Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi. Anthony William
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi - Anthony William страница 5

Название: Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi

Автор: Anthony William

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Здоровье

Серия:

isbn: 9789949849949

isbn:

СКАЧАТЬ võetud kilpnääre? Põhjusi on kaks: (1) enamik allikaid tegutseb endiselt, juhindudes teooriast, et autoimmuunhaigused tähendavad seda, et keha ründab iseennast – see pole tõsi, nagu peagi näeme, ja (2) mida rohkem tähelepanu kilpnäärmele pööratakse, seda vähem mõeldakse kehale kui tervikule.

      Tervikpilt on ülioluline.

      Tänapäevaste teooriate loojad näevad ainult peibutist, jahimehe meisterdatud puidust parti, mis on asetatud tiiki, meelitamaks ligi linnuparvi – lihtsaid sihtmärke. Peibutis – eksiarvamus, et kilpnääre on süüdi lugematutes haigustes – juhib tähelepanu kõrvale õigetelt vastustelt. Kui võtame binokli silmade eest ja astume kõrgemale künkale, näeme, et kaugemal on turvaline paik lindude jaoks, kes oskavad seda otsida. Sina saad samamoodi päästa iseenda ja oma lähedased, kui leiad koha, kus elutseb tõde kilpnäärme kohta.

      Kas inimeste kilpnäärmeid rünnatakse? Jah. Kas kilpnääre on oluline tervise alustala? Kahtlemata. See on tähtsam, kui arvatakse. Kas kahjustatud kilpnääre on miljonite inimeste haiguste põhjustaja? Ei.

      Tähtis tõde, mida eiratakse meditsiiniajakirjades, internetis ja uusimas erialakirjanduses, on see: kilpnäärmeprobleem ei ole inimese haiguse peapõhjus. Probleemne kilpnääre on lihtsalt järjekordne sümptom.

      Kilpnäärmehäired on palju suuremad kui see tilluke kaelas asuv nääre. Kilpnäärmeprobleemidega ei saa seletada lugematuid häireid, millega inimene võib maadelda; kilpnääre ei ole otsustav ühenduslüli, mis kõike seletab. Kilpnäärmehaigusega seostatavaid sümptomeid tekitab hoopis agressiivne sissetungija, mis kehas kaost külvab: kilpnäärmeviirus.

      Kõigil, kelle kehas elab see levinud viirus, on juba kilpnäärmega probleeme või on need peagi avaldumas. Viirus ründab peale kilpnäärme muidki elundeid. Hetkeks, mil viirus su kilpnäärmesse tungib, on see juba jõudnud kolmandasse staadiumisse ja kahjustanud su tervist ka eelmistes staadiumides, olenemata sellest, kas oled seda tajunud või ei. Viirus tekitab paljusid sümptomeid ja häireid lisaks neile, mida harilikult seostatakse kilpnäärmega. Seega võivad kõik su tervisemured lähtuda ühestainsast allikast. Viirus ei peatu ka kilpnäärmes. See tahab tungida veelgi kaugemale ja segada su närvisüsteemi tööd, tekitades kümneid mõistatuslikke sümptomeid ja kahjustades su tervist veelgi enam.

      Nüüd, kui pääsed ligi selles raamatus esitatud kõrgemale tõele, suudad viiruse peatada.

      Esimeses osas „Kilpnäärmesaladuste paljastamine“ vaatleme kilpnäärmeviirust lähemalt: kuidas see toimib, mil moel sümptomeid tekitab ja mida peaksid teadma, kui su kilpnääret on uuritud või oled ravimeid võtnud. Teises osas „Suured vead tervenemisteel“ keskendume krooniliste haiguste ja sümptomitega seotud olulisematele väärarusaamadele, mis takistavad paranemist. Kolmandast osast „Kilpnäärme elluäratamine“ leiad nii-öelda tööriistakasti, mis aitab sul terveneda. Räägin sellest, mida peaksid teadma, kui su kilpnääre on osaliselt või täielikult eemaldatud, kuidas peatada viirust, ja näitan, kuidas taastada kilpnäärme ja kogu keha tervist ja elujõudu. Muuhulgas tutvustan spetsiaalset 90-päevast kilpnäärme taastusravi ja annan hulgaliselt kilpnääret toetavate toitude retsepte.

      Neljandas osas „Unesaladused“ aitan välja selgitada su unehäirete põhjused, pidevast öisest ärkamisest igahommikuse väsimustunde ja uinumisvõimetuseni. Häiritud und peetakse sageli kilpnäärmeprobleemide sümptomiks, kuid unetuse põhjused on tegelikult palju keerukamad. Uni on meditsiiniringkondades endiselt mõistatuslik nähtus ning kuna see mängib kilpnäärmeviiruse hävitamisel ja tervise hoidmisel olulist rolli, on sellele pühendatud eraldi peatükk. Me kõik oleme ära teeninud rahuliku une ning teades, kuidas unekoodi murda, on see igaühele kättesaadav.

      Sina kui uus kilpnäärmeekspert

      Sellest raamatust leiad kaua oodatud selged vastused. Need on pärit kõrgemast allikast, mis ütleb, kuidas sa oled praegusesse täbarasse olukorda sattunud, ja näitab, kuidas sellest välja pääseda. Oled juba tervenemisteele asunud. Tõe teadasaamine on esimene suur samm.

      Viimase leheküljeni jõudnud, on sinust saanud kilpnäärmeekspert. Sinu teadmised on võimsamad levinud teooriatest. Tead rohkem kui kilpnääret uurivad teadlased. Kes on kilpnäärmeekspert? On see inimene, kes tunneb hästi hüpoteese? Inimene, kes näeb tervikpilti? Peagi mõistad, mis toimub tegelikult su kilpnäärme ja kogu kehaga. Õpid tõele toetudes end tervendama. Sina oledki kilpnäärmeekspert.

      See pole sugugi kõik. Teised märkavad su järkjärgulist muutumist ja uurivad, mis on su saladus. Saad teisi tõeni juhatada toidukaupluses, raamatupoes, internetis või sõprade ja pereliikmete seas viibides. Annad oma panuse tervenemisliikumisse. Sinu teadmised aitavad paljusid inimesi – rohkemaid, kui sa eales arvata oskad.

      Nüüd aga asume teele.

      TEINE PEATÜKK

      Kilpnäärmeviiruse päästikud

      Kui sul on probleeme kilpnäärmega, oled ilmselt esitanud endale mitmeid küsimusi: kuidas see juhtus? Miks mina? Miks just nüüd?

      Olen kindel, et sul oli muid muresid juba enne sümptomite avaldumist. Elus tuleb ette nii mõndagi: lahkuminekud, reetmised, lähedaste surm, haigete pereliikmete eest hoolitsemine, rahamured, kehavigastused ja palju muud. Olen noorusaegadest saadik jälginud, kuidas inimesed tulevad toime eluraskuste, katsumuste ja kaotustega. Olen näinud kannatusi. Ma tean, kui raske võib olla elu.

      Kõigele lisaks tundsid end ühel päeval äkki halvasti. Su energia hakkas hajuma, teksapüksid ei läinud enam hästi jalga, süda hakkas nähtava põhjuseta pekslema ja juuksed salkude kaupa välja langema, tekkisid külmavärinad ja kuumahood, lihased hakkasid valutama, ilmnesid keskendumisraskused või mäluhäired.

      Võib-olla pidid loobuma töökohast või jätma kooli pooleli. Võimalik, et sa ei suutnud enam hoolitseda laste eest nii hästi, kui oleksid tahtnud. Sõprussuhted lagunesid ja olid meeleheitel, kui ei suutnud enam täita kohustusi, kuna püüdsid lihtsalt kuidagi elus püsida.

      Võisid tunda, et kilpnäärmehaigus lõi välja kõige ebasobivamal hetkel. See tundus lausa julma karistusena. Just siis, kui elu oli eriti keeruline ja tasakaalu oli raske leida, kukkus sulle sülle haigus ning pidid tasakaalu jäädavalt unustama.

      Võib-olla tundsid, et sümptomid tabasid sind nagu välk selgest taevast. Kõik sujus päris kenasti, kuni su elu muutus ootamatult igasuguse hoiatuseta. Äkitselt polnud sa enam sina ise.

      Mõlemal juhul – kui haigus tundub olevat viimane õlekõrs, mis murrab kaameli selja, ja kui see on nagu auk, kuhu sa ootamatult kukud – aitavad päästikud meil mõista, kuidas asi nii hulluks läks. Päästikud on sündmused, emotsionaalsed kogemused, keskkonnategurid ja muud asjaolud, mis võivad anda kilpnäärmeviirusele kütteainet, mida see vajab aktiivse kasvu staadiumis selleks, et su tervist rikkuda.

      Kuidas päästikud toimivad?

      Kui inimene nakatub kilpnäärmeviirusega, liigub see vereringest lümfisõlmedesse, siseelunditesse, näiteks maksa, kilpnäärmesse ja lõpuks kesknärvisüsteemi. Protsessi käigus tuleb sageli ette ajutisi seisakuid, mistõttu su tervis aeg-ajalt paranes pisut ja halvenes siis taas. Viirus varjab end su kehas, kogub jõudu ja ootab järgmisse etappi liikumiseks sobivat hetke. Millised tegurid näitavad, et sobiv hetk on tulnud? Päästikud.

      Kas mäletad, millal sa esimest korda märkasid, et enesetunne on kehv, või millal seni kontrolli all olnud sümptomid ägenesid? Kas see juhtus ajal, mil sul olid suured rahamured, pärast sünnitust, abielulahutust või muud traumat? Need on vaid mõned СКАЧАТЬ