Автор: Вікторія Садовнича
Издательство: ДП с иностранными инвестициями ""Книжный Клуб ""Клуб Семейного Досуга""
Жанр: Книги для детей: прочее
isbn: 978-966-14-7892-2, 978-966-14-7893-9
isbn:
Львів – столиця Галичини та Західної України. 2009 р. місту було надано почесне звання культурної столиці України. Тут перебуває найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні, а історичний центр Львова внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Львів заснував король Данило Романович (Галицький) у середині ХІІІ ст. Він же дав назву місту – на честь князя Лева Даниловича, свого сина. Львів жодного разу не змінював назви. Різними мовами вона звучить так: польською – Lwów (Львув), англійською – Lviv (Львів), російською – Львов (Львов), німецькою – Lemberg (Лемберґ), латиною – Leopolis (Леополіс).
Окрім того, Львів має й багато народних назв: місто Лева, місто левів, місто сплячих левів, королівське місто, перлина корони Європи, місто-музей, столиця Галичини, маленький Париж, маленький Відень, український П’ємонт.
Протягом XVI–XVII ст. Львів був найбільшим містом в Україні, його населення вдвічі перевищувало населення Києва. Сьогодні ж за чисельністю жителів місто перебуває лише на сьомому місці в Україні. Проте вже понад 750 років тут живуть представники багатьох народів. Львів’ян не здивуєш ані польською, ані німецькою, ані російською мовою.
…у Львові насправді повно статуй левів? Чому їх так багато і що саме вони символізують? Легенда говорить, що це колишні львів’яни, котрі щось зробили для свого міста. Раз на рік, уночі, усі ці леви збираються разом, щоб визначити, хто з містян упродовж останнього року дослужився до того, аби стати одним із них. Головує на цьому зібранні найстарший лев – з найстарішої міської печатки. Спливає ніч, сходить сонце – і металеві, скляні, дерев’яні леви повертаються на свої місця. А щоб дізнатися, де відбувається таємне зібрання, потрібно стати одним зі славетних левів.
Одеса – «перлина біля моря», найбільший морський порт в Україні. Місто має давню історію і є одним із найстаріших у нашій країні.
До 1795 р. Одеса мала назву Кацюбіїв, згодом – Хаджибей. За однією з версій, назва «Одеса» походить від санскритського Godesha (Godesa), що означає «край бика». Одещина багата на трипільські пам’ятки, пов’язані з поклонінням Бикові, а в самому місті (на Молдаванці) й у Білгород-Дністровському знайдено пам’ятки ІІІ ст. з іменем бога Шиви, твариною якого був бик. Перша ж згадка про замок-порт Великого князівства Литовського Кацюбіїв датована 1415 р.
Однією з візитівок Одеси є, звичайно ж, Потьомкінські сходи. Вони ввійшли до десятки найкрасивіших сходів Європи під шостим номером. Зводили ці сходи протягом 1847–1851 рр. як подарунок на день народження першій красуні міста – дружині графа Михайла Воронцова, генерал-губернатора СКАЧАТЬ