Янголи і демони. Дэн Браун
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Янголи і демони - Дэн Браун страница 9

СКАЧАТЬ поміж охайними гуртожитками купками росли клени. Вимощеними стежками діловито крокували особи з ученим виглядом і книжками в руках. Схожості з університетським кампусом додавали двоє довговолосих гіпі, які кидали один одному фрізбі під звуки Четвертої симфонії Малера, що линули з вікна гуртожитку.

      – Це наші гуртожитки, – пояснив Колер, виїхавши на стежку, що вела до будинків. – У нас працює понад три тисячі фізиків. ЦЕРН зібрав під своїм дахом понад половину всіх фахівців з елементарних частинок у світі – це найсвітліші розуми планети. Німці, японці, італійці, голландці – усіх не перелічити. Наші фізики представляють понад п’ятсот університетів і шістдесят національностей.

      Ленґдон був вражений.

      – Як же вони спілкуються?

      – Англійською, звичайно. Це універсальна мова науки.

      Ленґдон завжди думав, що універсальна мова науки – це математика, але надто втомився, щоб сперечатися. Він слухняно йшов стежкою за Колером.

      Десь на півдорозі назустріч їм пробіг молодий чоловік у футболці з написом: NO GUT, NO GLORY!

      Спантеличений, Ленґдон подивився йому вслід.

      – Gut?4

      – Теорія Великого Об’єднання5, – насмішкувато відповів Колер. – Теорія всього.

      – Зрозуміло, – сказав Ленґдон, насправді нічого не розуміючи.

      – Ви маєте хоч якесь уявлення про фізику елементарних частинок, містере Ленґдон?

      Ленґдон знизав плечима.

      – Я маю уявлення про фізику загалом – падіння тіл і таке інше. – Тривале захоплення стрибками у воду сповнило його глибоким благоговінням перед силою тяжіння і прискоренням вільного падіння. – Фізика елементарних частинок – це наука про атоми, правда?

      Колер похитав головою.

      – Порівняно з тим, чим ми займаємося, атоми здаються планетами. Нас цікавить ядро атома, яке в десять тисяч разів менше від нього самого. – Він знову закашлявся, цього разу сильніше. – Чоловіки й жінки, що працюють у ЦЕРНі, шукають відповідей на одвічні запитання, які турбували людство з найдавніших часів. Звідки ми взялися? З чого створені?

      – І що, відповіді на ці запитання можна знайти у фізичній лабораторії?

      – Вас це дивує?

      – Звичайно. Мені здається, що це питання духовного плану.

      – Містере Ленґдон, усі питання колись були духовного плану. З давніх-давен людство зверталося до духовності й релігії, щоб заповнити ті прогалини, яких не могла пояснити наука. Схід і захід сонця колись приписували Геліосу і його вогненній колісниці. Землетруси й цунамі вважали гнівом Посейдона. Сьогодні наука довела, що ці боги були фальшивими ідолами. І незабаром доведе, що такими є всі боги. Наука вже дала відповіді майже на всі запитання, які тільки можуть цікавити людину. Залишилося декілька, щоправда, найскладніших. Звідки ми взялися? Що тут робимо? У чому сенс життя і всесвіту?

      Ленґдон був вражений.

      – І СКАЧАТЬ



<p>4</p>

Нутрощі, кишки (англ.).

<p>5</p>

Grand Unification Theory (англ.).