Автор: Evelin Kivimaa
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Жанр: Личностный рост
isbn: 9789949537556
isbn:
Väljaandja: EDRK
Toimetaja: Katrin Streimann
Kaanekujundus: Einike Soosaar
epubi ISBN: 978-9949-537-55-6
Lühikokkuvõte Chris Vossi ja Tahl Razi teosest „Unusta kompromissid. Räägi läbi nii, nagu sellest sõltuks sinu elu“
Suurem osa suhtlusest on läbirääkimised, mis taanduvad lihtsale tungile: ma tahan! Olgu siis „Ma soovin kümneprotsendist palgatõusu“ või „Ma tahan, et sa kell 9 õhtul magama läheksid“. Samuti „Ma tahan, et te pantvangid vabaks laseksite!“ – selle saavutamine oli raamatu autori Chris Vossi töö, kui ta FBI ridades pidas läbirääkimisi pantvangivõtjatega.
Pantvangiläbirääkija ei saa röövlile öelda: „Hea küll, sa võtsid neli pantvangi. Teeme kiriku keset küla – anna mulle kaks ja loeme asja lõpetatuks.“ Ei! Ta peab saama kõik, mida küsis, ilma midagi suuremat vastu andmata.
See raamat on kaks ühes – tõsielulised näited pakuvad närvikõdi ning konkreetsed juhised aitavad haarata vestluses kontrolli enda kätte ja saavutada soovitut, samas teistele kahju tegemata.
Peegeldamine
Peegeldamine viitab sarnasustele teie ja vestluskaaslase juures. Peegeldades korrake kaaslase viimast kolme sõna – või ühte kuni kolme tähtsat sõna. See innustab teisi inimesi teiega sidet looma, hoiab neid rääkimas, aitab teil mõtete kogumiseks aega juurde saada ning julgustab vastaspoolt oma strateegiat paljastama.
Läbirääkijal on valida kolme hääletooni vahel:
• Kasutatakse väga harva, sest tekitab probleeme ja vastasseisu.
• . Laske intonatsioonil langeda, hoidke hääl rahulik ja rääkige aeglaselt. See loob pädevuse ja usaldusväärsuse aura.
• See on tasakaaluka ja heatahtliku inimese hääl, mis peaks olema teie vaikimisi valik. Tähtis on olla lõdvestunud ja rääkides naeratada.
Taktikaline empaatia
Kui empaatia tähendab püüdu mõista olukorda teise inimese vaatevinklist, siis taktikaline empaatia on sellest veel samm edasi. See tähendab mõista teise inimese tundeid ja meeleseisundit ning kuulata, mis on nende taga. Sellega suureneb teie mõjuvõim.
Andke inimese emotsioonile nimi ja te näitate, et mõistate tema tundeid. on eriti kasulik siis, kui vastaspool on pinges. Negatiivsete mõtete päevavalgele toomine – „paistab, et te ei taha tagasi vangi minna“ – muudab need vähem hirmutavaks. Sildistage teadlikult iga negatiivne tunne ning asendage see positiivsete, kaastundlike ja lahendusele suunatud mõtetega.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.