В поисках утраченного счастья, або Магія загубленого селища. Леся Базылева
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу В поисках утраченного счастья, або Магія загубленого селища - Леся Базылева страница 5

СКАЧАТЬ Жили вони в злагоді та любові.

      Гриць із пуп'янка обдарований Богом був. Знав наперед усе, що станеться та так детально, що деколи лякав батьків цим. Бувало, біжить до матері й каже:

      – Мамо, мамо! На стіл накривайте, тато з поважними дядьками до нас їде.

      – Звідки ти взяв?! – дивувалась Палажка вигадкам дитячим.

      – Знаю і все! – сердився малий, а розтлумачити, звідки знає, не міг.

      Не минало й десяти хвилин, а батько й справді в дім гостей вів.

      Стали з часом прислухатися до слів малого і, треба сказати, не раз він біду від сім’ї відводив.

      Тільки писати навчився, попросив у батька зошит купити. Записував у нього молитви різні. Бувало, захворіє якась худоба, він зошит візьме, молитву вибере, руками водить, молитву шепоче – тварина засинає, а на ранок як і не хворіла. Прознали люди в селі про це Грицеве обдарування, почали до нього худобу хвору водити та дітей малих із всілякими негараздами.

      Дорослих батько Грицю не дозволяв лікувати, говорив:

      – Синку, малий ти ще, сили тієї не маєш, щоб зло людське від добра відрізнити. Зміцнієш духом, не відпустить тебе жага людям допомагати – значить, так тому й бути.

      Гриць журився, але старшим за себе корився і батька ослухатись не смів.

      Микола пишався дуже сином, бо той горілкою не впивався, з ледачими не водився – працьовитий був. А як неділя, то до церкви біжить, Богу вклонитись та свічку запалити.

      Молодшенька донька, Яринка, ох і гарна була: висока, тендітна, довгі, шовковисті коси чудовно вилися коло білого, рум’яного личка, очі мов вуглинки, злегенька прикриті довгими густими віями, брівоньки смолисті, ниточкою натягнуті, губоньки, як квіточки, розквітали веселою усмішкою, випромінюючи радість. А як пісню заспіває, ллється її голос, як вода джерельна. Хлопці задивлялися на неї з пожадливістю, а дівчата заздрили вроді.

      – Доню, подивись, як парубки за тобою впадають, а чи подобається тобі хтось із них? – цікавився Микола.

      – Ой, тато, немає серед тих парубків жодного, щоб на вас був схожий: розумний, поставний, вродливий і міцний духом своїм і тілом. Всі наче дурнуваті цуценята.

      – То вони перед тобою розум втрачають, а так справні! Ти б придивилася до них, може й сподобала б якогось.

      Але Яринка навіть слухати не хотіла про хлопців, що бігали навколо неї, все сподівалася, що долею їй призначений на батька схожий.

      Дуже любила вона батька свого й у той час, як інші дівчата до матері горнулись, від тата не відходила. Малою весь час із ним просилася, куди б той не їхав. Микола відмовити не міг. Посадить її на коня поперед себе, а вона притулиться до нього, рученятами обійме та пісеньки співає.

      Миколі після призначення на посаду громада додатковий шматок землі наділила. Радів він тому, як дитина мала. Господарство своє з кожним роком збільшував, бо з розумом до справи підходив.

      Із СКАЧАТЬ