Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi. Edgars Auziņš
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi - Edgars Auziņš страница 18

Название: Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi

Автор: Edgars Auziņš

Издательство: Автор

Жанр:

Серия:

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ turēja koka futrāli ar reljefu ornamentu uz vāka. Kad burvis to noņēma, uz mīkstā samta, katram atsevišķā padziļinājumā, nolieciet flakonu. Ar indi.

      Alisija, bezsvara pieskaroties aukstajam stiklam, braukāja ar pirkstiem gar tiem. Viņas iecienītākās ir Belladonna, Colchicum, vech vai biežāk sastopamais hemloks, rīcinpupas, vīgriezes un vilku oga. Nav tik reta kolekcija. Turklāt tas ir diezgan maz. Ja kompozīcijās nav piemaisījumu, tad patiesībā tikai divi pārstāvji ir patiesi bīstami: pirmais un trešais. Pārējie, bez pienācīga darba, lai arī nodarīs būtisku kaitējumu organismam, ir iespējams arī neitralizēt to iedarbību.

      Meitene pagriezās, neizpratnē paskatījās uz burvi un sajuta viņa elpu sev uz kakla. Viņš stāvēja nepieļaujami tuvu, pieliecās un ar krūtīm pieskārās viņas plecam. Pamanījis, ka ragana pārstājusi sajūsmā skatīties uz piedāvājumu, vīrietis attālinājās un, pagriezies, piegāja pie bufetes ar stiklu. Viņš izvilka divas vienādas stiprā alkohola glāzes. Viņš nolika to viņai priekšā un pagriezās atpakaļ uz kastēm. Vienā no tiem atradu brendija pudeli. Iešļakstījās katrā.

      "Tu baidies no manis…" Gregorijs apsēdās pretī un ar rādītājpirkstiem pastūma brilles Alises virzienā. – Tu neuzticies. Es ceru, ka ar manu ticību mums abiem pietiks.

      Burve atkal dancoja ar pirkstiem pār lietu ar indēm, cenzdamās saklausīt, par ko čukst glāzē ieslodzītā nāve. Vai nu stikls bija stiprs, vai arī meitene bija kurla abās ausīs.

      – Tu izvēlies vienu no pudelēm un pievieno to vienai no glāzēm, kamēr es novēršos… Es novērsīšos par kaut ko… Un, kad atkal ieskatīšos tavās acīs, es izdzeršu nejauši no jebkuras. .. Kā jums patīk šis ticības pārbaudījums?

      Viņš noteikti ir traks. Un traks burvis ir vēl viena dāvana. Un meitenes, kuras sabojāja savu dzīvi, iesaistoties ar viņu, tā ir, pat nav problēma, tikai nelielas bažas. Panika ir tāda, ka viņš ir pilnīgi bez galvas, pilnīgi vājprātīgs. Un Alise dzīvos ar viņu zem viena jumta!

      "Es tev nepalīdzēšu izdarīt pašnāvību…" Viņa noslēdz lietu, joprojām domājot par to, kā viņam tik ātri izdevās atšķetināt iemeslus viņas vēlmei ātri aizbēgt. Viņš īsti nav telepāts.

      "Mīļā, mazā burve…" viņš pieskārās viņas deguna galam un kaut kā pilnīgi tēvišķā veidā mēģināja satvert viņas vaigu. Alisija neizturēja tādu patvaļu un atkāpās. "Jūs zināt tik maz par nāvi un vēl mazāk par tās metodēm." Es tikai piedāvāju jums derības. Lai gan nē… Teiksim tā, ka tev pietiks, ka es dzeršu indi no tavām rokām? Tikai šodien pēcpusdienā tu apsolīji mani pacienāt…

      Viņš atvēra kastīti un pieskārās pirmajai pudelei.

      Protams, man ļoti gribējās iesist šim pašapmierinātajam burvim pa degunu. Taču mirklis pašapmierinātībai nav nekas pirms morālās dilemmas – ticēt vai nē. Šis piemērs tikai atrisina jautājumu par vīrieša uzticēšanos burvei, bet ne otrādi. Un tomēr Alisija nolēma. Viņa pieliecās pie galda, izvēloties pudeli. Ar peldošu rokas kustību viņa izvilka no samta pudeli un nejauši jautāja:

      – Vai tu vēl ieliesi tēju?

      Stenlijs zinoši pasmaidīja un pievērsās tējkannai. Vienā mirklī korķis izdalīja smaržīgu aromātu ar pīrāgu skābumu uz mēles. Vilku oga ir tik līdzīga lauram, ka, saskaņā ar leģendu, tā kļuva par svētu koku vienam no dieviem, kurš iemīlēja mirstīgo meiteni, bet pēdējā, slēpjoties no savām jūtām, lūdza pārējos debess cilvēkus pārvērt viņu par koku, un viņa kļuva par mūžzaļo, nezūdošu lauru. Tomēr kāds likteņa pagrieziens.

      Daudzi cilvēki sajauc šos divus augus leģendas dēļ, piešķirot pirmo ar destruktīvām īpašībām tieši ar dievu dekrētu, taču viss ir vienkāršāk. Auga ar garenisku lapotni un spilgtām sarkanām, baltām vai melnām ogām destilācija pati par sevi ir indīga, bez mitoloģijas. Nokļūstot cilvēka organismā, sākas vemšana un gļotādu apdegumi, tad dehidratācija un tā rezultātā iekšējo orgānu audu nekroze.

      Kad burvis pagriezās, par nozieguma pēdām vēstīja tikai smalkā brendija šūpošanās un meitenes plaukstā satvertā kolba. Gregorijs iespaidīgi piegāja pie galda, nolieca galvu uz sāniem, it kā cerēdams saskatīt šķidrumu atšķirību, un tad ar ātru kustību paņēma kreiso glāzi, pielika to pie lūpām un, paskatījies pāri stikla malai, jautāja. :

      – Dzert?

      Alise vienaldzīgi paraustīja plecus un pavisam nepiederošā balsī, kurā pavīdēja aizsmakusi notis, mierīgi atbildēja:

      – Kā vēlies…

      Vīrietis, pat nesaraujoties, iedzēra malku dzēriena. Viņa seju pārskrēja apjukuma ēna. Viņš ar mēli nobrauca gar apakšlūpu, atpazīdams garšas notis, bet neko nevarēja pamanīt.

      Ilga mokoša gaidīšana. Pulksteņa zvans, kas atspīdēja no akmens sienām.

      – Kurā glāzē bija inde? – Gregorijs aizsmacis un novēloti jautāja.

      Ragana lēnām piecēlās un apstaigāja galdu, apstājoties pretī vīrietim. Viņa pati pienāca tik tuvu, ka neķītrā deja šķitīs šķīstības zvērests. Viņa piecēlās uz pirkstgaliem, lai sasniegtu vīrieša seju, ieelpotu viņa aromātu ar sāls un vetivērijas notīm un izelpotu viņa lūpās, gandrīz pieskaroties:

      – Uzminiet… – Gregorija plaukstā iekrita indes pudele, kura, kā jau sarunas sākumā, bija pilna.

      Meitene lēnām atkāpās.

      "Dodiet man nedēļu," burvis klusi jautāja. – Ja mēs nesadarbosimies kopā, es jūs nosūtīšu uz pirmo dirižabli. ko tu saki?

      – Dirižablis? – ragana noskaidroja. Tas, ka viņi atrodas kaut kur karalisko zinātnieku attīstībā, jau sen tiek baumots, bet mazā pilsētiņā. Vainags ieliek dzelzceļu šķembā, pa tējkarotei. Un šeit ir vesels dirižablis. – Vai viņi jau ir atbrīvoti?

      "Viņi jūs izlaidīs jūsu dēļ," burvis apliecināja.

      "Nedēļa…" viņa klusi atkārtoja un, paņēmusi līdzi krūzi, devās ārā no virtuves.

      "Alise," Gregorijs sauca gandrīz pie sliekšņa. Rokās viņš turēja indes pudeli. – Kā man vajadzētu novērtēt jūsu rīcību?

      Maģisko ugunspuķu mirdzumā šķidrums mirgoja zeltainā dūmakā. Ragana pacēla uzaci un nopietnā tonī teica.

      "Neizgudrojiet neko nevajadzīgu, man vienkārši nebija līdzi pretlīdzekļa."

      14. nodaļa

      Trīs dienas ir pagājušas. Tad vēl četras. Un tad divas nedēļas. Un mēnesi.

      Burvis un ragana iemācījās dzīvot pēc jauniem noteikumiem. Viņš viņai netraucēja, viņa no viņa izvairījās. Bet vakaros viņi satikās virtuvē. Tā ir kļuvusi par nelielu tradīciju. Un tad burvji pārcēlās uz bibliotēku. Viņa ar tēju, viņš ar brendiju. Meitene novilka kurpes, pabāza kājas zem sevis dziļā atpūtas krēslā, stāvēja nekustīgi ar vēdervēderu lielo krūzi rokās un ieelpoja cepumu aromātu no skārda. Vīrietis paņēma no dīvāna atzveltnes vilnas segu un pasniedza СКАЧАТЬ