Trešais nav lieks. Lūsija Dilana
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Trešais nav lieks - Lūsija Dilana страница 4

Название: Trešais nav lieks

Автор: Lūsija Dilana

Издательство: KONTINENTS

Жанр: Современные любовные романы

Серия:

isbn: 978-9984-35-739-3

isbn:

СКАЧАТЬ no darba, bet laimīgā kārtā nebūs jāpiemin šķiršanās no Olivera.

      Pirms dažiem gadiem Reičela bija visu krietni izvērtējusi un izlēmusi – būs vienkāršāk izlikties, ka dzīvo viena, un paciest Valas mudinājumus “atrast sev vīrieti un nostabilizēties”, nekā izskaidrot savas sarežģītās attiecības ar kopdzīvei tik nepiemērotu personu kā Olivers Riglijs. Ironiskā kārtā vienīgā, kas šo to zināja par Oliveru, bija Dota, un arī viņai Reičela bija pastāstījusi pavisam nedaudz.

      – Darbs dzīvē nebūt nav viss, – Vala atgādināja. Reičela nodomāja, ka šādi vārdi izklausās lieki tādas sievietes mutē, kas bijusi pilna laika mājsaimniece kopš tūkstoš deviņi simti sešdesmit devītā gada, un tas bijis iespējams tāpēc, ka viņas vīrs nav taupījis pūliņus, strādājot par zobārstu. – Tu nepaliec jaunāka.

      – Vai kāds paliek jaunāks? – Reičela atcirta, pagriežoties uz mašīnas pusi.

      Un sastapās ar spožu acu pāri. Džems raudzījās pretī caur aizmugures stiklu tā, ka Reičela pārsteigumā soli atkāpās.

      Suns sēdēja kā sargs, vienu ķepu uzlicis uz mantu kārbas un piešķiebis galvu, itin kā saklausītu arī telefona sarunas nedzirdamo pusi. Viena melnā auss noļukusi, otra modri saspicēta, atklājot skatienam tās iekšpusi ar maigi sārtu ādu un nedaudzām baltām spalviņām. Dzīvnieks šķita lepojamies, ka drīkst sargāt Reičelas pasaulīgo mantību, tas alka būt noderīgs, bet vēl nezināja, ka jaunās īpašnieces juceklīgajā dzīvē sunim vietas nav.

      Reičelas krūtīs samilza muļķīgas līdzcietības kamols; pašai par izbrīnu, plakstos iekņudējās asaras.

      Varbūt te ir runa par agrīnas menopauzes pirmo priekšvēstnesi, viņa drūmi nodomāja. Dzīvnieku izraisīti emociju uzplūdi. Varbūt ķermenis signalizē, ka drīz atskanēs spēles beigu svilpiens un pienācis laiks apgādāties ar kaķu bariņu?

      – Reičela! Saki taču kaut ko! – Vala joprojām atradās pie klausules un cerēja uz sirds izkratīšanu Amēlijai raksturīgā stilā.

      – Mamm, es tev piezvanīšu vēlāk, – Reičela apsolīja.

      – Mums jāpārrunā svarīgas lietas, – Vala nerimās.

      – Un neaizmirsti par Akera Bilka albumiem! – fonā atskanēja apslāpēta balss.

      – Un neaizmirsti par…

      – Es jau dzirdēju, – Reičela aprāva māti pusvārdā.

      Viņa pabeidza sarunu, bet Džems aiz stikla sāka elsot, suņa mute pavērās tādā kā smaidā, laukā izkārās sārta mēle.

      – Iesaku tev nekļūt pārlieku apmierinātam, – Reičela brīdināja.

      2. NODAĻA

      Ar plecu atgrūdusi vaļā durvis, Reičela guva pārliecību, ka parādes ieeja ikdienā nav tikusi izmantota.

      Koks mazliet sariezies, tumšajā priekšnamā nemētājās nedz picēriju cenu lapiņas, nedz citi reklāmsūtījumi, toties tur atradās no misiņa darināts vectēva sienas pulkstenis un sarkankoka puķpodu paliktnis ar noputējušu aspidistru, bet tumšsarkanās tapetes greznoja gravīras ar brūnacainiem spanieliem, kam mutē ļengani karājās nomedītie putni.

      Reičela saoda spodrināmā vaska un lavandu smaržu, bet dīvainā kārtā suņu smaku nemanīja. Vala mūždien gremzās, ka Dotas māja droši vien ožot pēc salijušas suņu būdas, tomēr telpas pietiekami augsto griestu dēļ Reičelas jutīgais deguns nesignalizēja par īpaši netīkamiem aromātiem.

      Kopš Reičelas iepriekšējā apciemojuma, kas notika pirms septiņiem gadiem Vecgada vakarā, mainījies šeit nebija itin nekas. Toreiz viņa pirmo reizi bija nopietni sastrīdējusies ar Oliveru, jo kārtējo reizi mēģināja draugu pārliecināt, ka brīvdienas jāpavada kopā, citādi viņai nāktos vienai pašai piedalīties ģimenes svinībās. Reičelai bija līdz kaklam gan Valas uzbāzīgie mājieni par nepieciešamību nokārtot dzīvi, gan Olivera izvairība, tālab viņa bija pasūtījusi sev un Oliveram slēpošanas izbraukumu, ko viņš anulēja pēdējā brīdī. Tā vietā, lai sēdētu mājās un kļūtu citiem par līdzjūtības objektu, Reičela bija rīkojusies Mātes Terēzes garā un piezvanījusi Dotai, kas negaidīti uzaicināja māsasmeitu ciemos.

      Reičela nobrīnījās par sevi – kas gan viņai uznācis, ka viena pati mēro garās jūdzes uz Vusteršīru, ja tā vietā varētu uz nebēdu flirtēt Soho klubā. Tomēr vēlēšanās būt neatrodamai lika turpināt ceļu. Longhemptonā viņu pārņēma gluži citas izjūtas. Dota bija ieaicinājusi viešņu siltajā virtuvē, kur “Radio Četri” pārraidīja lugu. Krustmāte gatavoja zivju pīrāgu, bet Reičela palēnām manīja, ka raidluga ieinteresē arī viņu. Abas ieturēja maltīti biedriskā klusumā, ko iztraucēja vienīgi pie plīts novietotā kastē aizmigušu septiņu kucēnu šņākāšana.

      Pusnakts tika sagaidīta pie liesmojoša kamīna ar pudeli Krug šampanieša. Dota nevaicāja, kālab Reičela ir viena šajā vakarā, kad vairums viņas vecuma sieviešu nododas ballītēm un izpriecām, tikai pajautāja, vai viņa ir laimīga. Vienkāršais jautājums pārdūra Reičelas mākslotās bezrūpības burbuli un ļāva Dotai uzzināt vairāk, nekā zināja pašas māte. Visu ne, tikai to, ka Olivers ar grūtībām piedabūjams ievērot norunas, bet viņa ir par lepnu, lai piespiedu kārtā sēdētu mājās.

      – Vīrietim patīk padarīt savu eksistenci sarežģītu. – Dotas sājā sejas izteiksme liecināja, ka šī ir pieredzes diktēta atziņa. – Neļauj, lai viņi sarežģī tavējo. Ar suņiem cita lieta – viņu pieķeršanās ir vienkārša un godīga. Pastaiga, ēdiens, guļvieta… – Dota paklusēja, tad uzrauca uzaci. – Taisnību sakot…

      Tajā mirklī krustmāte šķita kļuvusi par gadiem divdesmit jaunāka, savukārt Reičela jutās kā naivs bērns, nevis dzīves pārsātināta pilsētniece. Tomēr viņa neko nejautāja. Vala bija piekodinājusi neiztaujāt Dotu par viņas savādo bezlaulību. Ieskaņojušos paradumus grūti iznīdēt.

      Krustmāte piedāvāja Reičelai viskiju un iecukurotus augļus no Fortnum&Mason, un viņas atkal iegrima katra savās domās. Reičela prātoja, kur gan Dota ņēmusi Krug šampanieti un cukurotos augļus. Smalkie cienasti nepavisam neiederējās Valas iztēlotajās ainās par Dotas svētkiem, proti, Winalot suņu barības bundžu ar akmeņozola zariņu tajā.

      Kavējoties atmiņās, Reičela pavilcinājās pie ārdurvīm. Viņa bija devusies projām Jaungada dienā, jo vajadzēja sagatavot tikšanos ar klientu, un abas sievietes vairs nekad nepieminēja kopīgi sagaidīto gadmiju. Turpinājās ierastās attiecības, kas aprobežojās ar apsveikuma kartīšu sūtīšanu dzimšanas dienās un Ziemassvētkos. Pēc Longhemptonā sagaidītā Jaunā gada Reičela bija pieteikusies vietējās patversmes brīvprātīgajos palīgos, lai tādējādi liktu Oliveram šo to pārdomāt. Tikai viņam tas bija gluži vienalga.

      Reičela iegāja priekšnamā. Dota nebija neko pārveidojusi, kopš ievācās šeit septiņdesmito gadu sākumā, bet lauku mājai šāda pašcieņas pilna nolaistība piederējās itin labi. Mazliet gaišas krāsas, pa kādai vāzei ar ziediem, un telpas iegūs gluži citu izskatu. Šis miteklis piederēs Reičelai. Izremontēts СКАЧАТЬ