Слухай своє тіло – найкращого друга у всьому світі. Лиз Бурбо
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Слухай своє тіло – найкращого друга у всьому світі - Лиз Бурбо страница 11

СКАЧАТЬ функції, і отримувати за це таку зарплату. Ось що є зобов’язання.

      Стосунки дітей та батьків характеризуються зобов’язаннями, а не відповідальністю. Коли ми вирішуємо мати дітей, ми як батьки беремо на себе зобов’язання забезпечити їм життєві умови й утримувати їх доти, доки вони самі не будуть в змозі заробляти собі на життя, тобто до досягнення ними віку, встановленого законом певної країни. Забезпечувати дітей дахом над головою, харчуванням та одягом є частиною батьківського зобов’язання. Це, однак, не означає, що діти мають отримувати все, чого їм заманеться. Ми зобов’язані забезпечувати їх тільки найбільш необхідним. Якщо батьки хочуть дати дітям більше, то це їхній вибір, але не обов’язок. Доповнення не належать до зобов’язань. Те саме й у випадку з найманим працівником, який зобов’язався виконувати певну роботу для роботодавця. Якщо він хоче робити більше, нехай робить, але це вже за його власним вибором. Важливо, щоб він дотримувався основних зобов’язань.

      Батьки не можуть взяти на себе зобов’язання, що дитина БУДЕ щасливою, доброю, розумною або завжди здоровою. Відповідальність за це лежить на самій дитині.

      Якщо ти взяв на себе зобов’язання, важливо його виконувати. Пам’ятай: «Що посієш, те й пожнеш». Справді, якщо ти не можеш дотримати зобов’язання, які дав іншим, то й результати матимеш відповідні.

      Ти не можеш зняти з себе відповідальність, адже вона – твоя, вона є частиною тебе. Але ти можеш зняти з себе зобов’язання, яке брав на себе раніше, з огляду на його можливі наслідки. Багато хто постійно відмовляється від своїх зобов’язань, тимчасом як інші просто забувають про них, не дуже піклуючись про наслідки. Якщо ти часто так робиш, то ризикуєш притягнути до себе чимало неприємностей і проблем у стосунках з іншими. Тому, перш ніж ухвалити своє рішення, зупинись і запитай себе: «Що це мені коштуватиме в плані моїх зв’язків з оточенням, мого здоров’я, щастя, стосунків тощо?» Якщо ситуація не загрожує ускладненнями або якщо втрати невеликі, а головне – якщо ти відчуваєш, що готовий відповідати за наслідки, то можеш вважати, що ціну довелося заплатити невелику.

      Може трапитися, що ти обіцяв зустрітися з кимось, щоб піти погуляти або попрацювати, але потім у тебе з’явилися важливіші справи. Можливо, ти з таких людей, які не наважуються вчасно скасувати взяте на себе зобов’язання зі страху, що інші образяться, що ти не знайдеш потрібних слів або що тебе присоромлять або засудять? І ти знову і знову опиняєшся перед необхідністю робити щось, що тобі не подобається. Ми часто надто поспішаємо брати на себе зобов’язання, не обмірковуючи все як слід, а потім шкодуємо. Якщо це про тебе, не вагайся скасовувати зобов’язання.

      Не так уже й важко зателефонувати людині і сказати, що ти вирішив змінити свої плани. Будь щирий і чесний: «Я знаю, що обіцяв, але чи не можемо ми домовитися про інше? Я погодився занадто швидко». Насправді ти навіть не зобов’язаний довго щось пояснювати або виправдовуватися.

СКАЧАТЬ