Обирай себе. Як подолати страх та сумніви на шляху до повноцінного життя. Эмбер Рэй
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Обирай себе. Як подолати страх та сумніви на шляху до повноцінного життя - Эмбер Рэй страница 7

СКАЧАТЬ суспільство в пошуках істинної правди, ми натрапляємо на три «с»: сміливість, самоаналіз, співчуття, які тут, щоб бути нашими провідниками. Мені подобається називати їх помічниками цікавості.

      Три «с» для кращого розуміння себе

      1. Сміливість. Дискомфорт – це заклик бути сміливими. Сміливість не означає повну відсутність дискомфорту – навпаки, вона вимагає дискомфорту. Сміливість крокує пліч-о-пліч із дискомфортом, коли ми позбуваємося міфів про тривогу, щоб віднайти себе справжніх. Сміливість каже: «Це складно. Це страшно. Я не дуже хочу туди йти. Але я піду, хоч би що там було. Я знаю, що це допоможе мені наблизитися до себе».

      2. Самоаналіз. Це мистецтво помічати, що ми відчуваємо: ми збуджені, емоції вирують, тіло напружується, щось виходить з-під контролю, – а потім замислюватися, як ці почуття пов’язані з переконаннями чи думками. Самоаналіз запитує: «Про що ти думав(-ла), коли відчув(-ла) це? Яку історію розповідав(-ла) собі? Що стало пусковим механізмом? Звідки це переконання?»

      3. Співчуття. Занурюватися в поведінкові моделі, які нас здушують, може бути спочатку непросто. Саме тут на допомогу приходить самоспівчуття. Співчуття каже: «Ти людина. Тебе люблять. Я тут із тобою, хоч би що трапилося». Усі ми є результатом багатьох поколінь глибоко вкорінених історій, і всі ми намагаємося чинити якнайкраще відповідно до власного рівня свідомості. Співчуття нагадує нам плекати емпатію до нас самих і до ближніх, адже всі ми маємо справу з власними руйнівними моделями: відчуттям недостойності, соромом, почуттям провини, образою та болем.

      За допомогою сміливості, самоаналізу й співчуття кожна мить стає можливістю краще зрозуміти себе. Стає запрошенням зробити крок до цілісного розуміння, хто ти насправді.

      Частина друга

      Мiфи про тривогу

      «Я роблю те, що мені “слід робити”, і це нестерпно»: примус

      Щоразу під час виступів я зустрічаю багато жінок і чоловіків, які, попри різні обставини, запитують те саме:

      Я відчуваю, що в моєму житті чогось не вистачає. Я роблю те, що насправді не хочу робити, але вважаю, що мені слід це робити. Це не так уже й жахливо і навіть має певні переваги, але насправді, коли я повністю чесний із собою, я почуваюся загнаним, наляканим і застряглим. Навколо так багато людей, яких я боюся образити чи розчарувати, і це мене бентежить іще біл ьше. Що мені робити, Ембер?

      Я сама невтомно боролася із цим запитанням, коли в мене були дуже хороше й комфортне життя та ідеальна робота, яку я любила, проте водночас відчувала, що вона насправді не для мене.

      Із самою роботою було все гаразд. Я працювала з чудовими людьми, яких поважала та цінувала. Мала справу з брендами, що вважалися «престижними». Моя робота надихала мене, давала енергію й достатньо викликів. Люди називали мене щасливицею і пророчили «надзвичайний успіх». Я насолоджувалася роботою, проте не на повну. Коли я зупинилася й чесно поговорила із собою, то почула дуже чіткий СКАЧАТЬ