Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui. Janno Seeder
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui - Janno Seeder страница 9

Название: Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui

Автор: Janno Seeder

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Эзотерика

Серия:

isbn: 9789985326718

isbn:

СКАЧАТЬ neid meeleheitlikult kinni püüda, kui hästi läks, siis sai ta ühe, kuid tavaliselt lõppes mäng tühjade pihkudega.

TUUL

      Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni trigramm.

      Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni trigramm koosneb kahest yang-energia ja ühest yin-energia joonest. Visuaalselt kujutab trigramm energiat, mis tuleb taevast täis hirmutavat jõudu. Tuul on eriti tugev just ülemistes, kõrgemates kihtides. Seda tuult ei ole võimalik taltsutada, korrale kutsuda. Sellist tuult on võimalik ainult tundma õppida ja temaga koos eksisteerimisega hakkama saada. Nii lendavad lennukid 5000, 1000 kilomeetri kõrgusel, kus tuule kiirust võib mõõta 100 km/h ja rohkem. Seda tuult ei saa muuta ega ümber kasvatada, kuid insenerid on õppinud selliseid lennukeid ehitama, mis saavad edukalt hakkama kõrgustes lendamisega.

      Mida lähemale maapinnale tuul jõuab, seda rahulikumaks tema jõud jääb ja tuul raugeb. Päris maapinna lähedal olevat tuult esindab yinenergias joon, mis viitab sellele, et rahulikku tuult on võimalik suunata ja enda kasuks tööle panna. Aastasadu on töötanud tuuleveskid, tänapäeval aga tuulegeneraatorid. Kui mõnus on soe pehme lõunatuul, mis paitab meie põski! Mõnikord raugeb tuule energia täielikult ja maad võtab vaikus, tuulevaikus.

      Nii tugevat energiat ei saa juhtida jõuliselt. Sellisele energiale läheneb tark inimene vaikselt, ettevaatlikult, yin’ilt.

      Külluslik mina

      Kaasaegses maailmas on levinud arusaam, et küllus peitub asjades. Tõepoolest, iseenda defineerimine, väärtustamine käib tihti esemete ja staatuse kaudu – missugune on auto, missuguses rajoonis asub kodu, missugune on töökoht. Tõeline küllus aga ei ole seotud sellega, mida ma oman, vaid sellega, kes ma olen.

      Ka noor inimene lähtub oma tulevast eluala valides eelkõige antud aja moevooludest. Sellepärast on olnud erinevatel aegadel erinevad valdkonnad populaarsed. Kui 1960-ndatel valiti keemia, 1980-ndatel majandus, 1990-ndatel rahvusvaheline äri, 2000. aastatel haldusjuhtimine, siis 2010. aastate mood on keskkonnateadus. Kui soovite endale töökohta või eluala, mis kütab teie sisemist kutsumust ka kahekümne aasta pärast, siis ärge otsige tööd, mida saab teha lihtsalt tegemise pärast, lähtudes pelgalt elatise teenimise vajadusest, vaid otsige ja järgige oma kutsumust ning valige amet, kes te tahate olla tulevikus või kellena tahate te ennast tulevikus tunda. Eluvaldkonna valmisel esitage endale lihtne küsimus: missugune ma olen siis, kui tunnen, et olen end täielikult teostanud ja kõige selgemini end väljendanud.

      Loov ja külluslikku rahulolu kiirgav inimene ei saa teha midagi, mida ta teha ei taha. Jah, mõnikord tuleb teatud aeg täita ka teisi valikuid, kuid sinna ei saa jääda lõpmatuseni, sest inimese hing vajab toidet. Inimese elus ei ole sellist hetke, millal tal ei ole valikuvõimalust. Kõik olukorrad olete te ise loonud ja just nimelt selliseks, et te saaksite kogeda neid valikuid, mida te ise vabal tahtel teinud olete. Mul ei olnud teist valikut – see on kõige sagedamini kasutatud põhjendus siis, kui inimene tegutseb valdkonnas, mis talle üldse ei meeldi, või elab elu, mida ta ei naudi ja mis tema energiat vähendab.

      Iga teie valik, iga teie otsus, iga teie mõte, iga teie sõna väljendab seda, kes te enda arvates olete ja kes te olete otsustanud olla. Maailm külvab teid üle kõikide nende heade asjadega, millest te olete aastaid unistanud. Nii et laske end oma tegemistel lähtuda sellest, kes te tõeliselt olete. Olge õnnelik, olge külluses, olge tark, olge loov, olge see, kes te tegelikult olete või kes te tegelikult tahate olla. Elage sellest lähtuvalt ja siis tõmbate ligi sarnast energiat, sarnaseid võimalusi, siis toimib külgetõmbeseadus.

      Mirje unistas näitlemisest, lavast. Tema suur unistus ja kutsumus oli teater. Ta oli kindel, vähemalt arvas olevat kindel, et pärast gümnaasiumi lõpetamist on tema töö seotud teatriga. Sellega aga ei olnud nõus tema vanemad ja sugulased, kes selle idee maha laitsid, teda hoiatasid, isegi ähvardasid. Ja Mirje andis survele järele. Küll jõuab, arvas ta. Aastad läksid, ta abiellus, sündisid lapsed. Mõnda aega tegeles ta veel harrastusteatriga, kuid mingil hetkel see lakkas ja nüüd satub ta päris harva teatrisse. Tekib küsimus, kas teater ikka oli tema kutsumus, kirg ja armastus.

      Mirko unistas näitlemisest, lavast. Tema suur unistus ja kutsumus oli teater. Ta oli kindel, et pärast gümnaasiumi lõpetamist on tema töö seotud teatriga. Tema soovi ei aktsepteerinud lähedased ja kallid inimesed. Samuti põrus ta teatrikooli sisseastumise katsetel. Ta läks tööle, esialgu küll teenindusse, kuid aasta möödudes õnnestus tal tööle saada teatrisse. Palk oli peaaegu olematu, kuid soov teatris olla innustas teda. Vahepeal ta abiellus ja sündisid lapsed, kuid ta jätkas enda teatrialast harimist, nii palju kui see oli võimalik. Ta oli iganädalane teatrikülastaja, osales aruteludes, performance’idel. Pärast aastatepikkust iseendaga töötamist, praktilist harjutamist, otsustas ta veel kord kooli sisseastumise katsetel osaleda. Seekord tema kirge märgati ja tee unistuste teekonnale oli avatud.

      Oleme kuue koolitusaasta jooksul viinud läbi rohkem kui kaheksasada koolitust. Kogemuste järgi võime öelda, et inimene osaleb palju meelsamini väärtustatud koolitusel kui väikese raha eest või lausa tasuta toimuvatel koolitustel. Inglastel on ütlus: „Ma pole nii rikas, et osta endale odavaid asju. Ma väärin rohkemat.”

      Rahaga seotud hirmud ja mudelid

      Terve meie elu keerleb raha ümber. Küll meil seda pole, küll ei tea, kuidas seda koguda, raisata või kuidas ja kuhu seda investeerida. Kui raha on vähe, oleme õnnetud selle puudumise pärast, ja kui raha on palju, oleme õnnetud, kas ikka oskame seda jätkusuutlikult kasvatada. Tuntud on ka ütlus, et raha eest tervist ei osta, kuigi tänapäeval on võimalik osta moodsamaid ja võib-olla ka efektiivsemaid ravimise viise. Sellele vaatamata sõltub meie tervise heaolu ja pikk iga eelkõige meie enda suhtumisest oma kehasse ja iseendasse. Selleks aga raha ja rikkust pole vaja.

      Nii kaua kui me seame raha kui objekti esiplaanile, ei suuda me seda kunagi piisavalt omada, vähemalt mitte nii palju, et olla õnnelik.

      Raha, mis peaks tooma meile õnne, rõõmu ja küllusetunnet, on, oh üllatust, seotud ka meie suuremate hirmudega. Need aga loovad negatiivseid käitumismustreid, mis omakorda segavad meie võimalusi edukas ja iseendaga rahul olla. Kõige levinum hirm, mis on tänapäeval otseselt rahaga seotud, on surmahirm. Jah, sest raha on seotud elatise, palga teenimisega ja sellest ilmajäämine on võrdne surmaga. Teine levinud hirm on häbi. Häbi, et me ei oma piisavalt raha, mis annab meile võimaluse kuhugi kuuluda või midagi omada. Aga ka häbi, et üldse raha ihkan, sest osa õpetusi suhtub raha omamise soovi negatiivselt.

      Raha soovida või omada ei ole häbi. Raha on pelgalt käibevahend ja väärtuse anname oma suhtumisega sellele meie ise. Eriti tugevalt tajume raha väärtust siis, kui me raha välja anname. Oleme vast kõik tundnud, et mõne ostu puhul, mis meie jaoks on väärtuslik, ei ole kahju palju, võib-olla isegi liiga palju raha välja käia. Kuid tuttav on ka tunne, et ostetud toode või teenus ei vasta meie poolt välja antud väärtusele.

      Vaatame lähemalt enim levinud rahaga ehk rikkusega ja vaesusega seotud hirme.

      Nurjumishirm

      Nurjumishirm takistab alustamast uut projekti ja ettevõtmist või ellu viimast oma geniaalset ideed ning üldse midagi alustamast, sest juba enne esimest sammu kardame läbikukkumist. Kunagi ütles mulle hea sõber: „Ma ei saa oma firmat teha, sest statistika järgi läheb 95 % alustanud ettevõtetest pankrotti või likvideeritakse.” Kuid miks me samastame ennast juba enne algust kaotaja poolega?

      Nurjumishirmu väljendatakse arvamustega: „Niikuinii see ei õnnestu!”; „Kõik on juba tehtud ja mul pole mõtet proovidagi!”; „Pole mõtet alustada, turg on madalseisus!” jne.

СКАЧАТЬ