Сценарії життя людей. Клод Штайнер
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Сценарії життя людей - Клод Штайнер страница

Название: Сценарії життя людей

Автор: Клод Штайнер

Издательство: Ранок

Жанр: Психотерапия и консультирование

Серия: #PROMe

isbn: 978-617-09-5958-4, 978-617-09-5937-9

isbn:

СКАЧАТЬ баз даних, виконань, фонограм, програм мовлення та обладнання і матеріалів, призначених для їх виготовлення і відтворення. Повторне порушення карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією та знищенням всіх примірників, матеріальних носіїв комп’ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, програм мовлення, аудіо -і відеокасет, дискет, інших носіїв інформації, обладнання та матеріалів, призначених для їх виготовлення і відтворення. Кримінальне переслідування також відбувається згідно з відповідними законами країн, де зафіксовано незаконне відтворення (поширення) творів.

      Книга містить криптографічний захист, що дозволяє визначити, хто є джерелом незаконного розповсюдження (відтворення) творів.

      Щиро сподіваємося, що Ви з повагою поставитеся до інтелектуальної праці інших і ще раз Вам вдячні!

      Передмова до другого видання

      Цю книжку я присвячую Еріку Берну – педагогу, другу, батькові, брату

      Книжка «Сценарії життя людей» була написана в 1960-х роках, у час, що взагалі не схожий на сьогодення. Наша країна була великим і впорядкованим простором, наповненим численними перспективами та можливостями для зростання. Сьогодні молоді американці середнього класу, які обирають свій шлях у житті, стикаються з жорстким, сповненим суперництва світом – світом, у якому менше свободи дій та менше прав на помилку. «Сценарії життя людей» – це книжка про те, який вибір роблять люди й чому вони його роблять. Нині, як і раніше, ця книжка досліджує життєво важливі рішення й допомагає людям обирати мудро серед наявних альтернатив.

      Безмежний американський оптимізм п’ятдесятих і шістдесятих років перетворився на сучасні егоцентричні перегони щурів. Люди, які розпочинали свою трудову діяльність у п’ятдесяті роки, могли очікувати, що протягом кількох наступних років їхні реальні доходи подвояться, тоді як між 1973 і 1987 роками середній дохід сім’ї знизився на 1000 доларів у еквіваленті 1987 року. З усім тим, образи достатку й далі животіють у колективній підсвідомості, вимиваючи розчарування та цинізм у повсякденне життя людей.

      Наше суспільство дедалі більше розділяється на дві великі групи. Для тих, хто досягнув успіху в цих перегонах, є невичерпний запас споживчих товарів і можливість ізолюватись від токсичного середовища, у якому вимушені жити ті, хто програв. Для інших захисна сітка рветься, залишаючи страшну порожнечу. Рівень бідності сімей, у яких батькам до 30 років, становить 35 %. А там, де живе бідність, на похмурому горизонті маячіють наркоманія й божевілля, відчай і можливість залишитися без даху над головою.

      Ми дивуємося несподіваним історіям про дітей, народжених у гнітючих, а то й жахливих умовах, які зростають і стають дієвими та щасливими членами суспільства, тоді як інші, народжені в багатстві та свободі, не можуть упоратись із життєвими труднощами й помирають від знемоги. У тій самій газеті ми читаємо історію про колись бездомну жінку, яка з відзнакою закінчила Стенфордський університет, та мертвого безхатченка, який виявився первістком заможної сім’ї із Сан-Франциско. Ці реальні життєві історії – обнадійливі, але водночас сповнені цинізмом – вказують на те, що середовище, хоч вищого ґатунку, хоч гетто, ніяк не впливає на долю людини.

      Звичайно, умови, з якими ми стикаємося в житті, обмежують спектр наших можливостей. Деякі люди народжуються в багатстві, деякі в бідності; деякі зростають у великих турботливих сім’ях, а інші живуть з переляканими й самотніми матерями; деякі мають надійних, тверезих батьків і вчителів, а деякі змушені жити з інфантильними й залежними опікунами. Дехто ніколи й не бачив насильства, смерті й жорстокого поводження, тоді як інші щодня з ними стикаються. Дехто має суворих батьків, що люблять дисципліну, а хтось живе як сам собі знає й робить те, що заманеться.

      Однак перед кожною молодою людиною постає завдання – вирішити, чи опустити руки й прийняти все як є, чи боротися за краще. У кожної людини є духовне ядро, яке існує незалежно від навколишнього середовища і має не менш важливе значення для її долі. Саме це духовне ядро допомагає витримувати болісні страждання, долати труднощі, приймати неймовірно мудрі рішення або незбагненні жертви, і саме воно в найгірші часи спонукає й веде свого власника вперед. Завдання цієї книжки полягає в тому, щоб розв’язати загадку людської долі й виявити те, як закладаються сценарії життя людей – чим вони є і з яких компонентів складаються, як своєрідне поєднання духу людини та обставин формує остаточний шлях, яким життя розгортатиметься далі.

      Майже через двадцять років після першої появи моєї книжки «Сценарії життя людей» її оновлене видання читатиме нове покоління – те, що народилося в складних реаліях на межі століть. У книжці говорю про тиск, з яким ми всі стикаємося в наших життєвих подорожах, і механізми його подолання, що передаються з покоління в покоління. Теорія, описана в цій книжці, заявляє, що сценарії або життєві шляхи людей чітко СКАЧАТЬ