Название: Країни світу
Автор: Отсутствует
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Прочая образовательная литература
isbn: 978-617-12-4733-8, 978-617-12-4838-0, 978-617-12-4837-3, 978-617-12-4836-6
isbn:
На території Республіки Абхазія збереглося понад 50 поховальних споруд-дольменів, які давніші за піраміди в Єгипті.
Абхазія розташована в північно-західній частині Закавказзя й обмежена річками Псоу та Інгур. Із заходу країну омиває Чорне море. Пишна субтропічна рослинність у поєднанні з морськими краєвидами та Кавказькими горами приваблює тисячі туристів. Близько 75 % території припадає на гірські масиви – відроги Головного хребта, найвища точка Домбай Ульген (4048 м). Наявність гір, що затуляють регіон від північно-східних вітрів, зумовлює його клімат: на узбережжі – вологий субтропічний, температура 250–300 днів на рік вища від 0 °С, а в горах, на висоті понад 2500–2700 м, лежать вічні сніги. На найвищих гребенях розташовані близько 170 льодовиків.
Грошова одиниця – російський рубль (RUB), 1 рубль містить 100 копійок. Обміняти гроші на місцеву валюту можна у відділеннях банків у містах. У великих магазинах та готелях можна розплатитися картками світових кредитних систем – Visa та MasterCard, але про наявність терміналу краще запитати заздалегідь. Банкоматів не дуже багато, але їх кількість постійно збільшується. У невеличких містечках обмін валюти не завжди можливий, тому краще запастися готівкою, поки є така нагода.
Мальовничий край має сім адміністративних частин, кожна з яких може похвалитися історичними пам’ятками та чарівними краєвидами.
Річка Псоу відокремлює Ґаґрський район від Росії. Найпривабливіше місце для туристів – Ґаґра, чудовий курорт Чорноморського узбережжя Кавказу, як і розташована неподалік Піцунда. Місце славиться розкішними садами цитрусових та виноградниками. Найцікавіші пам’ятки: руїни фортеці Абаата, замок принца Ольденбурзького, ресторан «Гагріпш» та єдиний в Абхазії іподром у селищі Бзипта. На північних відрогах Ґаґрського хребта розташований мальовничий Ґеґський (Черкеський) водоспад. Він відомий мільйонам людей завдяки фільму «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона», оскільки саме тут знімали сцену двобою Холмса з професором Моріарті біля Рейхенбаського водоспаду.
Гудаутський район вабить курортами, храмами в Новому Афоні та казковим озером Ріца. Крім того, саме тут розташовується храм Успіння Богородиці в Ліхні, Анакопійська цитадель та штучний водоспад гідротехнічного комплексу кінця XIX століття.
До центральних районів належить Сухумський, багатий на археологічні пам’ятки, як-от розкопки в Ешері, відомий Каманський храм, Беслетський міст та шанована серед православних гробниця св. Іоанна Златоуста.
Другий за площею в країні – Гульрипський район, у якому розташований єдиний аеропорт. Тут варто подивитися озеро Амткел, сади цитрусових, Драндський собор Успіння Богородиці IV століття, Велику Абхазьку стіну з Келасурською вежею, фортецю Цібіліум, а також знаменитий Азантський дольмен.
В Очамчирському районі ви зможете відвідати один з найбільш шанованих в Абхазії храмів – церкву Св. Георгія в селі Ілор. У Мокві вартий уваги собор Успіння Пресвятої Богородиці Х століття. Туристи також часто вирушають на екскурсію до таємничої карстової печери в селі Отап.
Ткуарчальський район відомий своїми термальними джерелами та мальовничими пішохідними маршрутами до знаменитих озер на Ходжальському хребті. Головна місцева святиня й пам’ятка – Бедійській собор, де за легендами прихована гробниця царя Баграта II.
Гальський район розташований на річці Еріцкалі, а річка Інгурі служить природним кордоном з Грузією. У цьому важкодоступному куточку туристична інфраструктура майже не розвинена, зате саме тут мандрівники зможуть насолодитися справжнім національним колоритом, побачити селища із середньовічною архітектурою та усталеним за багато століть побутом. Тут же можна оглянути фортецю Царче, побачити лазні царя Ростома та старовинну церкву Анчисхаті, дістатися руїн цитаделі Нарікала й насолодитися незабутнім виглядом величезного Гальського водосховища. Тут вирощують різні сорти чаю, найсолодші хурму та мандарини, найсмачніші горіхи.
Ще за радянських часів Абхазія була відома як чудовий курорт, тому тут варто насолодитися відпочинком на численних пляжах, прогулятися навколо найчистіших озер, вирушити в похід у гори, оглянути карстові печери й ознайомитися з унікальними історичними пам’ятками.
Місця, які обов’язково треба побачити:
• озеро Ріца;
• печерний комплекс і монастир у Новому Афоні;
• Кодорська ущелина;
• Клухорський перевал;
• Драндський, Моквський та Бедійський собори, величний Патріарший собор у Піцунді, дивовижний храм на честь Успіння Богородиці в Ліхні;
• замок Баграта;
• Келасурська СКАЧАТЬ