Šķiršanās. Mēs vairs neesam tavi. Jolanta Auziņa
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Šķiršanās. Mēs vairs neesam tavi - Jolanta Auziņa страница 4

Название: Šķiršanās. Mēs vairs neesam tavi

Автор: Jolanta Auziņa

Издательство: Автор

Жанр:

Серия:

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ savu spilgto iztēli, es dzirdu, kā manas rozā brilles sāk plīst.

      Vai es arī kaut ko nepamanīju savās attiecībās ar sievastēvu? Vai viņš mani uzskata par necienīgu maču savam dēlam? Apkopes personāls?

      Un mūsu kopīgie draugi, kā viņi mani redz? Galu galā Toliks un Maša dzīvo daudz pieticīgāk. Vai mani arī uzskata par parazītu, kas veiksmīgi apprecējās?

      Un kas es galu galā esmu bez Gļeba? Neviens?

      Viņa pat nedrīkst būt pilnvērtīga bērnu mamma, jo man tie ir no mēģenes.

      Vai arī mani bērni kaut kā atšķiras no apkārtējiem, jo viņi izrādījās ar medicīnas brīnumu palīdzību?

      Nu, nē, es neļaušu jums runāt vai domāt sliktas lietas par saviem bērniem. Lai viņi visi iet pa mežu.

      – Vai jums šķiet svarīgāk pastiprinātu uzmanību pievērst pieaugušam vīrietim, nevis gadu veciem dvīņiem? Un tas neskatoties uz to, ka šis pats vīrietis jau sen nav bijis mājās! – Šī, iespējams, ir gandrīz pirmā reize, kad pacēlu balsi uz vīramāti.

      "Tātad, iespējams, iemesls, kāpēc viņš neieradās, bija tāpēc, ka mēģenes bērni aizstāja viņa vietu blakus jums," sarkastiski saka Anna Nikolajevna un noliek klausuli.

      5

      Dažas sekundes neizpratnē skatos telefonā. Ir tikai atklāšanas diena. Vai arī galu galā nevis atklājumi, bet rozā briļļu nomaiņa pret parastajām lēcām.

      Pēc sarunas ar vīramāti manā galvā valdīja truls tukšums, pat sāpes no Gļeba nodevības atkāpās kaut kur fonā.

      Ielej sev ūdeni un apsēžos uz paklāja pie panorāmas loga. Mūsu māja atrodas nedaudz uz kalna, un šāds stiklojums ir absolūti pamatots. Vēlos vakaros paveras ļoti skaists skats ar visām šīm aicinošajām gaismām.

      Bet tomēr attiecībā uz praktiskumu es palieku pie sava viedokļa. Ģimenes mājā panorāmas stiklojums ir bezjēdzīgs. Es jau sāku uztraukties par bērniem un viņu mijiedarbību ar logiem.

      Skaidrs, ka logus vaļā neatstāšu, bet pat tagad man ir kaut kādas iracionālas bailes, ka, nedaudz stiprāk pieskaroties stiklam, tas vienkārši izkritīs un man sekos. Tātad, ko mums darīt ar bērniem?

      Nē, Gļebs nedomāja par manām bailēm, viņš tās ignorēja. Un, godīgi sakot, es viņus daudz neizteicu.

      Varbūt tā ir mūsu problēma? Atklāts dialogs ģimeni pameta jau sen. Un vai viņš kādreiz bija manā pusē, nav zināms. Es vienmēr devu priekšroku pielāgoties un klusēt, jo tas man šķita dabiski. Šis ir labs, uzticams puisis, viņš mani mīl, viņam ir normāla ģimene, mēs vienmēr būsim pilnīgā kārtībā.

      "Kāds es esmu muļķis," es nočukstu zem deguna un pārāk skaļi nolieku glāzi uz grīdas.

      Tikai pēc tam, kad ieraudzīju Gļeba fotogrāfijas ar citu sievieti, es aizdomājos par to, cik daudz slēptu aizvainojumu man patiesībā bija pret viņu un viņa vecākiem. Un daudzos gadījumos vajadzēja tikai runāt, skaļi izteikt savas domas un uzstāt uz savu.

      Lai gan dialogs ar vīru reizēm ir ļoti grūts uzdevums. Viņš ir karsts, un viņam ir ieradums apspiest.

      Papildus visam es dzīvoju kopā ar psiholoģisko manipulatoru?

      Nē, pilnīgas muļķības. Ja šo vārdu sauksim par visiem, kas ne vienmēr spēj savaldīties, tad gandrīz visa mūsu valsts sastāvēs tikai no manipulatoriem. Patiešām, tā nav Gļeba vaina, ka es sākotnēji neuzstāju, ka vismaz dažās mājas telpās nav pelēkas krāsas. Un bērnistabā mums ir parasti logi, šeit mēs ar vīru vienojāmies.

      Galu galā, varbūt tā ir mana vaina, ka viņi mani krāpa?

      Nu, es joprojām neesmu tonizējis savu figūru.

      Jā, lielākā daļa no svara ir pazudusi, bet gaisa spilvens vēdera lejasdaļā nav aizgājis, un šīs briesmīgās krokas mugurā zem krūštura, tiklīdz es iztaisnos. Man tās nekad agrāk nav bijušas.

      Pieceļos kājās, novelku drēbes un palieku tikai apakšveļā. Tad es uzņemu vienu no nosūtītajām fotogrāfijām, kurā meitene ir redzama visā savā krāšņumā mazā peldkostīmā, un sāku mūs salīdzināt. Un salīdzinājums nepavisam nav man par labu. Es ļoti gribu nogriezt visu nevajadzīgo, taču diez vai skaistuma dēļ izlemšu veikt operāciju. Neviens Gļebs nav cienīgs, lai es riskētu muļķību dēļ. Annai Nikolajevnai ir taisnība vienā lietā, Ņikita un Sonja man ir pirmajā vietā.

      "Ahh," es nevaru noturēties, es kliedzu un metu savu glāzi pret spoguli.

      Pārsteidzoši, ka tas nesadalās gabalos, no priekšmetu saskares vietas izstaro tikai plānas plaisas. Bet stikls vienkārši saplīst, tiklīdz tas sasniedz grīdu.

      Nevietā es atceros stulbu joku: "Ja saplīst spoguli ir slikta veiksme, un, gluži pretēji, stiklu – veiksmi, tad ko es dabūšu?"

      Ak, jā, man spogulis joprojām ir gandrīz neskarts. Vai tiešām tas ir pagājis un nelaime nebūs?

      Es nometos ceļos un nejauši uzkrītu tieši uz stikla.

      "Sasodīts, lūk, tava nelaime," es zvēru, izvelkot no manām kājām fragmentu. "Šķiet, ka skatīšanās spogulī ar plaisām arī noved pie kaut kā slikta."

      Pasniedzos pēc attālā lauskas, vajag savākt visus lielos, tikai tad saukt palīgā robotizēto putekļu sūcēju, bet tas neveiksmīgi ripoja, un es neveikli atsitos ar degunu pret galda pusi. Mana redze kļūst duļķaina, no deguna izplūst tieva asiņu strūkla, un es zaudēju samaņu.

      6

      Es pamostos no sirdi plosoša kliedziena video monitorā un dzīvoju.

      "Es nāku, es nāku," es nomurminu, pieceļoties.

      Man dauzās galva, un es esmu pārsteigts, ka atrodos uz grīdas, nevis gultas. Un tad jūsu acu priekšā ātri pazib pagājušās dienas notikumi.

      "Sasodīts, šī idiota dēļ es savainoju deguna tiltiņu," es saku, uzmanīgi taustot seju, bet tad bērni atkal sāk kliegt. – Es jau skrienu, mīļie!

      Ātri uzmetu skatienu pulkstenim, pa šo laiku jau parasti esmu kājās, nav brīnums, ka bērni sāka bļaut, jau sen vajadzēja ēst putru, spēlēties, skatīties multenes. Kopumā nodarbojieties ar svarīgām mazuļa lietām. Un māte ne tikai gulēja uz grīdas starp lauskas, iegriezās un traumēja degunu, bet tagad viņai nežēlīgi sāp mugura.

      Un kā grāmatu varoņi pavada nakti mežā? es nesaprotu. Pat biezais paklājs mani neglāba.

      "Mani kaķi, sveiki," es uzsaucu puišiem, "un mamma ir klāt, mamma ir atnākusi, viņa nekur nav aizgājusi."

      Bērni, ieraugot mani, nedaudz nomierinās, bet joprojām izskatās neapmierināti, drūmas, smalki atgādinot Gļebu.

      Ak nē. Es neprojicēšu mūsu problēmas ar viņu uz Ņikitu un Soņečku. Viņi nav vainojami sava tēva pārkāpumos.

      Es СКАЧАТЬ