Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi. Anthony William
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi - Anthony William страница 6

Название: Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi

Автор: Anthony William

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Здоровье

Серия:

isbn: 9789949849949

isbn:

СКАЧАТЬ pole pelk juhus. See ei tähenda, et meelitasid stressis olles haiguse ise endale kallale – kaugeltki mitte. Sa ei alistanud alateadlikult oma keha negatiivsete mõtetega. Tugevaid tundeid tekitavad kogemused vallandavad füsioloogilisi reaktsioone. Kehas vallandub hormoonide, muu hulgas ülemäärase adrenaliini tulv, mis omakorda toidab viirust. Kogemused ja sündmused annavad ühtlasi viirusele märku, et immuunsüsteem pole nii tugev kui tavaliselt, ning viirus mõistab, et on aeg tegutseda.

      Mõnel päästikul puudub seos su emotsionaalse seisundiga. Võib-olla lasid hambaarstil eemaldada korraga mitu hõbeplommi ja su vereringesse sattus elavhõbe, kilpnäärmeviiruse lemmiktoit. Vahest puutusid kokku mõne muu kilpnäärmeviirusele hoogu andva aine, näiteks putukamürkidega, või immuunsüsteemi kurnava teguri, nagu näiteks hallitusega.

      Teistes allikates väidetakse, et viirused lihtsalt paljundavad iseennast. See on valeinfo. Olenemata sellest, mida teadlased on siiani avastanud, tõsiasi on see, et viirused vajavad paljunemiseks kütust: hormoone, toksiine või teatud toite, mida sa sööd (uuri 21. peatükki „Levinud valearusaamad ja välditavad vead“).

      Üks päästik võib uinuva kilpnäärmeviiruse kahtlemata äratada, ent sageli teevad seda mitu päästikut koos, võib-olla mitme aasta jooksul. Oletame, et su probleemid algasid lapsepõlves, kui said osa vanemate või hooldajate muredest ja stressist. Vanemaks saades võisid sattuda mitmesse keerukasse suhtesse, üle elada autoavarii, maadelda toitumis- või unehäiretega. Niisugused raskused koos mõjusid su kehale halvasti ning kilpnäärmeviirus, mille võisid üles korjata ükskõik millal – imikuna sünnitusmajas, keskkoolis või hiljuti restoranis käies –, kasutas võimalust ja ründas.

      Päästikute loetelu

      Uuri kilpnäärmeviiruse levinud päästikute nimekirja ja vaata, kas mõni on sulle tuttav. Kas sümptomite avaldumise hetk hakkab tänu uuele vaatenurgale loogilisem tunduma?

      Pea meeles, et sa ei pruukinud olla tol ajal paljude päästikute olemasolust teadlikki. Võisid enda teadmata kokku puutuda putukamürkidega. Vahest oli sul toitainevaegus, mida vereanalüüsid ei näidanud, või mängis rolli mõni muu päästik, näiteks vaipade puhastamine su kodus, mida sa ei pidanud kuigi märkimisväärseks sündmuseks.

      Päästikutele mõeldes võib pilt minna tasapisi selgemaks. Lõpuks ometi saad vastuse küsimusele, miks haigus sind teatud hetkel tabas. Päästikud on järjestatud esinemissageduse järgi: kõige levinum päästik nimekirja eesotsas ja ebaharilikumad lõpus.

      1. Hallitus: pikaajaline kokkupuude hallitusega siseruumides, kus veedad iga päev mitu tundi, näiteks kodus või kontoris, võib kurnata immuunsüsteemi ja anda kilpnäärmeviirusele vabad käed.

      2. Elavhõbedat sisaldavad amalgaamist hambaplommid: kui su hambaid on parandatud metallplommidega (neid nimetatakse ka hõbeplommideks), ole nende eemaldamisega ettevaatlik. Elavhõbe, mida need sisaldavad, on plommides enamjaolt stabiilne, ent eemaldamise käigus võib mürgine aine su vereringesse sattuda ja viirust toita. Kui tahad metallplommidest vabaneda, lase need eemaldada ükshaaval.

      3. Elavhõbe muul kujul: kuna elavhõbe on kilpnäärmeviiruse üks lemmiktoit, väldi seda igal kujul. Süües sageli mereande, eriti suuri kalu, nagu näiteks tuuni- ja mõõkkala, mis sisaldavad harilikult üsna palju elavhõbedat, võid ajapikku oma immuunsüsteemi rängalt kahjustada ja kilpnäärmeviiruse valla päästa. Elavhõbe kipub ühtlasi edasi kanduma ühelt põlvkonnalt teisele, tekitades mitme põlvkonna vältel tervisehäireid, milles süüdistatakse ekslikult geene. Ole alati valvel – võime tänapäevalgi elavhõbedaga kokku puutuda. Jälgi ümbrust ja pane tähele, mida pakutakse sulle, su lastele ja teistele pereliikmetele.

      4. Tsingivaegus: tsingivaegus võib olla pärilik ja süveneda mitme põlvkonna vältel. Kui su kehas on teatud perioodil eriti vähe tsinki, võid olla tavalisest vastuvõtlikum kilpnäärmeviiruse suhtes.

      5. B12-vitamiini vaegus: isegi kui vereproov näitab, et vitamiini on su kehas küllaldaselt, ei pruugi see olla kasutatav B12, mis imendub seal, kus vaja. Kesknärvisüsteem, maks või muud siseelundid võivad sellegipoolest vitamiinivaeguses vireleda ning kilpnäärmeviirus hakkab seetõttu jõudsalt paljunema.

      6. Putuka- ja taimemürgid, kaasa arvatud DDT: kokkupuude mürkidega, millega pritsitakse murulappe, parke, aedu ja golfiväljakuid, võib kahjustada su keha ja toita kilpnäärmeviirust toksiinidega, mida see armastab. Putuka- ja taimemürgid, eriti DDT, võivad ühtlasi ühelt põlvkonnalt teisele kanduda ja tekitada tervisehäireid, milles sageli taas süüdistatakse geene.

      7. Putukamürgid kodus: sipelga- ja prussakamürgid ning muude putukate hävitamiseks mõeldud aerosoolid on samuti mürgised. Toksiinid võivad su siseelunditesse kuhjudes mängida rolli depressiooni kujunemisel ja ühtlasi toita kilpnäärmeviirust.

      8. Surm perekonnas: emotsionaalsed traumad võivad nõrgestada immuunsüsteemi ja sundida neerupealisi vallandama negatiivsete emotsioonidega seotud hormoone, mis toidavad viirusi. Lähedase inimese surm on eriti võimas päästik.

      9. Murtud süda või reetmine: keeruline abielulahutus, lahkuminek või reetmine nõrgestab samuti immuunsüsteemi ja vallandab hormoonid, mis võivad luua viirusele eriti soodsa keskkonna.

      10. Haige lähedase eest hoolitsemine: väga raske on näha lähedast inimest kannatamas ja samas tema eest hoolitseda. Mõnikord tunneme lausa tema valu. See kogemus võib taas nõrgestada immuunsüsteemi ja tugevdada kilpnäärmeviirust.

      11. Viirust toitvad retseptiravimid: antibiootikumid ja bensodiasepiinid võivad immuunsüsteemi nõrgestada ja kilpnäärmeviirust toita. Kui kahtlustad, et oled viirusega nakatunud, vestle arstiga ja vaadake koos üle ravimid, mida sa võtad.

      12. Ilmaaegu väljakirjutatud ravimid: kui võtad suuri ravimiannuseid, eriti mitut arstimit korraga, võid immuunsüsteemi rängalt kurnata ja seega viirusele ukse avada. Kui mitu erinevat arsti määravad ravimeid, veendu, et nad kõik oleksid kursis kõikide ravimitega, mida sa manustad, ja jälgi hoolikalt, kas annused sobivad sulle või mitte.

      13. Hormonaalsed muutused: suured hormonaalsed muutused, mis kaasnevad näiteks murdeea, raseduse ja sünnitusega, võivad pakkuda kilpnäärmeviirusele üht selle lemmikrooga: hormoone. Kui sobivaid hormoone on veres eriti palju, saab viirus kätte arenguks vajaliku kütuse. Hormonaalse muutuse kõrghetkel võib immuunsüsteem ühtlasi nõrgeneda ning see annab taas eelise viirusele. Paljud teismelised ja noored emad haigestuvadki äkitselt just selle päästiku tõttu.

      14. Uimastite tarvitamine: toksiine sisaldavad mõnuained võivad nõrgestada su immuunsüsteemi ja toita kilpnäärmeviirust.

      15. Rahamured: kui kardad, et võid kaotada eluaseme või töö, sa ei suuda enam arveid tasuda või pead otsima teise töö ootamatute kulude tõttu, võivad negatiivsed emotsioonid sul üle pea kokku lüüa. Hirm ebaõnnestumise ja minapildi kaotamise ees, surmahirm ja häbi võivad nõrgestada su immuunsüsteemi, mis ei suuda seetõttu kaitsta keha kilpnäärmeviiruse eest.

      16. Kehavigastused: kehavigastused ja traumad, nagu näiteks pahkluunihestus või jalaluumurd, võivad kurnata keha nii tugevasti, et kilpnäärmeviirus haarab võimalusest kinni, ärkab ja hakkab pahandust külvama. Kui vajad antibiootikume, läheb viirus veelgi rohkem elevile.

      17. Professionaalne vaibapuhastus: paljud sünteetilised vaibad sisaldavad toksiine ning vaibapuhastusvahendid on tulvil mürkkemikaale. Vaiba puhastamise ajal seega mürgid kuhjuvad. Iga päev mitu tundi mürgiseid aure sisse hingates muudad oma immuunsüsteemi nõrgaks ning ühtlasi äratad kilpnäärmeviiruse ja toidad seda. Kui oled ülitundlik, võiksid vaibad tubadest eemaldada või hankida looduslikust materjalist, kemikaalidega СКАЧАТЬ