Название: Яблоко. Практическая философия
Автор: Сергей Васильевич Сингалевич
Издательство: Автор
isbn:
isbn:
Заботясь о ближнем, с терпением и упорством (иного не дано), с самоуважением и доверием обретем право на достойную жизнь, выйдя на путь к самосовершенству, как смыслу Бытия. Мораль трудовых коллективов и общества в целом должна обеспечивать равенство в праве на любовь. Наша задача – не превратить эти выводы в простой лозунг.
Сучасна українська сім’я: причини зміни її моделі
Г.В. Бокал, канд..філос.наук
«ВІСНИК Київського національного університету імені Тараса Шевченка»
Філософія, політологія. 91-93/2009
Сім’я складалася протягом століть і змінювалася в ході історичного розвитку суспільства. Пройшовши шлях розвитку рід-парна сім’я-моногамна сім’я, сучасна українська сім’я під соціальним, політичним, економічним, впливами набуває нових вимірів. За останні декілька років українська сімя змінила свою форму у зміщенні від розширеної (патріархальної) до нуклеарної. П. Сорокін виділяє декілька симптомів розпаду патріархальної сімї: ріст розлучень; падіння рівня народжуваності; збільшення позашлюбних сексуальних контактів; послаблення релігійної основи шлюбу; вивільнення жінки з під опіки чоловіка. Аналізуючи сучасну українську сімю можна визначити чинники, що впливають на її зміни.
–Зміна образу самої жінки.
–Демографічна ситуація (міграція та еміграція; бідність та низький життєвий рівень сім’ї).
–Ранні шлюби, повторні шлюби.
–Ріст розлучень.
–Формування тендерних відносин.
Змінилася сама жінка. Сучасна жінка не лише працює, і робить кар’єру, а й створює новий образ жінки. Оскільки сьогодні жінки стають менш залежними від чоловіків фінансово, шлюб втрачає свої колишні характеристики необхідного економічного партнерства. Відбулося змішання професійних та особистих обов’язків. Зараз багато жінок заробляють гроші самостійно, незалежно від чоловіка; виходять заміж заради рівноправного союзу або не виходять взагалі.
Сучасна українська молода жінка менш упереджена у своєму ставленні СКАЧАТЬ