs vienojāmies, ka viņa zēns Lorenss tev būs ļoti laba partija. Viņam ir lieliskas izredzes kavalērijā. Blues ir labs pulks, un viņš cenšas atrast sievu. Veiksmīgiem virsniekiem vajadzīgas sievas, kas viņus atbalsta. Es gribu jūs iepazīstināt, un, ja abi sapratīsieties, nav iemesla, kāpēc tikšanās nevarētu izvērsties mums visiem noderīga.

      Tēvs veltīja Aleksandrai aukstu smaidu, tādu, kas norādīja, ka saruna beigusies un nekādi iebildumi netiks uzklausīti. Viņš vienmēr pieprasīja pilnīgu paklausību un necieta jautājumus. Aleksandra bieži vien apņēmās stāties viņam pretim, taču viņu biedēja tēva dzelžainā griba un absolūtā pārliecība par to, ka viņa viedoklis ir vienīgais pareizais. Atmiņā neskaidri glabājās tēva milzīgo dusmu lēkmes, kas bija vērstas pret Aleksandras māti, un viņa nekā nespēja noslāpēt briesmīgā niknuma izraisītās emocijas. Īstenībā viņa izmisīgi gribēja iegūt tēva mīlestību. Kāpēc lai viņa nesatiktos ar to vīrieti, ja tāda bija tēva vēlēšanās? Kaut kam vairāk viņa vienmēr varēja pateikt nē, ja viņa tā jutīsies. Tāpēc Aleksandra ļāva notikumiem ritēt savu gaitu.

      Kādu dienu bija sarīkota tējas dzeršana un Lorenss Saikss neveikli sēdēja Aleksandrai iepretim un pieklājīgi viņu izjautāja. Tad abi tika mudināti kopā pastaigāties pusstundu pa dārzu. Pirmajam apmeklējumam sekoja vēl divi trīs, pēc tam jaunieši mistera un misis Saiksu un Aleksandras tēva pavadībā aizbrauca uz Londonu, kur pusdienoja briesmīgā angļu restorānā ar saltiem un aizdomīgiem viesmīļu skatieniem un šķindošiem sudraba galda piederumiem. Vēlāk viņi devās uz deju klubu. Meitenes stīvās atlasa kleitās, gariem cimdiem rokās, tūļīgi grieza valsi ar jauniem vīriešiem, kas bija tērpušies frakās un matus iezieduši ar briljantīnu. Aleksandra saprata, ka šis pasākums paredzēts kā izklaide, izsmalcinātas dzīves nobaudīšana, kāda viņu sagaida, kad būs precētas sievas godā, bet viņai tā vairāk šķita uzspiesta un pēc būtības sekla priecāšanās.

      Lorenss izturējās visnotaļ patīkami un laipni, taču Aleksandra pret viņu nejuta neko vairāk kā draudzību. Lorenss bija glīts, kaut arī augumā karavīram nedaudz par sīku, viņa blondie mati bija apgriezti īsi militārā stilā, acis blāvi gaišzilas kā rīta debesis pēc lietusgāzes. Viņa sejas vaibsti bija samērīgi, gandrīz maigi un smalki, zobi līdzeni, ar īpaši asiem acuzobiem, kas sniedzās tālu smaganās, tā ka viņš nedaudz atgādināja vilku, kad smaidīja. Slaikie, kaulainie pirksti allaž turēja cigareti, un smēķējot viņš neapzināti raustīja kreiso celi. Ar Aleksandru viņš runāja par ikdienišķiem notikumiem un izrādīja interesi par viņas vienmuļo dzīvi. Atradusi labprātīgu klausītāju, viņa bez mitas pļāpāja par visādiem niekiem, izbaudot draudzīgas sabiedrības gaisotni. Ja tāda bija laulība, Aleksandra prātoja, iespējams, СКАЧАТЬ