Название: Десять секретів багатства, щастя, кохання. 3 в 1
Автор: Адам Джексон
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Биографии и Мемуары
isbn: 9786171274921
isbn:
Усі ці секрети так чи інакше допомогли мені, але зараз, озираючись назад, я вважаю, що найпотрібнішим із них для мене виявилася сила наполегливості.
Юнак витяг записник і ручку, готуючись занотовувати.
– Наполегливість – найбільш недооцінена якість людей, які чогось досягають, – провадив містер Еджлі. – Калвін Кулідж, тридцять четвертий президент Сполучених Штатів Америки, писав:
«Нічим у світі не замінити наполегливості. Ані талантом: немає нічого більш звичайного, ніж талановита неуспішна людина. Ані геніальністю: “невизнаний геній” – це майже прислів’я. Ані самою лиш освітою: у світі сила-силенна освічених невдах. Тільки наполегливість і цілеспрямованість долають усе».
– Одна з найважливіших відмінностей між тими, хто досягає успіху будь у чому, – пояснював містер Еджлі, – хоч у здобутті багатства, хоч у тому, щоб стати неперевершеним майстром своєї справи, – і тими, хто його не досягає, полягає в тому, що успішні люди наполегливі, вони ніколи не зупиняються. Навіть зіткнувшись із перешкодами чи відмовами, ніколи не здаються. Вони знають, чого хочуть, і продовжують іти до своєї мети, доки не досягнуть її.
Насправді багато найуспішніших людей в історії визнавали, що вони не досягли б того, що мали, якби не були наполегливими.
Уявіть собі на хвильку, що ви намагаєтеся винайти новий продукт. Скільки разів ви ладні спробувати, перш ніж вирішите здатися? Сто? Тисячу? Дві тисячі? А може, п’ять тисяч?
Юнак знизав плечима.
– Адже, – провадив далі містер Еджлі, – Томасові Едісону, одному з найуспішніших винахідників за всю історію людства, довелося зробити понад десять тисяч окремих спроб, доки він не винайшов першу у світі лампу розжарювання. Якби не його наполегливість, сьогодні у нас не було б електричних лампочок.
А якщо б ви були членом рок-гурту, скільки студій звукозапису мали б вам відмовити, перш ніж ви вирішили б кинути це все? П’ять? Десять? Може, двадцять?
Юнак усміхнувся:
– Думаю, до мене дійшло б раніше, ніж з двадцятого разу.
– Ну, до одного гурту не дійшло. А якби дійшло, вони не стали б одним із найуспішніших рок-гуртів усіх часів. Бо «Бітлз» отримали відмову від більш ніж п’ятдесяти різних студій звукозапису, перш ніж підписали контракт на свій перший запис!
Дозвольте навести останній приклад: уявіть собі юнака, що мріє стати видатним державним діячем. Незважаючи на всі його зусилля, у тридцять два роки він стає банкрутом. Коли йому виповнюється тридцять п’ять, помирає кохання його дитинства, а через рік у нього стається нервовий зрив. СКАЧАТЬ