Невеличка драма. Валер’ян Підмогильний
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Невеличка драма - Валер’ян Підмогильний страница 13

Название: Невеличка драма

Автор: Валер’ян Підмогильний

Издательство: OMIKO

Жанр: Современные любовные романы

Серия: Рідне

isbn: 978-966-03-9439-1, 978-966-03-9723-1

isbn:

СКАЧАТЬ назвою «першого заміжжя».

      По тім того ще одна пригода трапилася Ірен, але про неї й сама мати тільки невиразно могла здогадуватись. У кімнаті, що тепер призначалась Юрієві Олександровичу Славенку, жив років зо два тому якийсь медик-студент. Згодом він вибрався.

      Тим часом професор Маркевич відпустив останнього хворого, скинув халата й востаннє вимив руки. Потім узяв зі столу слухову трубку, машинально поклав її в жилетну кишеню, лишивши розкидом на столі шматки паперу, картки, де записував хворих, та з півдесятка олівців, якими писав рецепти, і підійшов до шереги українлісівських засклених шаф, що стояли з книжками попід стіною. Тут він постояв із хвилину, замислившись, але зрештою махнув рукою і весело вийшов з кабінету.

      У передвітальні покоївка підтирала після пацієнтів підлогу, і професор, ідучи, озвався до неї:

      – Ну що, кінчили, Пелагеє? Чудово!

      В їдальні вже кипів і булькав самовар. Ірен вийшла зі своєї кімнати і розставляла на столі чайне накриття, бо за звичаєм професорського дому вечірній час був у обов’язках молодої господині.

      – Добривечір, мої любі! – сказав професор, сяючи. – Мої хороші! Як ся маємо, га? Чудово, чудово!

      Він поцілував руку дружині, що поцілувала його в голову, і навпаки – руку йому поцілувала дочка, а він її в скроню. Це теж був обов’язковий ритуал, що повторювався щоразу, вранці й увечері, коли професор з’являвся в родинному колі.

      Але він ще пригорнув дочку до себе й знову захоплено спитав:

      – Як ся маємо, Ірусю? Моє ти серденько! О, ти виглядаєш чудово!

      Старший син його загинув ще на імперіалістичній війні, другий син, захопившись ідеєю поновлення Росії, був забитий під Києвом 1919 року, і тепер дочка лишилась єдиним нащадком професора, єдиною метою його батьківського захоплення.

      – Дякую, тату, – відповіла Ірен.

      – Ну, чаю, чаю! – скрикнув професор. – Ірусь, усе на місці?

      Чай був улюбленим напоєм професора і, власне, єдиною його розвагою. Обідати йому за справами доводилось завжди похапцем, а ввечері він міг порозкошувати коло столу, випиваючи, як правило, чотири склянки чаю, до того ж конче гарячого – для цього на таці стояв чепурний кошик з десятком вуглин, які й підкидалось щипцями в самовар, щоб підтримати його в стані кипіння.

      – Зараз прийде Юрій Олександрович, – озвалася мати. – Зачекай, Степане Григоровичу, хвилину…

      – Юрій Олександрович? О, давно не бачив! Чудовий розмовник… – сказав професор. – Що за голова! Блискучий розум! Але… Ірусю, золотко моє, доглянь самовара, щоб не прохолов!

      Справді за якусь хвилину пролунав дзвінок, і з’явився Юрій Олександрович Славенко – високий чорнявий молодик, рівно зачісаний, з довгастим енергійним обличчям. Він привітався, поцілував жінкам руки, а професорову руку міцно потиснув.

      – О, СКАЧАТЬ