Название: Tattoo. Читання по очах
Автор: В’ячеслав Васильченко
Издательство: ДП с иностранными инвестициями ""Книжный Клуб ""Клуб Семейного Досуга""
Жанр: Современные детективы
isbn: 978-617-12-0313-6, 978-617-12-0312-9, 978-617-12-0309-9, 978-617-12-0311-2
isbn:
…Площа Леніна, яка колись називалася Сінною…
…Ворошиловський райвиконком…
…Обласна філармонія імені Прокоф’єва…
…Стильна п’ятиповерхова будівля з пілястрами, еркерами, лоджіями, увінчана кутовою вежею. І все це – «Донбас Палас»…
…Театр опери й балету імені Солов’яненка, ніжно-білий з кремовими вставками, нагадав голос нашого славетного тенора…
…Фронтон потужної споруди Наукової бібліотеки імені Крупської, над яким колись виріс кутовий купол, підтримує практично незліченна кількість колон…
…Модернова будівля Науково-технічної бібліотеки Донецького національного технічного університету…
…Бронзовий Артем на повний зріст. Права рука в кишені (револьвер там чи дуля – ніхто не знає, але автору вдалося створити ілюзію міцності й сили)…
…Знову ніжні тони, колонада й арки грандіозної махини Донецької обласної травматології. Біля входу – прикольний «Пам’ятник зціленому хворому». Бронзовий чоловік, що застиг, роблячи крок правою ногою та тримаючи переламану милицю. Ігор розказав, що пам’ятник зроблено як алюзію[11] на епізод із радянського фільму «Свято Святого Йорґена», де монах-шахрай «зцілює» шахрая-злодія і той ламає «не потрібну» вже «третю ногу». Богдан усміхнувся. Згадав чудову гру Ігоря Ільїнського. Це його персонажа «зцілювали»…
…Свято-Преображенський кафедральний собор. Донкор прокоментував, що в основу образного архітектурного рішення храму покладено форму хреста – розп’яття. П’ять куполів. Висока дзвіниця. Три апсиди[12]. Усе по-дорослому. Як у найкращих людей. Навпроти входу – подарунок Києва. Бронзова статуя Архістратига Михаїла на колоні-п’єдесталі. Раніше вона «жила» на майдані Незалежності. Так кияни відповіли на подаровану Донецьком копію «Пальми Мерцалова»[13], яка стоїть зараз у «Глобусі»[14]…
«Треба буде зайти й глянути, – подумав Лисиця. – На що ми поміняли нашого Мишка…»
Розділ 4. Фахівець із медознавства
Готель «Містраль» – дев’ятиповерхова осучаснена будівля; колись тут був шахтарський гуртожиток – завмер, щоб прикрасити собою місто й прислужитися його гостям. Потрапити до готелю можна, піднявшись шістьма сходинками.
Піднялися. Лисиця – з двома сумками. Ігор – із невеликою барсеткою і «смачним» фіолетовим пакетом.
Технічні деталі багато часу не забрали. Вдало все пішло. І це не подобалось. Спокійніше, коли з пригодами. Тоді й результат цінніший. Настороженість засіла під серцем. Надійно. І – невикорчовно.
Номер сподобався. І це тривогу трохи притлумило.
Велике ліжко. Два стільці біля столика в кутку. Настільна лампа. На рожевих стінах – оригінали картин. Тутешніх СКАЧАТЬ
11
Алюзія (лат.
12
Апсида – півкруглий (іноді багатокутний) виступ у стіні античної або церковної будівлі (
13
«Пальма Мерцалова» – виготовлене 1895 року зі стальної рейки скульптурне зображення пальми. Автори – коваль Юзівського заводу О. Мерцалов та його помічник – молотобоєць Ф. Шпарин. 1900 року «Пальма Мерцалова» одержала Гран-прі на Міжнародній промисловій виставці в Парижі.
14
«Глобус» – торговельний центр у Києві, розташований під майданом Незалежності.